Win 7 32bit x 64bit + verze systemu

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows 7.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
renek1
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. úno 2011

Re: Win 7 32bit x 64bit

Příspěvek od renek1 »

Je to jako by si nekdo chtel koupit auto a tvrdil by, ze trabant udela tu samou sluzbu jako ferrari. To je sice pravda, obe auta vas odvezou kam potrebujete, nic mene pokrok nezastavis a tak pokud mas v PC novy HW pak je jiste lepsi pouzit 64bit jelikoz tak na plno muzes vyuzit veskerou silu HW. A skoro vse co jede na 32bit muze jet i v 64bit, takze myslim, ze neni o cem premyslet a o rychlosti uz vubec ne. Ja mam samozrejme 64bit na jednom PC a na druhem 32bit a tak vim trochu ze to tak je. I kdyz nemam sestavy totozne a na druhem mam starsi HW muzu s jistotou rict, ze co mi bezi na 32bit mi bezi i na 64bit a jelikoz mam celkem kvalitni HW na novem, tak je rychlost bleskova. Takze bych se spis zaobiral otazkou na jakou sestavu a s jak starym a vykonym HW mam co pouzit.
Stary HW- 32bit
Novy HW- 64bit
MB: ASUS PRIME Z370-A; CPU: Intel Core i7-8700K + Noctua NH-D15; RAM: Crucial Ballistix 32GB DDR4 3600MHz CL16; VGA: ASUS GeForce RTX 3070 Noctua OC Edition; SSD: Samsung SSD 970 PRO 512GB + Samsung SSD 960 EVO 250GB + Samsung SSD 860 EVO 4TB; PSU: Seasonic FOCUS Plus 750 Platinum; CASE: Fractal Design Define R5; LCD: Dell AW3418DW Alienware; KEYBOARD: Logitech G910; MOUSE: Logitech G502 Hero; HEADPHONES: Logitech G635
Lokomotiva
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. črc 2009
Bydliště: Praha 10

Re: Win 7 32bit x 64bit

Příspěvek od Lokomotiva »

No, když už příklad z oblasti automobilů, tak asi spíš tenhle:
Pračku na chatu si můžu odvézt v Octavii II Combi, nebo tahačem Renault Magnum E-Tech 480 s návěsem Koegel Cargo-MAXX.
Já bych volila Octavii...
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Win 7 32bit x 64bit

Příspěvek od zombux »

ty vaše příměry jsou postavené na hlavu, je to přece naprosto evidentní. pokud potřebuju víc než 3GB paměti, potřebuju i 64bit systém, to je vše.
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Flegy
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 31. črc 2004
Bydliště: Hrob

Re: Win 7 32bit x 64bit

Příspěvek od Flegy »

lokomotiva: v ktery spedici delas? :lol:
Lokomotiva
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. črc 2009
Bydliště: Praha 10

Re: Win 7 32bit x 64bit

Příspěvek od Lokomotiva »

Mně se ten příměr líbí.
Ale možná se na něm podepsaly ty měsíce strávené brigádou ve spediční firmě...

No, já bych řekla, že nemáš tak docela pravdu:
Měla jsem jen 32-bitový Photoshop a když složitá fotka s více vrstvami zabrala několik GB, začalo mi vadit, že ve 32-bitovém OS může mít jedna aplikace přiděleno jen 2GB paměti.
Počítač začal swapovat na disk a všechno hrozně trvalo.

No a tak jsem si pořídila 8 GB paměti a vytvořila 2 RAM disky.
Když jsem nastavila RAM disk jako virtuální paměť systému, tak když Photoshopu došly 2 GB paměti a začal swapovat na disk, což bylo v mém případě na RAM disk, našel tam zase operační paměť a stejně rychlou.
No a práce s fotkou byla pořád stejně rychlá.

Takže nemusím být v 32-bitovém OS omezená na 4GB nainstalované paměti a na 2GB pro jednu aplikaci, když použiji RAM disk.

V mém případě sice hrála hlavní roli nechuť kupovat za USD 999,- 64-bitový Photoshop a kupovat 64-bitový OS, ale bylo to dokonale funkční řešení.
Lokomotiva
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. črc 2009
Bydliště: Praha 10

Re: Win 7 32bit x 64bit

Příspěvek od Lokomotiva »

Flegy píše:lokomotiva: v ktery spedici delas? :lol:
Teď už v žádné.
To byla jenom brigáda.
Exp
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. črc 2004
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Win 7 32bit x 64bit

Příspěvek od Exp »

Aneb jak se drbat pravou nohou za levym uchem mojeho souseda.
Zombux má pravdu, ještě bych dodal, že dneska už bych nepřemýšlel a koupil rovnou 64bit, protože kompatibilita s 32bit aplikacema je z naprosté většiny perfektní.
Lokomotiva
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. črc 2009
Bydliště: Praha 10

