Nenacházející modem

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows 7.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
zblamak
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. lis 2007

Nenacházející modem

Příspěvek od zblamak »

Zdravím, po instalaci Windows 7 Ultimate, teď poslední vyšlé verze se nechce chytit modem. Respektive se chytnul napoprvné a ihned napsal, že ovladače nejsou k dispozici. Teď když ho zapojím znova, tak nic nepíše a ani zvuk připojení přes usb nepřehraje normálně( jen takový náběh a konec je jaksi rozmázlej). Nepomohla ani nová instalace. Modem mám Asus am200g. Za jakoukoli radu dík.
LiveBomb
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. pro 2004
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Nenacházející modem

Příspěvek od LiveBomb »

Tak nejak nechapu, co se resi. Ten modem je ADSL modem/router? ne? Tak od toho snad ovladace nejsou potreba.
PC - CPU: Intel Core i5-4670K MB: MSI Z87-G45 Gaming RAM: Kingston KVR1333D3N9K2/8G GPU: Asus Radeon HD7970 3 GB HDD: Kingston SVP100/96GR, Samsung SpinPoint F3 HD502HJ, Western-Digital WD20EARS PSU: Corsair HX750 Chladiče: AC Freezer 13 Pro, 2x AC F9 PWM, 2x AC F12, AC F12 Pro PWM DVD-RW: Samusng SH-S223C Case: Thermaltake Armor VA8003BWS Monitor: LG IPS236V Keyb: Logitech Wave Keyboard Myš: Logitech MX610 Left-Hand OS: Microsoft Windows 7 Professional x86-64 Notebook - Lenovo ThinkPad E530
kotas
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006

Re: Nenacházející modem

Příspěvek od kotas »

To bude samotným OS. Pokud na webu ASUS nejsou nějaké nové ovladače přímo na OS Win 7 tak máš asi smůlu..jinak pokud máš nějaký ROUTER či co, tak tam ovladače netřeba :idea: .

Takhle, Win 7 je nejnovější OS, taky na něm jedu, mě kupříkladu nefunguje Kaspersky Internet Security 2009 - psal jsem i na technickou podporu, na webu Kaspersky nejsou žádné nové ovladače, i když je pravda, že po každém restartu to začne nějaké stahovat a nakonec se stejně nerozjede..tak nvm no, zatím jedu na zkušební verzi 2010, ke všemu je zatím pouze v ENG, uvidíme, taky na X-Fi není pro Win 7 Console Launcher panel..vše přijde časem, jako u VIST, alespoň v to doufám :|

//EDIT: tady jsem našel nějaké USB ovaldače, ale ne pro Win 7 - http://www.joyce.cz/ovladace-adsl.html
zblamak
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. lis 2007

Re: Nenacházející modem

Příspěvek od zblamak »

No takhle ovladače vlastně teď nejsou prioritní. Winy ten modem ani nenajdou-vpodstatě rozeznají, že se něco připojilo, ale nerozeznají co.
Edit: ano je to modem
kotas
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006

Re: Nenacházející modem

Příspěvek od kotas »

zblamak píše:No takhle ovladače vlastně teď nejsou prioritní. Winy ten modem ani nenajdou-vpodstatě rozeznají, že se něco připojilo, ale nerozeznají co.
Aktualizace OS jsi předpokládám zkoušel..
zblamak
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. lis 2007

Re: Nenacházející modem

Příspěvek od zblamak »

Nezkoušel-když se nedostanu na net. Teď jsem na nb, kde mám zapojenej ten modem, který bezproblému už půl roku funguje.
LiveBomb
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. pro 2004
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Nenacházející modem

Příspěvek od LiveBomb »

Jenze windows nemaj na tom ADSLku co rozpoznavat. Tam se zajistije komunikace na sitovych vrstvach. Windows na ten modem ovladac nepotrebuji, protoze jim neni k nicemu.
PC - CPU: Intel Core i5-4670K MB: MSI Z87-G45 Gaming RAM: Kingston KVR1333D3N9K2/8G GPU: Asus Radeon HD7970 3 GB HDD: Kingston SVP100/96GR, Samsung SpinPoint F3 HD502HJ, Western-Digital WD20EARS PSU: Corsair HX750 Chladiče: AC Freezer 13 Pro, 2x AC F9 PWM, 2x AC F12, AC F12 Pro PWM DVD-RW: Samusng SH-S223C Case: Thermaltake Armor VA8003BWS Monitor: LG IPS236V Keyb: Logitech Wave Keyboard Myš: Logitech MX610 Left-Hand OS: Microsoft Windows 7 Professional x86-64 Notebook - Lenovo ThinkPad E530
zblamak
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. lis 2007

