Problémy s bootováním

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows 7.

Moderátor: Loki5567

Bez_n1ck
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2006
Bydliště: Praha - Vinohrady

Re: Problém při spouštění systému

Příspěvek od Bez_n1ck »

Musíš v BIOSu změnit bootovací sekvenci tak, aby DVD mechanika byla an prvním místě ;)
PC: MB: ASUS TUF Z370-PRO GAMING ; CPU: INTEL Core i7-8700K @ 3,7GHz ; CPUcooler: Noctua NH-D14 ; GPU: GIGABYTE GTX2070 WINDFORCE 3X 8GB ; DDR4: 2x16 GB 2666MHz CL16 ; HDD: Samsung 960 EVO M.2 500GB + WD Green 2,5TB + WD Red 4TB + 2xWD Red 8TB ; CASE: Be Quiet! Dark Base 900 ; PSU: Corsair RM650x ; MOUSE: Logitech G700s ; KEYBOARD: Razer Huntsman Elite ; SOUND: Logitech X530 ; MONITOR: 2x Dell U2515H (25" QHD IPS) | Games, that you can play with me | Diablo III - Divina
NOTEBOOK: Dell Precision 7730 ; CPU: Intel Core i7-8750H ; GPU: nVidia Quadro P4200 8GB ; DDR4: 2x16GB 2667MHz ; HDD: Samsung NVMe 256GB + Samsung 980 EVO M.2 1TB ; FullHD
KasMen
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. dub 2006
Bydliště: 293 01
Kontaktovat uživatele:

chyba "startu" systému

Příspěvek od KasMen »

Tak mám problém, W7 Professional 64-bit, nejdou spustit, vždy když začnou bootovat naskočí "pomocník" oprava spouštění systému, ale nic se nevyřeší (jen že nezjistil žádný problém).
Před posledním vypnutím jsem instaloval Trackmanii (nations, staženou z ofic.webu), ale jinak nic neobvyklýho....
A co mi přijde divný, tak když si dám v tom pomocníkovi rozšířený možnosti, tak když jsem v nabídce zvolení nástroje pro obnovení, tak hned pod tim je psáno:
,,Operační systém: Windows 7 on (D:)Místní disk" přitom instalace byla na C:
Nevíte někdo co s tim?
ASRock H370M-ITX/ac | Intel Core i5-8500 | SilentiumPC Fera 3 | HyperX Fury Black 16GB 2666MHz
Samsung 970EVO Plus 2TB | WD Blue 2TB | Seasonic SS-360GP | COOLTEK JB-U2 | LG IPS235P | Win 10 Pro
Maranov
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 21. črc 2006

Re: chyba "startu" systému

Příspěvek od Maranov »

Je to rozbité... možná vadný HDD nebo něco podobného. Zkus nabootovat z instalačního média a instalaci opravit.

Nebylo by od věci sehnat něco jako Hiren's boot CD a spustit nějakou diagnostiku disku.
DESKTOP: C2D E8200 (pasivně); ATI HD 3870 (AC S1, 120 fan@5V); 4GB RAM; OCZ Vertex2 SSD 64GB; 320+320+250GB JBOD (odhlučněno); 2x FSC P19-2 (2056x1024)
MOBILE: Lenovo Thinkpad T420 4177 CTR, Crucial M4 SSD 128GB, 6GB RAM; FSC P19-2; Logitech G400
POCKET: Nokia Hulmia 800; Hitachi 500GB@Scythe Kamazo 2 (eSATA); Creative EP-630
AUDIO: Sennheiser HD 555 (foam mod), NuForce Icon µDAC, FLAC, ReplayGain, f2k

"A Man's mortality is a compass that points his way in life."
LiveBomb
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. pro 2004
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: chyba "startu" systému

Příspěvek od LiveBomb »

Zkusil bych nejdriv klasiky fixnout MBR
PC - CPU: Intel Core i5-4670K MB: MSI Z87-G45 Gaming RAM: Kingston KVR1333D3N9K2/8G GPU: Asus Radeon HD7970 3 GB HDD: Kingston SVP100/96GR, Samsung SpinPoint F3 HD502HJ, Western-Digital WD20EARS PSU: Corsair HX750 Chladiče: AC Freezer 13 Pro, 2x AC F9 PWM, 2x AC F12, AC F12 Pro PWM DVD-RW: Samusng SH-S223C Case: Thermaltake Armor VA8003BWS Monitor: LG IPS236V Keyb: Logitech Wave Keyboard Myš: Logitech MX610 Left-Hand OS: Microsoft Windows 7 Professional x86-64 Notebook - Lenovo ThinkPad E530
KasMen
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. dub 2006
Bydliště: 293 01
Kontaktovat uživatele:

Re: chyba "startu" systému

Příspěvek od KasMen »

Maranov píše:...Nebylo by od věci sehnat něco jako Hiren's boot CD a spustit nějakou diagnostiku disku.
Zkusím, i když HDD je starý asi dva měsíce a předtim nevykazoval nějaký chyby...

fix MBR jsem zkoušel bez výsledku :(
ASRock H370M-ITX/ac | Intel Core i5-8500 | SilentiumPC Fera 3 | HyperX Fury Black 16GB 2666MHz
Samsung 970EVO Plus 2TB | WD Blue 2TB | Seasonic SS-360GP | COOLTEK JB-U2 | LG IPS235P | Win 10 Pro
KasMen
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. dub 2006
Bydliště: 293 01
Kontaktovat uživatele:

Re: chyba "startu" systému

Příspěvek od KasMen »

Tak podle HD Sentinelu je disk 100% bez chyb
ASRock H370M-ITX/ac | Intel Core i5-8500 | SilentiumPC Fera 3 | HyperX Fury Black 16GB 2666MHz
Samsung 970EVO Plus 2TB | WD Blue 2TB | Seasonic SS-360GP | COOLTEK JB-U2 | LG IPS235P | Win 10 Pro
van Bellen
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. zář 2004

dlhe bootovanie windows

Příspěvek od van Bellen »

vsetko mi fungovalo dobre az kym som fashlol novy bios.ked nabehol windows,aktualizovali sa ovladace (usb,usb3,myslim ze aj sata/acpi).zrejme v novom biose bolo defaultne nastavene acpi rozhranie,dovtedy som pouzival ide nastavenie..nasledne som este napojil novy disk..myslite,ze to spomalenie bootu sposobili tie ovladace?skusal som aj defragmentovat,ale bezo zmeny.

