Doména jak se ji zbavit.

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows 7.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
*obelix*
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2008
Bydliště: Benešov u Práglu
Kontaktovat uživatele:

Doména jak se ji zbavit.

Příspěvek od *obelix* »

Ahoj všem,

dostal jsem menší oříšek. Kolegyně dostala zdarma NB, který byl původně určen na výuku na školení z dotací udělených firmě. Zjevně doběhl nějaký timeout, kdy NB musí být k dispozici na tyhle účely (to mě netrápí). Nicméně Nb je po bývalém kolegovy, který už před delší dobou odešel a nidko heslo nezná.
NB byl navíc v doméně a při spuštění se tak k ni snaží přihlásit, lokální administrator je zaheslovaný a heslo zná je IT německá nedobytná podpora (šance na heslo = 0). Guest je zakázaný, User také, Další účty tam nejsou. Je nějaký způsob jak se do systému dostat a odhlásit jej z domény + vytvořit nový administrátorský účet (staré smazat), přeci jen je to ofiko Windows a officem a tož to je nemálo nikláků o to přijít. Instalační oddíl navíc NB nemá. A když spustím opravu systému rovněž vyběhně zadání admin hesla.

Za rady díky.
Kdo neskáče není Čech, tak mi skoč pro pivo a nevejrej!
Briketa
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. zář 2003
Bydliště: Kladno

Re: Doména jak se ji zbavit.

Příspěvek od Briketa »

Já jsem to prováděl tímhle, založí to nový Admin účet bez nutnosti startu OS.

http://www.asunsoft.com/windows-7-password-geeker.html
PC: Core i3-12100F, Gigabyte B660M-DS3H, Patriot 2 x 8GB DDR4 3200 MHz , Crucial MP510 480GB PCIe 4x, MSI RX6600 Mech 8GB, HP w2207, Asus DRW-2014L1T
NB: Dell Latitude 5510
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Doména jak se ji zbavit.

Příspěvek od zombux »

spíš bych jen unlocknul toho built-in Administratora a nastavil mu nové heslo.
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Doména jak se ji zbavit.

Příspěvek od killerek »

Pokud byl ten system v domene, tak nejlepsi reseni je udelat reinstalaci Windows. Instalacku si stahni a seriove cislo bude na notebooku nalepene nebo soucasti BIOSu. Office dost pochybuji, ze bude moct dale pouzit, pokud nedostala instalacku se seriobym cislem.
*obelix*
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2008
Bydliště: Benešov u Práglu
Kontaktovat uživatele:

Re: Doména jak se ji zbavit.

Příspěvek od *obelix* »

myslíte že heslo na toho lokálního admina by šlo získat tímhle?

ophcrack LiveCD

jinak asi zkusim i ten doporučovanej softík:
http://www.asunsoft.com/windows-7-password-geeker.html

jn ta nálepka tam je .. toho office by byla škoda no ale tak při nejhoršim mi stejně nic jinýho nezbyde..
Kdo neskáče není Čech, tak mi skoč pro pivo a nevejrej!
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Doména jak se ji zbavit.

Příspěvek od killerek »

Zkus to, ale pokud tam nema zadne data, ktere by si potreboval dostat ven, tak format a cista instalace bude do budoucna idealni. Buhvi co tam v domene nastavili politikama, aby si pak neresil zbytecne nejake funkcni problemy. Prvni me hned napadne centralne spravovany a aktualizovany antivir ve vetsi firme, ktery bez spravneho hesla ani nevypnes/neodinstalujes a bude ti zastaravat.
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Doména jak se ji zbavit.

Příspěvek od Alfajk »

ty office byly urcite vazany na domenu, ty stejne funkcni nebudou, stejne tak aktivace OS, nebo ten stitek se seriovym cislem ma i aktivacni klic k windows?
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Doména jak se ji zbavit.

Příspěvek od killerek »

Ty stitky na notebooku/PC se seriovym cislem Win se ve vetsich firmach vubec nepouzivaji, tam se jede na multi licenci, takze se da smele pouzit pri nove instalaci.
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Doména jak se ji zbavit.

Příspěvek od Alfajk »

tam bude aktivace vazana na domenu, alespon u nas to tak maji... jde o to, jestli to je vubec stitek k windowsum nebo jen nejakej seriak stroje
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Doména jak se ji zbavit.

Příspěvek od killerek »

Jasne, soucasna instalace Win i Office pujde vuci internim aktivacnim/licencnim MS serverum v domene a po cca trech mesicich bez firemni site zahlasi, ze nejsou aktivni. To nic nemeni na tom, ze firmy stejne kupuji PC/NTB s nalepenou licenci Win.
*obelix*
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2008
Bydliště: Benešov u Práglu
Kontaktovat uživatele:

Re: Doména jak se ji zbavit.

Příspěvek od *obelix* »

tak jsem tomu dal akademickou půl hodinku a pak to dopadlo tak, že jsem nainstaloval čistej systém...
S tim antivirákem pravda ... je tam serverovej symatec

Každopádně díky za rady.

Nějakej free kancelářskej balík plně kompatibilní s office 2010? Dřív jsem měl open office a ten teda nic extra v dobách office 2007, teď nemam moc přehled, roky používám office 2003.
Kdo neskáče není Čech, tak mi skoč pro pivo a nevejrej!
*obelix*
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2008
Bydliště: Benešov u Práglu
Kontaktovat uživatele:

Re: Doména jak se ji zbavit.

Příspěvek od *obelix* »

dal jsem tam nakonec LibreOffice
Kdo neskáče není Čech, tak mi skoč pro pivo a nevejrej!
Odpovědět

Zpět na „Windows 7“