Registrace  •  FAQ  •  Pravidla fóra  •  Uživatelské blogy  •  PCTuning.cz  •  Hledat  • Přihlášení
 • Funkce report, slouží pro upozornění na porušení pravidel, ne vzkazy moderátorům.

Právě je čt 4. březen 2021, 08:24

Zobrazit příspěvky bez odpovědiZobrazit aktivní témata

Čas je uváděn v UTC + 1 hodina

Odpovědět na téma  [ 96 příspěvků ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  další
Autor Zpráva
 Předmět: Problémy s bootováním
PříspěvekZaslal v: st 10. únor 2010, 20:41 
Začátečník
Začátečník

Stala se mi taková věc, instaloval jsem WIN 7 na nový disk 500 GB kde jsem chtěl mít pouze WIN 7, měl jsem ovšem připojen i disk 160 GB s WIN XP a boot se mi udělal asi na tom disku s těma XP bo mi pořád skáče nabídka jestli chci spustit předchozí verzi nebo WIN 7. Ovšem když ten starej disk odpojím tak se neděje nic potřebuju aby ten "zavaděč byl na tom novém disku", když odpojím starou 160ku aby najeli ty sedmičky. Díky za odpověď.

//edit Wilik - prejmenovano + dulezite

Předmět: Re: Nový boot u WIN 7
PříspěvekZaslal v: st 10. únor 2010, 20:52 
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Obrázek uživatele

Odpojit starej disk, vlozit dvdcko a zkusit tam dat "opravit system"...

PC - CPU: Intel Core i5-4670K MB: MSI Z87-G45 Gaming RAM: Kingston KVR1333D3N9K2/8G GPU: Asus Radeon HD7970 3 GB HDD: Kingston SVP100/96GR, Samsung SpinPoint F3 HD502HJ, Western-Digital WD20EARS PSU: Corsair HX750 Chladiče: AC Freezer 13 Pro, 2x AC F9 PWM, 2x AC F12, AC F12 Pro PWM DVD-RW: Samusng SH-S223C Case: Thermaltake Armor VA8003BWS Monitor: LG IPS236V Keyb: Logitech Wave Keyboard Myš: Logitech MX610 Left-Hand OS: Microsoft Windows 7 Professional x86-64 Notebook - Lenovo ThinkPad E530

PříspěvekZaslal v: st 10. únor 2010, 22:05 
Začátečník
Začátečník

Spíš bych potřeboval jakej soubor má nastarosti spuštění bootování, takhle bych to tam zkopíroval a bylo by oprava nepomáh, normálně jedu na ten systém ale jak odpojím starej disk je zle.

PříspěvekZaslal v: st 10. únor 2010, 22:11 
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Obrázek uživatele

To neni "jen o souboru", jeste bych zkusil ten disk oznacit jako Active, pak zkusit jeste znova opravu ...
Pak jedine reinstall...

PC - CPU: Intel Core i5-4670K MB: MSI Z87-G45 Gaming RAM: Kingston KVR1333D3N9K2/8G GPU: Asus Radeon HD7970 3 GB HDD: Kingston SVP100/96GR, Samsung SpinPoint F3 HD502HJ, Western-Digital WD20EARS PSU: Corsair HX750 Chladiče: AC Freezer 13 Pro, 2x AC F9 PWM, 2x AC F12, AC F12 Pro PWM DVD-RW: Samusng SH-S223C Case: Thermaltake Armor VA8003BWS Monitor: LG IPS236V Keyb: Logitech Wave Keyboard Myš: Logitech MX610 Left-Hand OS: Microsoft Windows 7 Professional x86-64 Notebook - Lenovo ThinkPad E530

PříspěvekZaslal v: st 10. únor 2010, 22:16 
Začátečník
Začátečník

LiveBomb napsal:
To neni "jen o souboru", jeste bych zkusil ten disk oznacit jako Active, pak zkusit jeste znova opravu ...
Pak jedine reinstall...

tak když mi tam naskočí ntldr nenalezn... reinstall se mi nechce to tam tu 160ku budu mít radši do smrti, že já debil jsem jí nevyndal při instalaci 7ček.

PříspěvekZaslal v: st 10. únor 2010, 22:24 
Černá karta
Černá karta

nabootuj z CD, až se dostaneš k nástrojům pro opravu, tak zvol příkazový řádek a nacpi tam:

Kód:
bootrec.exe /FixMBR

a
Kód:
bootrec.exe /FixBoot

toto by mělo pomoct ;-) (samozřejmě s vyjmutou 160-kou)

PříspěvekZaslal v: st 10. únor 2010, 22:59 
Začátečník
Začátečník

S.h.I.t. napsal:
nabootuj z CD, až se dostaneš k nástrojům pro opravu, tak zvol příkazový řádek a nacpi tam:

Kód:
bootrec.exe /FixMBR

a
Kód:
bootrec.exe /FixBoot

toto by mělo pomoct ;-) (samozřejmě s vyjmutou 160-kou)

Děkuji, tohle pomohlo.

