Win 7 - vše kolem instalace + problemy s instalací

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows 7.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
bortak
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 20. led 2010

Re: Win 7-padání instalace 64-bit i 32-bit

Příspěvek od bortak »

..tak mně se včera konečně podařila instalace W7 64bit úplně vzorně. Můj problém byl v tom, že během istalace jsem měl přes HDMI zapojen LCD televizor a windousy ho vyhodnotili jako primární monitor. Proto instalace těsně před koncem skončila tmavou obrazovkou..když jsem zapl televizor a naladil vstup HDMI, tak se tam objevila pokračovačka instalace..moje rada..grafiku napojit pouze na monitor.
ACER Aspire 5740 G
saard
Nováček
Nováček
Registrován: 07. led 2010

Re: Win 7-padání instalace 64-bit i 32-bit

Příspěvek od saard »

... stále si nezkusil použít jinou desku .... :-) ... taky jsem laboroval, jako ty ... a chyba byla v desce ....
Milan79
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 25. srp 2007
Bydliště: okr. Nymburk

Re: Win 7-padání instalace 64-bit i 32-bit

Příspěvek od Milan79 »

facility píše:To je problem sosnut z netu instalacku tj tu samu verziu co si kupil?
A predpokladam ze particiu kde to instalujes si v meny kde v bode vyberu particie das rozsirene moznosti a zmazes ju "Delete" potom tu samu porticiu znova das vytvorit "Create" ...pokracujes v instalaci..........
Nemyslím to ve zlém,ale řekni mi jedinej důvod,proč bych to měl dělat? Dal jsem 7tisíc za originálku,tak proč řešit ještě nejaký tahání pochybnejch kopií z netu....
Jinak předpokládáš správně,nějdřív smažu staré oddíly,naformátuju,vytvořím oddíl kam budu instalovat,k němu se automaticky vytvoří 100Mb oddíl. Oba tyto oddíly ještě jednou pro jistotu naformátuju a do většího spusím instalaci.

Pro bortag: Tohle ale není můj případ,mě se to restartuje. O tom problému co ty píšeš vím,hodil jsem tu dokonce link na tento tvůj problém s tím,jak ho napravit...

Pro saard: To jsem opravduu nezkoušel,ale už se na tom pracuje,protože laborování už mám plný zuby.. Dnes jsem objednal novej procesor,desku i ramky. Zítra mi to přijde,tak doufám že bude klid.

Procák
Deska
Paměti 2x
CPU:AMD Ryzen 5800x ; MB:MSI Mag X570s Tomahawk Max WiFi ; GPU:GIGABYTE GeForce RTX 3070 Ti GAMING OC 8G ; RAM:HyperX Fury 64GB (2x32GB) DDR4 3200, black ; HDD:Seagate 6TB, Kingston A2000, M.2 - 1TB ; PWR:Seasonic Focus GX 750 Gold ; CASE:Be quiet SILENT BASE 802 ; OS:Windows 10 Pro[64-bit] ; Monitor:MSI MAG321QR-QD
facility
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. čer 2008

Re: Win 7-padání instalace 64-bit i 32-bit

Příspěvek od facility »

Vadne istal.. medium ..? necital som ze si skusal obidva..32-64.... :wink:
Ktomu 100MB oddielu myslis ze vyuzijes Bitlocker...?
Milan79
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 25. srp 2007
Bydliště: okr. Nymburk

Re: Win 7-padání instalace 64-bit i 32-bit

Příspěvek od Milan79 »

facility píše:Vadne istal.. medium ..? necital som ze si skusal obidva..32-64.... :wink:
Ktomu 100MB oddielu myslis ze vyuzijes Bitlocker...?
a)Zkoušel jsem oba,jak je tu v tematu už psáno a oba systemy padají v naprosto stejném místě... :wink:
b) Myslím že jo.... a i kdyby bylo všechno jinak a já ho nepoužil,100Mb mě vážně nepo.. :) A jen tak pro zajímavost...Těch 100Mb aspon podle toho co jsem četl nevyužívá jen Bitlocker,ale je i kůli obnově systému...nebo je to jinak?
CPU:AMD Ryzen 5800x ; MB:MSI Mag X570s Tomahawk Max WiFi ; GPU:GIGABYTE GeForce RTX 3070 Ti GAMING OC 8G ; RAM:HyperX Fury 64GB (2x32GB) DDR4 3200, black ; HDD:Seagate 6TB, Kingston A2000, M.2 - 1TB ; PWR:Seasonic Focus GX 750 Gold ; CASE:Be quiet SILENT BASE 802 ; OS:Windows 10 Pro[64-bit] ; Monitor:MSI MAG321QR-QD
Milan79
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 25. srp 2007
Bydliště: okr. Nymburk

Re: Win 7-padání instalace 64-bit i 32-bit

Příspěvek od Milan79 »

Tak jen pro informaci doplním do tohoto tématu,v čem celý problém vězel.