//dlhe bootovanie myslim to,windows nacita normalne,ale musim dlho cakat ,kym nabehnu miniaplikacie,speedfan...vtedy je to cele akoby zamrznute
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: dlhe bootovanie windows

Příspěvek od Alfajk »

odpoj novej disk a zkus to bez nej
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
van Bellen
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. zář 2004

Re: dlhe bootovanie windows

Příspěvek od van Bellen »

ked odpojim ten novy disk nacita rychlejsie?co s tym?
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: dlhe bootovanie windows

Příspěvek od Alfajk »

zkus ho znovu naformatovat,pokud to nepomuze,je disk vadnej,pred mesicem jsem mel uplne stejnej problem,po pripojeni novyho disku se system neskutecne zpomalil (cca 4x pomalejsi)
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
van Bellen
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. zář 2004

Re: dlhe bootovanie windows

Příspěvek od van Bellen »

ako si zistil,ze je disk vadny?po uplnom nacitany mi uz vsetko pracuje normalne,aj rychloti toho disku 5400rpm su lepsie ako stary 7200rpm..mozno by som potreboval nejaky program,ktory monitoruje pri boote vsetko,co sa spusta.co sposobuje ten dlhy boot...
CZDaywalker
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 14. pro 2007
Bydliště: Far, far, away

Re: dlhe bootovanie windows

Příspěvek od CZDaywalker »

Stáhněte si HD Tune Pro a výsledek jako screen dejte sem:

http://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php?f=14&t=165293
van Bellen
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. zář 2004

Re: dlhe bootovanie windows

Příspěvek od van Bellen »

daywalker: uz to tam riesim.

//len ja by som chcel skusit nejaky program,ktory monitoruje cely priebeh bootovania a potom vyhodnoti.skor som taku utilitku mal,ale neviem nazov
Menschik
Nováček
Nováček
Registrován: 14. lis 2011

Problem s bootom Win7

Příspěvek od Menschik »

Ahojte chalani,

Mam problem s nabootovanim Windowsu. Zakupil som si OCZ Vertex 3, napojil, nainstaloval Windows 7 . Od vtedy sa neda nastartovat windows ked mam pripojeny aj moj stary HDD. Akonahle odpojim HDD, tak Windows nastartuje hned.

Cital som o tom nieco a vela ludi hovori, ze problem je v Disk1 a Disk0 poradi. Neviem si s tym rady. Mate s tym skusenost alebo napad ako to spravit tak aby to slo? :)

Najlepsie by bolo bez nutnosti preinstalovania.

Dakujem :)
Atta
Začátečník
Začátečník
Registrován: 27. srp 2011
Bydliště: Praha

Re: Problem s bootom Win7

Příspěvek od Atta »

A máš v biosu vybrán SSD jako bootovací HDD?
Menschik
Nováček
Nováček
Registrován: 14. lis 2011

Re: Problem s bootom Win7

Příspěvek od Menschik »

Jasne, v Biose to je vsetko nastavene na SSD. Dokonca jedna taka nezvycajna vec, ktora sa mi vyskytla a ktoru som celkom nepochopil bola ta, ze Windows som instaloval z USB a ked som ho doinstaloval, zapojil HDD, dal bootovat z SSD, tak sa nenabootoval pokial nebolo do PC pichnute aj to USB. Ale to je uz fakt mimo mojho vnimania toho, ako boot funguje.

Ja mam tusenie, ze to HDD, na ktorom bol kedysi stary windows je stale Disk0 a preto ho boot berie ako primarny disk aj napriek tomu co je nastavene v biose.
van Bellen
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. zář 2004

Re: dlhe bootovanie windows

Příspěvek od van Bellen »

hladal som bootvis,ale ten funguje iba na xp.pre w7 som nasiel riesenie na webe microsoft nejaky sdk a malo to 4.5gb.potom som nasiel tento program soluto,ktory mi vyzistil,ze sa mi zbytocne spusta live ID (to pouzivam,kvoli jedinej hre ktoru hram gta4).ale ja by som skro chcel nieco ako bootvis.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
konvig
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. pro 2011

Windows 7 boot

Příspěvek od konvig »

Zdravím všechny,
mám takovy delikátní problém, co se týče načitání nových windows 7 ultimate 64 bit, vždy když spustím daný windows NOVĚ nainstalovaný, vždy se mi to kousne při načitání jak je logo Windows 7, dál se nedostanu, stím že jsem zkoušel reinstal softwaru a to táké nejde, nemohl by mi prosím někdo poradit co stím ? :(
Suke001
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 02. říj 2009
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows 7 boot

Příspěvek od Suke001 »

následuje BSOD ? zkusil bych memtest :)
konvig
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. pro 2011

Re: Windows 7 boot

Příspěvek od konvig »

jak se to dělá ? omlouvám se v tomhle jsem amatér :) děkuji za rychlou odpověď mimochodem, jsem lehce zoufalej bez hlavního počítače, mem test memory test ? :D
Odpovědět

Zpět na „Windows 7“