Re: Nenacházející modem

Příspěvek od zblamak »

Dobře, ale co z toho pro mě plyne? Co mám udělat, když se po zapojení nic neobjeví, nic nestane. Žádný připojení to nehlásí. Prostě nic
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Nenacházející modem

Příspěvek od zombux »

ještě takhle - připojuješ to ethernetovým kabelem nebo přes USB?
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
zblamak
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. lis 2007

Re: Nenacházející modem

Příspěvek od zblamak »

usb;-)
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Nenacházející modem

Příspěvek od zombux »

a ethernet to nemá? to je přece daleko lepší řešení...
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
LiveBomb
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. pro 2004
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Nenacházející modem

Příspěvek od LiveBomb »

zblamak píše:usb;-)
Ja mel za to, ze to USB je tam na disk nebo tiskarnu. Pokud to pripojujes pres USB, tak se to tvari jako sitovka.
A v tom pripade to pripoj pres RJ45 a nemusis resit ovladace :-)
PC - CPU: Intel Core i5-4670K MB: MSI Z87-G45 Gaming RAM: Kingston KVR1333D3N9K2/8G GPU: Asus Radeon HD7970 3 GB HDD: Kingston SVP100/96GR, Samsung SpinPoint F3 HD502HJ, Western-Digital WD20EARS PSU: Corsair HX750 Chladiče: AC Freezer 13 Pro, 2x AC F9 PWM, 2x AC F12, AC F12 Pro PWM DVD-RW: Samusng SH-S223C Case: Thermaltake Armor VA8003BWS Monitor: LG IPS236V Keyb: Logitech Wave Keyboard Myš: Logitech MX610 Left-Hand OS: Microsoft Windows 7 Professional x86-64 Notebook - Lenovo ThinkPad E530
zblamak
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. lis 2007

Re: Nenacházející modem

Příspěvek od zblamak »

wou, tohle mě nenapadlo- vždy jsem byl zvyklej zapojovat to přes usb:-) teď už valí:-) a jen pro mé upřesnění- je nějáký zásadní rozdil mezi připojováním přes Rj-45 a usb?
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Nenacházející modem

Příspěvek od zombux »

samozřejmě, přes USB to je jen taková nouzovka, RJ45 je ta správná cesta jak pořádně zapojit síťové zařízení. další nevýhody USB jsou vyšší režie CPU, nutnost ovladače, vytvoření spojení atd, prostě je s tím moc s*aní :mrgreen: přes ethernet si to přebere DHCP samo a funguje to.
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
zblamak
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. lis 2007

Re: Nenacházející modem

Příspěvek od zblamak »

No ok, díky moc:-) Jak říkám-dřív jsem stím neměl problém a vše valilo na maximum:-)
kotas
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006

Re: Nenacházející modem

Příspěvek od kotas »

Já hrál teď dvě hodiny Street Fighter IV, vidím, že jste to zatím vyřešili ;-) .
A mě bylo pořád divné, na co furt ty ovladače..
LiveBomb
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. pro 2004
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Nenacházející modem

Příspěvek od LiveBomb »

zblamak píše:No ok, díky moc:-) Jak říkám-dřív jsem stím neměl problém a vše valilo na maximum:-)
No a ten modem ma dokonce wifi - takze muzes mit PC pripojeny kabelem a notas bezdratove. A na obou PC ti pobezi net :-D
PC - CPU: Intel Core i5-4670K MB: MSI Z87-G45 Gaming RAM: Kingston KVR1333D3N9K2/8G GPU: Asus Radeon HD7970 3 GB HDD: Kingston SVP100/96GR, Samsung SpinPoint F3 HD502HJ, Western-Digital WD20EARS PSU: Corsair HX750 Chladiče: AC Freezer 13 Pro, 2x AC F9 PWM, 2x AC F12, AC F12 Pro PWM DVD-RW: Samusng SH-S223C Case: Thermaltake Armor VA8003BWS Monitor: LG IPS236V Keyb: Logitech Wave Keyboard Myš: Logitech MX610 Left-Hand OS: Microsoft Windows 7 Professional x86-64 Notebook - Lenovo ThinkPad E530
zblamak
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. lis 2007

Re: Nenacházející modem

Příspěvek od zblamak »

LiveBomb píše:
zblamak píše:No ok, díky moc:-) Jak říkám-dřív jsem stím neměl problém a vše valilo na maximum:-)
No a ten modem ma dokonce wifi - takze muzes mit PC pripojeny kabelem a notas bezdratove. A na obou PC ti pobezi net :-D
To samozřejmě vím:-) používám ho zatím na stolní PC- tenhle notebook není můj:-)
Odpovědět

Zpět na „Windows 7“