PříspěvekZaslal v: ne 21. únor 2010, 08:03 
Začátečník
Začátečník
Obrázek uživatele

napíšu to sem, páč mam ten samý problémek ... ještě bych k tomuhle potřeboval vědět, jak se na tom "starém" disku s XP zbavím té nabídky, jestli chci starší verzi nebo win7.

PC: Ryzen5 1600; MSI B350 Tomahawk; 8GB (Kingston 8GB KIT DDR4 3200MHz CL16 HyperX Predator Series); Gigabyte GTX 1050Ti OC; Kingston 120GB SSDnow300V + Seagate 1TB + Samsung F1 500GB; LG GH20LS10 black (SATA); GMC H-60 Phoong; EVGA supernova 550 G3; Asus 28" TUF gaming V289Q
konzole: PS4pro

PříspěvekZaslal v: ne 28. únor 2010, 23:00 
Začátečník
Začátečník
Obrázek uživatele

tovr1203 napsal:
napíšu to sem, páč mam ten samý problémek ... ještě bych k tomuhle potřeboval vědět, jak se na tom "starém" disku s XP zbavím té nabídky, jestli chci starší verzi nebo win7.

Jestli tomu rozumím správně,tak...
Tento počítač>Vlastnosti>Upřesnit>Spouštění a zotavení systemu>Nastavení
Tam vybereš system který chceš spouštět či jak dlouho se ti má nabídka na výběr zobrazovat....

CPU:AMD Ryzen 3600 ; MB:ROG CROSSHAIR VI HERO ; GPU:Sapphire Radeon PULSE RX 5700 XT 8G, 8GB GDDR6 ; RAM:HyperX Fury RGB 32GB (2x16GB) DDR4 3200, black ; HDD:Seagate 1TB,1TB, WD 1TB,1TB, Kingston A2000, M.2 - 1TB ; PWR:Enermax ECO80+ 620W ; CASE:Thermaltake-Shark Black/BigTower ; VERCAJK:Logitech G15 Keyboard New + Logitech G9 ; ZOBRAZOVADLO:Samsung SyncMaster T260HD - 26" ; OS:Windows 10 Pro[64-bit]

Předmět: Re: Problémy s bootováním
PříspěvekZaslal v: po 1. březen 2010, 05:02 
Začátečník
Začátečník
Obrázek uživatele

To bylo první kam jsem koukal, ale v tom boot.ini mam jen ty WinXP...
V tom souboru boot.ini mam tohle:
Kód:
;
;Warning: Boot.ini is used on Windows XP and earlier operating systems.
;Warning: Use BCDEDIT.exe to modify Windows Vista boot options.
;
[boot loader]
timeout=10
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /FASTDETECT /NOEXECUTE=OPTIN

ale žádný soubor bcdedit.exe jsem v PC nenašel ...

PC: Ryzen5 1600; MSI B350 Tomahawk; 8GB (Kingston 8GB KIT DDR4 3200MHz CL16 HyperX Predator Series); Gigabyte GTX 1050Ti OC; Kingston 120GB SSDnow300V + Seagate 1TB + Samsung F1 500GB; LG GH20LS10 black (SATA); GMC H-60 Phoong; EVGA supernova 550 G3; Asus 28" TUF gaming V289Q
konzole: PS4pro

Předmět: Boot pri inštalácii Win7
PříspěvekZaslal v: ne 28. březen 2010, 21:37 
Nováček
Nováček

Na počítači bol Windows 7 Ultimate. Fungovalo, a začalo vypisovať že je nelegálny.. Aj bol. Neakým "expertom" bol urobený pokus o crack neakým warez validátorom. Win viac nešiel nabootovať, len preblikáva kurzor. Potom som bol k tomu zavolaný ja, nainštalovať zakúpené Win 7 HP.

Problém:
Win sa inštaluje, po reštartoch počas inštalácie normálne bootuje z disku. Po poslednom reštarte je ale stav rovnaký, nenabootuje. Skúšal som formátovať, zrušiť všetky partície aj systémové a nahodiť na novo a nič nepomáha. Mám podozrenie, že je niečo na tom disku pomenené, čo ani formatom pri inštalácii nezmením. Viete mi niekto prosím poradiť?

