špatná detekce Kingston SSDNow V+ 128GB na Asus P5N-E SLI

Vše kolem disků bez pohyblivých částí - SSD, flash, nand, atp.

Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567

Odpovědět
SGCZ
Nováček
Nováček
Registrován: 22. lis 2008

Re: vyber SSD disku

Příspěvek od SGCZ »

Zdravim, vyhrál jsem 30gb kingston ssdNOW V series, bohužel nevim kde dělám chybu ale bios mi ho v pořádku vydí a detekuje ale instalátor win7 už ne. Nevíte kde mám zakopanýho psa?

desku mám asus P5N-E Sli
deska:GA-H170M-DS3H ;procík:i5-6600k + Scythe Grand Cama Cross; 16GB DDR4; grafika: GTX 960 4GB; 480GB SSD; win 10 anniversary update
korg
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 10. dub 2007
Bydliště: Krausnick 15910 Berlin-Brandenburg
Kontaktovat uživatele:

Re: vyber SSD disku

Příspěvek od korg »

SGCZ píše:Zdravim, vyhrál jsem 30gb kingston ssdNOW V series, bohužel nevim kde dělám chybu ale bios mi ho v pořádku vydí a detekuje ale instalátor win7 už ne. Nevíte kde mám zakopanýho psa?

desku mám asus P5N-E Sli

Já mám tu stejnou desku ASUS P5N-E SLI a koupil jsem SNVP325-S2B/128GB. Bios mi ho detekuje, někdy s nesmyslnou hodnotou 76 000 TB, někdy normálně 128BG, ale Windows Vista Ultimate 32bit. ho nevidí a ani klonovací program Acronis, takže nemůžu udělat kopii ani ho jinak použít. V posledním BIOSU 1406 mám vše podstatné na enabled, ale nic tomu nepomáhá. I SATA kabely jsem zkoušel různé i s přibalenou redukcí napájení.
Prosím o radu... rád bych to za ty prachy zprovoznil!
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: vyber SSD disku

Příspěvek od zombux »

skoro bych to zkusil v jiném PC a případně reklamace.
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Nimbus
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. led 2009
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: vyber SSD disku

Příspěvek od Nimbus »

Zkusil bych ten disk nejprve naformátovat jinde a pak teprve na něj instalovat win.Měl jsem podobný problém,kdy se mi disk v instalátoru nehlásil.Spustil jsem systém z jiného disku a přes ovládací panely/nástroje pro správu/správa počítače/správa diskůjsem jej normálně našel,vytvořil oddíl,naformátoval a pak už nebyl žádný problém.
PC: Nejnadupanější stroj ze všech nadupaných strojů!
NTB: -//-
Mobil: -//-
korg
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 10. dub 2007
Bydliště: Krausnick 15910 Berlin-Brandenburg
Kontaktovat uživatele:

Re: vyber SSD disku

Příspěvek od korg »

Tak jsem si napsal o pomoc na Asus... tohle mi přišlo

,,Dobry den,

stejne jako u vsech zarizeni na planete i disky SSD jsou ovlivneny kompatibilitou. Pokud deska disk nerozpozna a mate posledni verzi BIOSu, pak bude treba vymenit jeden z komponent. Budto vymente desku nebo disk za jiny model, protoze tyto ocividne spolu nekomunikuji korektne.

S pozdravem"

Nicméně když jsem disk dal do kitu s usb už ho windows našel díky výše popsanému postupu, naformátoval jsem ho, jde rozpoznat i na notebooku, ale když ho dám zpátky na SATA kabel, tak ho opět vidím jen v BIOSu.
Kupovat novou desku se mi nechce... a už si nevím rady.Prosím o radu.
Odpovědět

Zpět na „SSD a flash disky“