Celý problém byl v odporoučejícím se zdroji Fortron 700W, na kterým šlo bezproblému hrát hry 5 hodin v kuse,přežil i opakovanou instalaci win XP a vše bezproblému,jakmile se ale spustila instalace win 7 at už 32 nebo 64 bitové verze,zdroj zdechl. Největší problém je nejspíš v tom,že win 7 si při položce dokončení instalace načítají naráz součásti systému a to ten zdroj prostě neunesl a komp se zrestartoval.(informace o načítání součástí jsem konzultoval i s podporou mrkwosoftu a tam mi to bylo potvrzeno)
Ted už mám zdroj,desku,ramky i procesor jiný,ale schválně jsem zkoušel staré součásti poskládat a s novým zdrojem instalace proběhne,když připojím zpět starý zdroj,instalace opět zdechne.

To jen pro informaci,kdyby někdy,někdo řešil stejný problém...
CPU:AMD Ryzen 5800x ; MB:MSI Mag X570s Tomahawk Max WiFi ; GPU:GIGABYTE GeForce RTX 3070 Ti GAMING OC 8G ; RAM:HyperX Fury 64GB (2x32GB) DDR4 3200, black ; HDD:Seagate 6TB, Kingston A2000, M.2 - 1TB ; PWR:Seasonic Focus GX 750 Gold ; CASE:Be quiet SILENT BASE 802 ; OS:Windows 10 Pro[64-bit] ; Monitor:MSI MAG321QR-QD
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Win 7-padání instalace 64-bit i 32-bit

Příspěvek od zombux »

Milan79 píše:Celý problém byl v odporoučejícím se zdroji Fortron 700W
díky za info. to jen potvrzuje jedinou věc - pokud se windows 7/vista sypou už při instalaci, problém je v hardwaru.
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
kotas
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006

Re: Win 7-padání instalace 64-bit i 32-bit

Příspěvek od kotas »

zombux píše:
Milan79 píše:Celý problém byl v odporoučejícím se zdroji Fortron 700W
díky za info. to jen potvrzuje jedinou věc - pokud se windows 7/vista sypou už při instalaci, problém je v hardwaru.
HMM, zajimave, kazdopadne jsem rad, ze jsem si tohle tema precetl :wink: . Zase jsem o neco chytrejsi :)..
gribo
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 24. led 2009
Bydliště: Ostrava,Bohumin4

problem s instalaci ovladacu Win7

Příspěvek od gribo »

Cau vsem expertum potreboval bych radu chcu si nainstalovat win 7 na notebook mam uz na nem od koupi asi tak rok a pul nainstalovane visty a chcu e jich uz zbavit stahl sem si 7ky ze skolni site na VSB mame totiz vsechny micrsoftske vyrobky zdarma ale pri instalaci mi to vyhodi hlasku ze chce po me ovladace na CD/DVD romku , kdyz ovsem dam do mechnaiky DVD s ovladacema ktere sem dostal od vyrobce tak mi napise ze nic nenasel a tudiz nemuzu v nstalaci pokracovat pls o radu. tip notebooku je ASUS M50Vc
Maranov
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 21. črc 2006

Re: Win 7 problem!!!!! help pls

Příspěvek od Maranov »

Tak je hoď na flashku, disk v PC, externí disk, cokoliv...

Někde na tom CD budou, jako složka s .INF, .CAT atd.
DESKTOP: C2D E8200 (pasivně); ATI HD 3870 (AC S1, 120 fan@5V); 4GB RAM; OCZ Vertex2 SSD 64GB; 320+320+250GB JBOD (odhlučněno); 2x FSC P19-2 (2056x1024)
MOBILE: Lenovo Thinkpad T420 4177 CTR, Crucial M4 SSD 128GB, 6GB RAM; FSC P19-2; Logitech G400
POCKET: Nokia Hulmia 800; Hitachi 500GB@Scythe Kamazo 2 (eSATA); Creative EP-630
AUDIO: Sennheiser HD 555 (foam mod), NuForce Icon µDAC, FLAC, ReplayGain, f2k

"A Man's mortality is a compass that points his way in life."
gribo
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 24. led 2009
Bydliště: Ostrava,Bohumin4

Re: Win 7 problem!!!!! help pls

Příspěvek od gribo »

Mam ty winy na DVDcku
Maranov
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 21. črc 2006

Re: Win 7 problem!!!!! help pls

Příspěvek od Maranov »

Drivery. :-D

Jinak máš pravdu - pokud to pořád nepůjde, nainstaluje winy z flash, někde je návod na netu.
DESKTOP: C2D E8200 (pasivně); ATI HD 3870 (AC S1, 120 fan@5V); 4GB RAM; OCZ Vertex2 SSD 64GB; 320+320+250GB JBOD (odhlučněno); 2x FSC P19-2 (2056x1024)
MOBILE: Lenovo Thinkpad T420 4177 CTR, Crucial M4 SSD 128GB, 6GB RAM; FSC P19-2; Logitech G400
POCKET: Nokia Hulmia 800; Hitachi 500GB@Scythe Kamazo 2 (eSATA); Creative EP-630
AUDIO: Sennheiser HD 555 (foam mod), NuForce Icon µDAC, FLAC, ReplayGain, f2k

