Nelze spustit windows7 po instalaci xp

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows 7.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
rikub
Nováček
Nováček
Registrován: 15. čer 2009

Nelze spustit windows7 po instalaci xp

Příspěvek od rikub »

Zdravím. Mám celkem važný problém. Měl jsem win 7 a chtel jsem instalnout xp (neco jsem potřeboval zkusit). Jenomže potom sem nemohl spustit win7. Tak jsem sem se v xp kouknul na spušteni a zotavení systému a win 7 nam nebyl. Dal jsem tedy disk do jiného počítače a naformátoval jsem oddíl s xp (ne rychlé fomatování). A ted se mi po POSTu ukazuje něco takového:Ze zvoleného disku nelze číst zkontrolujte spouštecí cestu a hardware disku. Za všechny odpovědi dekuji
NEONET
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2007
Bydliště: Ostrava - Hrabůvka

Re: Nelze spustit windows7 po instalaci xp

Příspěvek od NEONET »

nesmis prez novy os instalovat stary, prepsal se ti bootloader, u xp se to opravovalo nabootovanim z instalacniho CD a spustenim konzole a zadanim prikazu FIXBOOT a FIXMBR , ty nabootuj z Instalacniho CD W7 a vyber moznost opravit pocitac (melo by to byt hned nekde ze zacatku instalace) a tam dej opravit spousteni pocitace a priste radsi nemysli a hledej :)
MB: Gigabyte P35-DS3R *|*CPU: Intel C2D E6850 @ 3.6Ghz *|*RAM: 4GB @ 800Mhz CL4 *|*GPU:Radeon HD3850@730/2048MHz *|* Windows 8 x64
Butch
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. črc 2003
Bydliště: Praha

Re: Nelze spustit windows7 po instalaci xp

Příspěvek od Butch »

Mam opacny problem.

Deska Asus M2A-VM
Dva fyzicke sata disky 80Gb Seagate

Prvni - instalace xp (xp jsem instaloval v poradi jako prvni)

pak jsem na druhy disk nainstaloval Windows 7

Pred instalaci windows7, jsem v biosu nastavil jako prvni boot disk prave ten na ktery jsem W7 posleze nainstaloval.

Myslel jsem, ze kdyz pak v biosu budu menit poradi disku na bootovani, pobezim budto na win xp nebo na win7.

Xpcka najedou bez problemu

Kdyz zmenim poradi disku a chci nabootovat W7, tak se mi objevi hlaska:
DISK BOOT FAILURE, INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER.

Oprava pomoci instalacniho dvd toto neopravi.

Zajimave je, ze kdyz necham dvd pri startu pc v mechanice a nic nedelam, tak normalne do W7 nabootuju. Takze si to vezme asi nejakej zavadec z toho dvdcka nebo nevim.

Jak z toho ven?

Verze w7 je ofiko ostra Enterprise z partnerskeho programu MS.
Intel i7 3770K@4,2GHz(1,3V)+Coolink Corator DS, Asus Maximu​s IV GENE​-Z, ASUS Geforce GTX 1070 Strix 8GB, 16GB RAM Kingston, Samsung SSD 850 EVO 500GB+250GB, Samsung F3 1TB, WD RED 8TB, Fractal Arc Mini, Benq VW2420H, CM Silent Pro M2-720W, Logitech G502 proteus spectrum, Logitech Z-2300, Xbox ONE S gamepad, Logitech G11, Creative Sound Blaster X-Fi HD USB SBX, Lian-Li BZ-H06
NEONET
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2007
Bydliště: Ostrava - Hrabůvka

Re: Nelze spustit windows7 po instalaci xp

Příspěvek od NEONET »

aby jsi mohl vyradit MBR a prepinat system primo poradim disku pri bootu, tak pri instalaci systemu musi byt vzdy disk na ktery system neinstalujes uplne odpojen (aby vubec bios ani system nevidel) potom nedojde ke spatnemu zapisu MBR, nejlehci je asi fakt nainstalovat xp a pak sedmicky a nic s diskama neresit
MB: Gigabyte P35-DS3R *|*CPU: Intel C2D E6850 @ 3.6Ghz *|*RAM: 4GB @ 800Mhz CL4 *|*GPU:Radeon HD3850@730/2048MHz *|* Windows 8 x64
Butch
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. črc 2003
Bydliště: Praha

Re: Nelze spustit windows7 po instalaci xp

Příspěvek od Butch »

NEONET píše:aby jsi mohl vyradit MBR a prepinat system primo poradim disku pri bootu, tak pri instalaci systemu musi byt vzdy disk na ktery system neinstalujes uplne odpojen (aby vubec bios ani system nevidel) potom nedojde ke spatnemu zapisu MBR, nejlehci je asi fakt nainstalovat xp a pak sedmicky a nic s diskama neresit
Tedy nemenit boot poradi disku a proste to nainstalovat a mela by tam byt pak pri startu nabidka zvoleni systemu ok?

Jojo odpojeni ostatnich disku me taky napadlo :)

Urcite zalezi jeste na jedne veci. Testoval jsem to na jinym compu s jinou deskou kde je SSD a SATA disk a jeste dalsich 5 disku a tam kdyz jsem prohodil boot poradi a nainstaloval oba systemy, tak normalne lze prepinat v biosu a bootuje prvni nebo druhej bez problemu.

Zalezi, jestli druhy disk uz byl jako systemovy predtim pouzivan.
Neco tam i po formatu zustane, ten MBR tedy... a proto mi to na druhym compu fachalo.
Ten SSD disk byl predtim na jinem PC jako systemovy.

//EDIT
Takze testnuto a funguje.
Stacilo opravdu vyndat vsechny disky pri instalaci windows 7 krome toho disku na ktery se w7 instaluje. Po vraceni disku lze v biosu menit poradi disku a xp i W7 nezavisle na sobe dokazi bez problemu nabootovat.

Potreboval jsem to kvuli odlisnemu zalohovani, aby disky nebyly na sebe vazane :-)
diky za tip
Intel i7 3770K@4,2GHz(1,3V)+Coolink Corator DS, Asus Maximu​s IV GENE​-Z, ASUS Geforce GTX 1070 Strix 8GB, 16GB RAM Kingston, Samsung SSD 850 EVO 500GB+250GB, Samsung F3 1TB, WD RED 8TB, Fractal Arc Mini, Benq VW2420H, CM Silent Pro M2-720W, Logitech G502 proteus spectrum, Logitech Z-2300, Xbox ONE S gamepad, Logitech G11, Creative Sound Blaster X-Fi HD USB SBX, Lian-Li BZ-H06
Odpovědět

Zpět na „Windows 7“