Problémy s bootováním

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows 7.

Moderátor: Loki5567

Suke001
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 02. říj 2009
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows 7 boot

Příspěvek od Suke001 »

BSOD ( modrá obrazovka )
memtest - test pamětí ram : stahneš, vypálíš a nabootoješ s dvd mecaniky http://www.memtest86.com/memtest86-4.0a.iso.zip
konvig
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. pro 2011

Re: Windows 7 boot

Příspěvek od konvig »

děkuju moc, z flashky to pujde taky ? :D jinak co pak stim mám dělat až to otestuji ?
Suke001
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 02. říj 2009
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows 7 boot

Příspěvek od Suke001 »

http://www.memtest.org/download/4.20/me ... taller.zip

S tímto by to mělo jít i s USBčka :)

Uvidíš jestli se objeví nějaký error. Nebo pokud máš v PC více ram modulů zkus PC zapnout s každou ram zvlášt.

A to je PC nebo noťas ?
Kyselinka
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2011
Bydliště: Slovensko

Re: Windows 7 boot

Příspěvek od Kyselinka »

V biose mas nastavene IDE, alebo AHCI?
konvig
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. pro 2011

Re: Windows 7 boot

Příspěvek od konvig »

počítač s kterým jsou od začátku problémy, tedko půl roku běhal v pořádku, předevčirem uprostřed práce se mi objevilamodra obrazovka a po restartu se mi neobevilo co to bylo za error a ani sem nemohl poradne na tom pc nic delat tak sem reinstalovat software stím že mam DVA HDD, Jeden Terovej primární a druhej 500gb sekundarni, stím že na obou mam windowsy a loaduju to z primárního. sestava je:
Intel I5-2500K
GPU: GTX 560 TI gigabyte
Corsair vegenance 1600 mhz 2x4GB
Corsair TX 650- 650w
Asus P8Z68-v/gen 3
Myslím že pamětmi to nebude, na druhý HDD se dostanu do windowsu v pohodě, dostannu se i do dat na primárním hardidsku ale co se týče spuštění windowsu na něm, to je ten problém :)
Naposledy upravil(a) konvig dne pon 14. kvě 2012, 22:47, celkem upraveno 1 x.
konvig
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. pro 2011

Re: Windows 7 boot

Příspěvek od konvig »

IDE :)
Kyselinka
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2011
Bydliště: Slovensko

Re: Windows 7 boot

Příspěvek od Kyselinka »

Skus dat AHCI
konvig
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. pro 2011

Re: Windows 7 boot

Příspěvek od konvig »

zkusim hned co mi dojede mem test, tak strpení prosím :)
Suke001
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 02. říj 2009
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows 7 boot

Příspěvek od Suke001 »

Tak pokud to na jiném HDD, jede v pohodě tak bude problém jinde.
konvig
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. pro 2011

Re: Windows 7 boot

Příspěvek od konvig »

neporadil by jsi mi jak to vyskoumat prosim tě ? :D formátovat se mi to nechce páč na tom mám data.
konvig
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. pro 2011

Re: Windows 7 boot

Příspěvek od konvig »

přes AHCI Nejde Při boootovani nabehne modra obrazovka :) tak rychle ze si toho ani nevšimu co tam je :d
Kyselinka
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2011
Bydliště: Slovensko

Re: Windows 7 boot

Příspěvek od Kyselinka »

Inak nechapem preco nenastavujete hned AHCI a na co vlastne mas dva windowsy na dvoch diskoch :roll:
Ak ti hadze BSOD, tak najprv pozri do zlozky Mindumps a postni ho sem. Pokial clovek nevie o aky kod sa jedna, tak sa nema od coho odrazit. BTW nejake OC?
konvig
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. pro 2011

Re: Windows 7 boot

Příspěvek od konvig »

zadne OC, vsecko sem dal na default AHCI mi nejde, pres IDE mi to vždy šlo, jak se mám do té šložky dostat, nebo kde je na tom disku ? dva windowsy mam pro případy jako je tehle :D
Kyselinka
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2011
Bydliště: Slovensko