"A Man's mortality is a compass that points his way in life."
wed05
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. říj 2007
Kontaktovat uživatele:

Re: Win 7 problem!!!!! help pls

Příspěvek od wed05 »

Kód: Vybrat vše

http://store.microsoft.com/Help/ISO-Tool
Je to anglicky, ale myslim ze to nevadi, staci stahnout ten soft od mrkvosoftu, udelas iso image, nainstalovat a odklikat v pruvodci nainstalovane aplikace :)
Q9400@3,2;4GBram;GA-EP45-DS3L;9800GT;WD1TB+WD500GB;win7 x64
Maranov
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 21. črc 2006

Re: Win 7 problem!!!!! help pls

Příspěvek od Maranov »

Nejdřív zkus jen ty drivery.
DESKTOP: C2D E8200 (pasivně); ATI HD 3870 (AC S1, 120 fan@5V); 4GB RAM; OCZ Vertex2 SSD 64GB; 320+320+250GB JBOD (odhlučněno); 2x FSC P19-2 (2056x1024)
MOBILE: Lenovo Thinkpad T420 4177 CTR, Crucial M4 SSD 128GB, 6GB RAM; FSC P19-2; Logitech G400
POCKET: Nokia Hulmia 800; Hitachi 500GB@Scythe Kamazo 2 (eSATA); Creative EP-630
AUDIO: Sennheiser HD 555 (foam mod), NuForce Icon µDAC, FLAC, ReplayGain, f2k

"A Man's mortality is a compass that points his way in life."
Tony-AT
Nováček
Nováček
Registrován: 22. úno 2010

Nekonečná instalace Win 7

Příspěvek od Tony-AT »

Zdravím, při instalaci Win 7 Ultimate 64bit na Striker Extreme C2D 3,0 a 4x 1GB A-DATA RAM se mi instalace spusti nabootováním z DVD jen do fáze výběru jazyka a kliknutím na tlačítko instalovat a pak už jen modrá obrazovka s nápisem souštění instalace a konec. Šipka (změněná v kroužek) se občas točí, občas ne, když hnu s myší, reakce se dostaví až za několik minut a to je vše. Zkoušel jsem tu instalaci několikrát a vždy to končí takto - po dvou hodinách jsem to vždycky vzdal. Na jiném PC naprosto v pohodě. Někde jsem se dočetl, že stačí v Biosu vypnout disketovku, ale ani to mi nepomohlo :-(. Nenapadá Vás někoho kde by mohl být zakopaný pes? Předem díky!
Surgical
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. srp 2005
Bydliště: Ústí n.L.

Re: Nekonečná instalace Win 7

Příspěvek od Surgical »

Zkus to na jiný harddisk....
kotas
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006

Re: Win 7 problem!!!!! help pls

Příspěvek od kotas »

Maranov píše:Drivery. :-D

Jinak máš pravdu - pokud to pořád nepůjde, nainstaluje winy z flash, někde je návod na netu.
http://jnp.zive.cz/instalujte-windows-7-z-flash-disku
gribo
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 24. led 2009
Bydliště: Ostrava,Bohumin4

Re: Win 7 - jakékoli problémy s instalací

Příspěvek od gribo »

Zkousel sem to mam 4GB flashku a sekne se mi to dycky na asi 39 % pri prevodu a pak uz se nic nedeje
kotas
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006

Re: Win 7 - jakékoli problémy s instalací

Příspěvek od kotas »

gribo píše:Zkousel sem to mam 4GB flashku a sekne se mi to dycky na asi 39 % pri prevodu a pak uz se nic nedeje
Divný, já už takhle instaloval dva NB, možná vadná FLASHka či co..
Maranov
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 21. črc 2006

Re: Win 7 - jakékoli problémy s instalací

Příspěvek od Maranov »

Vadné médium? Vadná mechanika, nebo něco jiného, by se asi projevila seknutím v různých místech...
DESKTOP: C2D E8200 (pasivně); ATI HD 3870 (AC S1, 120 fan@5V); 4GB RAM; OCZ Vertex2 SSD 64GB; 320+320+250GB JBOD (odhlučněno); 2x FSC P19-2 (2056x1024)
MOBILE: Lenovo Thinkpad T420 4177 CTR, Crucial M4 SSD 128GB, 6GB RAM; FSC P19-2; Logitech G400
POCKET: Nokia Hulmia 800; Hitachi 500GB@Scythe Kamazo 2 (eSATA); Creative EP-630
AUDIO: Sennheiser HD 555 (foam mod), NuForce Icon µDAC, FLAC, ReplayGain, f2k

"A Man's mortality is a compass that points his way in life."
Odpovědět

Zpět na „Windows 7“