Dualboot Win 7 a 10.

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows 7.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
LukasKubicek
Nováček
Nováček
Registrován: 26. zář 2010
Bydliště: Havířov

Dualboot Win 7 a 10.

Příspěvek od LukasKubicek »

Ahoj všem,

měl bych dotaz ohledně vytvoření dualbootu.

Mám na notbookuLenovo W540 nainstalované Win 7 Professional 64 bit, jsou nainstalované na SSD, co používám jako systémový, pak mám v rámečku ještě klasicky přes SATA připojený HDD 1 TB.

Chtěl bych na ten HDD hodit W 10 aby při tom na tom SSD zůstaly ty W 7 bez dotčení. :roll:

Chtěl bych se hlavně zeptat jak ošetřit ty W 7 aby při instalaci nedošlo k poškození boot souborů, co by jste doporučovali jako zálohu :?: a pak také na kterém z těch disků budou bootovací soubory, předpokládám, že i když budou ty 10ky na HDD tak bootovat se bude z SSD.

Dík předem za případné odpovědi.

:)
CASE: Fractal Design Define R5 Black Window CPU: AMD FX 9950 4.8Ghz GPU: NVIDIA GTX 760 4GB Motehrboard: ASUS M5A99FX PRO R2.0 RAM: Corsair DDR3 8GB 1600MHZ 24-9-9-9 HDD: Corsair Neutron XT Series 240GB 7mm a WD Black 1000GB PSU: Corsair CX750 AIO: Fractal Design Kelvin S24
zsdx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. srp 2017
Bydliště: na Pankraci

Re: Dualboot Win 7 a 10.

Příspěvek od zsdx »

Zadny problem, nabootujes z flesky W10 v prislusnem rezimu a instalujes na disk.
Boot soubory jsou od Vist stejne (tedy BCD), budou na SSD.
Doporucuji jako vychozi OS dat pote W7 (ciste kosmeticka zalezitost).
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Dualboot Win 7 a 10.

Příspěvek od zombux »

dotaz - proč dualboot? má to nějaký smysl třeba kvůli exotickému hardwaru, aplikaci nebo tak něco? pokud ne, jako schůdnejší varianta mi přijde virtualizace - na jednom systému frčet jako hlavním a druhý mít uspaný ve virtuále a kdykoliv k dispozici, je to i komfortnější než restart. při současných kapacitách paměti a výkonech CPU je to brnkačka :)
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Odpovědět

Zpět na „Windows 7“