Win 7 a náhodné poruchy zvuku

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows 7.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
brzda23
Začátečník
Začátečník
Registrován: 31. kvě 2006
Bydliště: Tvarožná

Win 7 a náhodné poruchy zvuku

Příspěvek od brzda23 »

Zdravím. Nainstaloval sem před týdnem WIN7 7600RTM 32-bit na Gb Ep35-ds3, na které jsem před tím používal WIN XP Prof 32-bit. Zvukovku mám Audigy2 v PCI, v XP fungovala uplně bezprobémů. Teď, při použití nejnovějších ovladačů od výrobce, které mají být použitelné s win7 se občas zvuk změní jakoby na ozvěnu, prostě jakoby se zvuk obohatil o ozvěnu. Rozhodně se to poslouchat nedá. Objevilo se to hned po čisté instalaci, když si systém nainstaloval sám ovladače. Ať už ve hrách, či poslouchání mp3, či přehrávání videa. Je to jev náhodný a po vypnutí ať už přehráváče, či hry tento jev sám od sebe zmizí, aniž bych muesl restartovat pc. Vím, že se tenhle problém asi nevyřeší, protože je to věc čerstvá(win7), ale snad se to dá rozebrat a třeba se to někomu objevilo také.
Děkuji za případné názory a postřehy.
Core i5-2400, ASUS P8P67 LE stepping B3, Kingston HyperX XMP Genesis 4GB (kit 2x 2GB) CL7 1333MHz, MSI N460 Hawk 1GB, Enermax 500W 80+
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Win 7 a náhodné poruchy zvuku

Příspěvek od Atapi »

Zkus pravým tl. na ovládání hlasitosti, vyber zařízení pro přehrávání, vlastnosti speakers, doplňky a tam zaškrtnout "Zakázat všechny zvukové efekty". Víc mě nenapadá, mě to nědělá tak těžko říct.
Já mám ale taky zajímavej "problém": když mám sluchátka a hejbu myší, tak to v nich šumí. Když s myší nehejbu, nebo to mám na bednách, tak to nic nedělá. Jo a taky je to jen občas a v XP to nedělalo. :-D
Obrázek
brzda23
Začátečník
Začátečník
Registrován: 31. kvě 2006
Bydliště: Tvarožná

Re: Win 7 a náhodné poruchy zvuku

Příspěvek od brzda23 »

No taky zajimavý. Budu si s tím hrát. Třeba se to samo spraví, dyť to musí být už chytrý ne? :)
Core i5-2400, ASUS P8P67 LE stepping B3, Kingston HyperX XMP Genesis 4GB (kit 2x 2GB) CL7 1333MHz, MSI N460 Hawk 1GB, Enermax 500W 80+
brzda23
Začátečník
Začátečník
Registrován: 31. kvě 2006
Bydliště: Tvarožná

Re: Win 7 a náhodné poruchy zvuku

Příspěvek od brzda23 »

Poznatky sou takový, že nejenom že zlobí zvuk, ale dokonce si win7 nerozumí ani s zachytáváním videa z kamery. Budu doufat, že je to pouze v nekompatibilitě staršího, pod xp plně funkčního nera. Ještě další poznatek. Když zapnu pc po dlouhé době, dejme tomu že půl dne je pc vypnutej, tak pak najede plocha s taskbarem a ikonama, a při prvním kliknutí na cokoliv, pc zamrzne. Kurzor se změní na takovýto modrý kolečko a ende. V protokolu událostí to vypíse chybu ze zdroje Kernel-EventTracing s tímhle textem: Relaci Homegroup Log se nepodařilo spustit, protože došlo k následující chybě: 0xC0000035.

Stává se to pravidelně. Začínám být z toho rozhořčen.
Core i5-2400, ASUS P8P67 LE stepping B3, Kingston HyperX XMP Genesis 4GB (kit 2x 2GB) CL7 1333MHz, MSI N460 Hawk 1GB, Enermax 500W 80+
Odpovědět

Zpět na „Windows 7“