Re: Windows 7 boot

Příspěvek od Kyselinka »

No ked si uz instaloval na IDE, tak prepnutie sa musi trosku inak, nie len v biose. Tusim aj tu na fore je navod. Ten druhy win ti ide? Ak ano, tak cez neho si prekopiruj potrebne data z toho co nejde, disk naformatuj a na cele 2 winy sa vyprdni. Ved ked nastane takato situacia, tak sa da na disk dostat napr bootnotim LiveCD Linuxu, alebo cez Parted Magic a odzalohovat si veci ktore potrebujes, a nasledne nainstalovat Win nanovo.
konvig
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. pro 2011

Re: Windows 7 boot

Příspěvek od konvig »

druhy hdd pres IDE funguje v pořádku i druhy fungoval :) Takže když to shrneme co mi navrhujete ? zalohovat si data na nějaky externak z obou dvou harddisku a pak formatovat oba dva stím že, pak jen na jeden nainstaluju SW ? pochopil sem to dobře ? :)
Kyselinka
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2011
Bydliště: Slovensko

Re: Windows 7 boot

Příspěvek od Kyselinka »

Staci ked budes pouzivat ten Win, co ti ide a iba sformatujes ten disk, na ktorom je ten nefunkcny Win.
konvig
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. pro 2011

Re: Windows 7 boot

Příspěvek od konvig »

ok, díky :) reinstaluju ten co mi jde z 32 bit na 64 bit
Grunt
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. črc 2005
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Bootování win7 - Problém

Příspěvek od Grunt »

Zdravím pánové (a dámy),
potřeboval bych s něčím poradit. Pořídil jsem si včera do své sestavy SSD 120GB M4, disk funguje skvěle a jsem spokojen. V sestavě mám ještě 2TB disk s daty a původní systémový 500 GB Disk. Při instalaci OS na SSD jsem původní OS na 500GB disku nechal, takže jsem v jednom momentě měl 2 operační systémy. Poté co jsem zjistil, že systém na SSD bez problémů funguje, jsem naformatoval onen 500GB disk. Jenomže poté se stala chyba, stále při načítání systému jsem musel volit který z OS chci použít (i když jeden již byl smazán). Nijak se mi nedařilo odstranit onu 100MB rezervovanou část původního systémového disku. Proto jsem ho dal do jiného PC, kde jsem ho naformatoval celý. Od teď ale s tím to diskem PC nenabootuje vůbec, při načítání PC to píše, že něco chybí (právě ona bootovací část).

Omlouvám se za značně nepřesné termíny, v tomhle se fakt nevyznám, Díky všem za rady co s tím :(
Case:Fractal Design Core 3000 PSU:Enermax PRO82+ 625W CPU: Intel Core i5-2500K + Gelid Solution Tranquillo rev.2MB: Gigabyte GA-Z68X-UD3H-B3 (rev.1.0) Ram: Kingston HyperX XMP Genesis Grey 8GB 1600MHzGPU: GIGABYTE GTX 470 SOC HDD:Samsung SpinPoint F3 500GB, Crucial M4 128 GB
tielka
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. kvě 2008
Bydliště: čulak

Re: Bootování win7 - Problém

Příspěvek od tielka »

když toto nastane dělá se to takto počítač-vlastnosti-upřesnit nastavení systému-spouštění a zotavení systému klikneš na nastavení a máš tam doba zobrazení seznamu operačních systému odstraníš fajfku a dáš OK.ted stím nic nenaděláš tím že si naformátoval ten druhej disk už nenabootuješ.zkus opravit widle jestli to pomuže pokud né nová instalace :)
van Bellen
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. zář 2004

Re: Bootování win7 - Problém

Příspěvek od van Bellen »

spustit msconfig a v zalozke Boot odstranit ten, ktory nechcem..tak sa to neda?
Odpovědět

Zpět na „Windows 7“