Re: Win 7 32bit x 64bit

Příspěvek od Lokomotiva »

Jak myslíš.
Mně to ušetřilo spoustu peněz a nestálo mě to výkon.
dexterav
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. pro 2003
Kontaktovat uživatele:

Re: Win 7 32bit x 64bit

Příspěvek od dexterav »

ako nový systém X64, nieje žiaden dôvod na x86
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz CL32 GSkill, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s + A50s + T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X
Lokomotiva
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. črc 2009
Bydliště: Praha 10

Re: Win 7 32bit x 64bit

Příspěvek od Lokomotiva »

Já to vidím opačně.
Pokud nepoužívám žádné 64-bitové aplikace, nevidím důvod pro 64-bitový OS.
Nebo třeba jen jednu, ale pro mne důležitou aplikaci.

Hodně přispěvatelů tady se zajímá o hry.
Typicky 32-bitové aplikace.
Jaký mám důvod abych je nechala běhat Windows over Windows v 64-bitovém OS?
Velikost paměti?
Když má někdo o to zájem, použije RAM disk.

Já si nemůžu pomoct, ale GTS450 považuji za mrhání pro toho, kdo hraje v 1280x1024.
Ale tady na fóru vidím obecnou tendenci k velikému koeficientu přezabíjení.
Asi se projevuje i jinde - v kapacitně předimenzovaných zdrojích (když kvalita těch zdrojů jakoby nezajímala nikoho), ukrutných velikostech osazených operačních pamětí a možná i v používání 64-bitového OS, když ho nepotřebuji.
Podceňování vyváženosti celé sestavy se zdá být velmi časté - nadměrně výkonná GK, hodně paměti, exotický a velmi pravděpodobně nekvalitní zdroj, nedostatečně výkonný procesor.
Nebo zase pouťová základní deska, abych ušetřila na více jader procesoru nebo výkonnější grafiku a vešla se do limitu.
Ale možná je můj pohled na věc zbytečně skrblický a tak mám tendenci šetřit na věcech, které mi připadají zbytečné - jako třeba na počtu bitů OS. I když ten nestojí peníze.
Nevím.
Exp
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. črc 2004
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Win 7 32bit x 64bit

Příspěvek od Exp »

Mně zas přijde totálně mimo vytvářet ramdisky v 32bit systému, když 64bit systém pracuje s velkou pamětí zcela přirozeně a cena OS je totožná.

Přijde mi to asi jako kdybych si koupil pět rohlíků za cenu deseti s tím, že kdybych měl ještě hlad, tak si můžu pro dalších pět dojít a vzít si je zadarmo.

Ramdisk si sice taky v OS vytvořit můžu, ale je to zbytečná práce navíc, stejně jako chodit znova pro rohlíky, za který už sem defakto platil, ale nevzal si je (analogie stejné ceny 32bit a 64bit OS).
Lokomotiva
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. črc 2009
Bydliště: Praha 10

Re: Win 7 32bit x 64bit

Příspěvek od Lokomotiva »

Mít stránkovací soubor na RAM disku je přínos i v 64-bitovém OS.
Pochopitelně i TEMP nebo TMP.
Ty se ti navíc po každém vypnutí nebo restartu samy vyprázdní.
To je pohodlné.
Ale asi ne každého bude bavit si s nastavováním systému takhle detailně hrát.
Smith
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2004
Bydliště: někde u UH
Kontaktovat uživatele:

Re: Win 7 32bit x 64bit

Příspěvek od Smith »

Lokomotiva píše:No a tak jsem si pořídila 8 GB paměti a vytvořila 2 RAM disky.
Když jsem nastavila RAM disk jako virtuální paměť systému, tak když Photoshopu došly 2 GB paměti a začal swapovat na disk, což bylo v mém případě na RAM disk, našel tam zase operační paměť a stejně rychlou.
To mi přijde jako celkem stupidní řešení ... pokud potřebuji pracovat v PS s velkým objemem dat, tak si pořídím x64 verzi a nebudu vymýšlet blbosti.
Lokomotiva píše:V mém případě sice hrála hlavní roli nechuť kupovat za USD 999,- 64-bitový Photoshop
Pokud jsi student, tak by tě PS CS5 stál cca 5k. Pokud nejsi, tak nic no.
Lokomotiva píše:Mít stránkovací soubor na RAM disku je přínos i v 64-bitovém OS.
A v čem je to přínos? W7 de facto nepouží swap dokud mají dostatek RAM... takže k čemu RAM disk se swapem na x64?
# Desktop [Ryzen 9 5950X, 128 GB RAM, GeForce GTX 1660 Ti, 5x SSD, 3x Dell UP2716D(A), W11 Pro]
# Notebook Dell XPS 13 [i7-7500U, 16 GB RAM, 512 GB SSD, W11 Pro], Apple MacBook Air 13" [M2, 16 GB RAM, 512 GB SSD]
# Home Server [2x E5-2630 v3, 128 GB RAM, WS2019] # Storage Synology DS1815+ [24 TB RAID6], Synology DS1819+ [24 TB RAID6, 10 GbE]
# Samsung Galaxy S23 Ultra # Canon EOS R5, Canon EOS 3, Canonet QL17 G-III, Bronica SQ-A # www.photosmith.cz
dexterav
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. pro 2003
Kontaktovat uživatele:

Re: Win 7 32bit x 64bit

Příspěvek od dexterav »

ale načo mi x86 ktorá nemá žiadne + oproti x64 pri rovnakej cene a aj výkone :)
práve toto je jeden z dôvodov prečo tu stále x86 je a pritom nieje už vôbec potrebná, nájdu sa určite výnimky ale to je už skorej len sporadicky
prečo kúpiť za 10000e auto zo základnou výbavou ked za rovnakú cenu je aj z full výbavou? :mrgreen:
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz CL32 GSkill, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s + A50s + T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X
Exp
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. črc 2004
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Win 7 32bit x 64bit

Příspěvek od Exp »

Přesně. Měl sem pocit, že chceme za svoje peníze co nejvíc, no asi to není vždycky pravda.
Lokomotiva
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. črc 2009
Bydliště: Praha 10

Re: Win 7 32bit x 64bit

Příspěvek od Lokomotiva »

Tak jinak.
Máš Test Drive Unlimited a ve vysokých rychlostech po městě škube.
To většinou skončí špatně.
Co s tím?
Použít radši 64-bitový OS a 16GB paměti?
Nic se nezmění, protože hra je na PC upravená z herních konzolí, které mají poměrně malou paměť a tak si hra prostě víc než 1GB paměti nevezme, kdybys ji na kolenou prosil.
Kolik máš paměti a jestli jsi stránkování vypnul nebo ne (mimochodem ono to stejně úplně nejde i když si to lidé myslí) nehraje roli - máš paměti, že přes ni zakopáváš a 64-bitový OS a přesto je to k ničemu.
Já v 32-bitovém OS dám swap na RAM disk a nemám problém - hra si vezme 1 GB z paměti, a když pak začne swapovat, je zase v paměti.
Bez škubání.
64-bitový OS není univerzální všelék, který vyřeší a odstraní všechny potíže.
Poradím si v 32-bitovém OS se vším. Tak proč mám shánět 64-bit?
Jen ne s 64-bitovou aplikací.
Naposledy upravil(a) Lokomotiva dne ned 20. bře 2011, 10:35, celkem upraveno 1 x.
Exp
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. črc 2004
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Win 7 32bit x 64bit

Příspěvek od Exp »

O čem se tu proboha bavíme? Můžeš ve 32bit OS přidat paměť nad 3G a hned jí používat? Nemůžeš. Můžeš v 64bit OS přidat paměť nad 3G a hned jí používat? Můžeš.

64bit > 32bit. Peníze stojí stejný, není naprosto nad čím přemejšlet a tvoje absurdní scénáře s hrama na tom nic nezmění.
dexterav
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. pro 2003
Kontaktovat uživatele:

Re: Win 7 32bit x 64bit

Příspěvek od dexterav »

akurát že to nerobí :)
snád nebudem hľadať a vymýšlať problémy ktoré niesú resp budú aj x86 aj v x64
X64 používam už od XP a nikdy som nemal žiaden problém
mno ten ramdisk si môžeš urobiť aj v x64
btw prečo by hra ktorá pozná iba 1GB ram išla so swapu ?
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz CL32 GSkill, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s + A50s + T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Win 7 32bit x 64bit

Příspěvek od zombux »

Lokomotiva prostě sama sobě potřebuje dokázat výhody 32bit nad 64bit - s výjimkou speciálních situací (nutnost provozovat nějaký starý nekompatibilní hardware nebo software za statisíce) žádné nejsou
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Lokomotiva
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. črc 2009
Bydliště: Praha 10

Re: Win 7 32bit x 64bit

Příspěvek od Lokomotiva »

dexterav píše:btw prečo by hra ktorá pozná iba 1GB ram išla so swapu ?
Protože je tak blbě naprogramovaná.
Jenže her upravených z konzolí bez většího přemýšlení není málo a nevím, jestli budou ubývat.
Odpovědět

Zpět na „Windows 7“