Předmět: Re: Boot pri inštalácii Win7
PříspěvekZaslal v: ne 28. březen 2010, 21:48 
Odborník PCT
Odborník PCT
Obrázek uživatele

"poměněnýho" nemůže být nic - snad jen fyzicky vadný disk. pokud se disk zformátuje, nic na něm nezbude - snad kromě zavaděče, který si instalátor Win7 stejně přepíše. to jde udělat i ručně, příkazy
Kód:
bootrec.exe /fixboot
případně
Kód:
bootrec.exe /fixmbr

Předmět: Re: Boot pri inštalácii Win7
PříspěvekZaslal v: po 29. březen 2010, 13:22 
Nováček
Nováček

Pomohlo, díky moc. Ale kde bola chyba a zavádzací súbor prečo sa pri inštalácii nedokázal prepísať fakt netuším.

Předmět: Win 7 nebootuje po naformátování disku s XP :O
PříspěvekZaslal v: út 27. duben 2010, 14:11 
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Obrázek uživatele

Zdravím,
věc se má asi takto : měl jsem prodávat disk, na kterém jsem měl win XP, ten jsem teda naformátoval, i když to prve řvalo že jej naformátovat z nějakého důvodu nemůže (měl sem spuštěný program, který běžel z toho disku). Všechno vypadalo že fungovalo oukej.
Další den jsem pc vypl a když jsem ho ráno znovu zapnul, dostalo se mi akorát černé obrazovky s blikající pomlčkou vlevo nahoře.
Nevíte náhodou, jak to vyřešit? Můj odhad je ten, že jsem z disku kde byly XP smazal nějaký bootovací soubor, který se týkal i systémového disku.. tak nevím
předem díky za radu!

Předmět: Re: Win 7 nebootuje po naformátování disku s XP :O
PříspěvekZaslal v: út 27. duben 2010, 14:23 
Černá karta
Černá karta

Kód:
bootrec.exe /FixMBR

a
Kód:
bootrec.exe /FixBoot

mělo by to pomoct

PříspěvekZaslal v: st 6. říjen 2010, 08:03 
Nováček
Nováček

Tak jsem zkusil tento postup, protože musím z nějakého důvodu bootovat z jiného disku.
Změna nastala z NTLDR nenalezen, na BOOTMGR missing :x Kde je tedy prosím chyba?

PříspěvekZaslal v: st 6. říjen 2010, 08:12 
Nováček
Nováček

Tak opraveno, pomohl nástroj na opravu spouštění. Nevím z jakého důvodu k tomu došlo, ale už aspoň nemusím furt určovat ze kterýho disku se bude bootovat :wink:

PříspěvekZaslal v: pá 24. prosinec 2010, 13:11 
Začátečník
Začátečník

mám obdobný problém. Mám disk rozdělený na 3 části. Na primárním aktivním oddílu mám nainstalované XP a časem sem na další oddíl nainstaloval Windows 7, s tím že jsem volbu systému v 7čkách nastavil na ně a nyní jsem chtěl odebrat XP ale nevím na kterém oddílu zustal zavadeč, jelikož když zformátuju oddíl s XP a nedám oddíl s WIn 7 jako aktivní tak mi WIn 7 nenajedou. Zkusil jsem i použít instalační DVD s WIndows 7 ale ač je to nainstalováno z něj tak to píše že instalaci WIn 7 nelze opravit že to není stejný systém, což nechápu

PříspěvekZaslal v: út 28. prosinec 2010, 10:02 
Nováček
Nováček

Prosím vás, mám problém. Sehnal jsem si notebook, na kterém měli být udajně nainstalovány Win 7 a že prý nebudou dělat potíže. Jenže by to bylo moc jednoduchy a oni potíže dělaj.Samozřejmně nejsou originalní. Rozhodl jsem se teda že si tam nainstaluju svoje XP. Problem se vyskyt kdyz jsem NB nabootoval z CD. Instalace takových těch "hloupostí" než vám to najede do toho okna kde se rozhodne jestli format atd... proběhla uspěšně. Potom obyčejně černo jako vždy a misto nabídky mi tam skočí modra obrazovka na ktere mi to piše, že se windows ukončil aby nebyl poškozen počítač. Pomůže te mi někdo s tím??

Předmět: Problém při spouštění systému
PříspěvekZaslal v: pá 30. září 2011, 12:34 
Nováček
Nováček

Zdravím, prosím o radu, nápad a pomoc, PC se samo od sebe restartovalo a po znovu najetí najela obrazovka http://imageshack.us/photo/my-images/9/dscn0646z.jpg/, nástroj pro opravu nedokáže opravit, při najetí do nouzového režimu objeví se to samé, chtěl jsem vyzkoušet reinstalovat windows, ale PC mi DVD nebere, přitom DVD mechanika funguje, předem děkuju za pomoc.

Odpovědět na téma  [ 96 příspěvků ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  další

Čas je uváděn v UTC + 1 hodina

Přejít do sekce:

Kdo je přihlášený

Uživatelé procházející si tuto sekci: Žádní registrovaní uživatelé a 1 anonymní