!!! SSD s řadiči SandForce – optimalizace výkonu a problémy

Vše kolem disků bez pohyblivých částí - SSD, flash, nand, atp.

Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567

Odpovědět
Roger001
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. pro 2009

Re: !!! SSD s řadiči SandForce – optimalizace výkonu a problémy

Příspěvek od Roger001 »

Děkuji za rady, disk šlape jak hodinky. Je to paráda. Jinak pro informaci na stránách OCZ je již ke stažení firmware 1.28. Já měl původně 1.27 (tento ani na stránkách OCZ nebyl uveřejněn), pak jsem i zkoušel 1.24 a teď mám tento 1.28 a rychlostní rozdíl na čipsetu AMD (ovladač msahci) jsem zaregistroval snad minimální, skoro až v chybě měření, ale výsledky byly o píď lepší. Nelze ale flashnout jako primární disk.
*MB ASUS P8Z77-V|CPU Intel Core i5-3570K@4.5GHz|chlazení CPU Corsair H100|GPU MSI HD7870 2GB Twin FrozrIII|RAM Kingston HyperX DDR3 1600MHz 4x2GB|SSD OCZ Vertex 2 60GB + HDD WD Caviar Black 500GB|PSU CoolerMaster RealPower 620W|Audio Asus Xonar D1|Case Corsair 500R Carbide Series|OS Windows 7 Home Premium x64|Periferie sluchátka Roccat Kave 5.1, klávesnice Microsoft Sidewinder X6, myš Logitech G9x, monitor Samsung SyncMaster 24" FullHD* //Battlefield 3 Roger001CZ//
TPF
Nováček
Nováček
Registrován: 29. led 2011

Re: !!! SSD s řadiči SandForce – optimalizace výkonu a problémy

Příspěvek od TPF »

zdravim, prosil bych o radu...mam SSD inferno 120GB a win7.. jestli jsem to spravne pochopil, tak by bylo optimalni nainstalovat driver Intel Rapid Store Technology (RST) v9.6? A da se to provest na jiz hotovem systemu nebo se dany ovladac musi zavest pri instalaci win7? Diky
-HoNY-
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 22. dub 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: !!! SSD s řadiči SandForce – optimalizace výkonu a problémy

Příspěvek od -HoNY- »

Stačí doinstalovat na již hotový systém. Jaký ma disk firmware? Možná bych nechal přes jednu noc zapnutý počítač s odpojeným datovým SATA kabelem z SSD, aby mu nerušeně běžely GC algoritmy a úplně ho zregenelovaly.
Já bych všechny ty pisálky, co se opravdové práce bojí, nahnal do Mišelinky tahat gumy.
TPF
Nováček
Nováček
Registrován: 29. led 2011

Re: !!! SSD s řadiči SandForce – optimalizace výkonu a problémy

Příspěvek od TPF »

firmware je 320A13F0
Igoreso
Moderátor
Moderátor
Registrován: 10. led 2007
Bydliště: Vysocina - Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: !!! SSD s řadiči SandForce – optimalizace výkonu a problémy

Příspěvek od Igoreso »

Budu preinstalovavat system,jak mam provest uplny vymaz SSD Vertex 2 FW: 1,24 (posledni nemuzu nahrat,protoze to nejde kdyz je HDD jako system - o jak logicke- a v druhem PC mam jen XP a to taky nejde) aby byl zase rychlej jak po koupi?
Idelane postup abych nepotreboval druhe PC(to mam totiz v praci).
AMD Ryzen 7 5800X / 32GB DDR4 3600MHz CL16 / RX 6700 10G / SSD FireCuda 530 2TB - PCI-E 4 / TUF GAMING B550-PLUS /
-HoNY-
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 22. dub 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: !!! SSD s řadiči SandForce – optimalizace výkonu a problémy

Příspěvek od -HoNY- »

Vypal na CD http://www.ultimatebootcd.com/ -> Hard Disk Wiping -> HDD Erase -> Secure Erase
viz FAQ http://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php?f=127&t=165662 :roll:

Systém bych provizorně nainstaloval na nějakou flashku, doinstaloval Intel RST v9.6 a aktualizoval FW.
Já bych všechny ty pisálky, co se opravdové práce bojí, nahnal do Mišelinky tahat gumy.
hit.man
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. srp 2007

Re: !!! SSD s řadiči SandForce – optimalizace výkonu a problémy

Příspěvek od hit.man »

Řeším otázku zda mám ssd disk OCZ vertex 2 sformátovat přes secure erase, když jsem jednou na ssd použil při instalaci W7 pomalý formát? Rychlost přes crystalbenchmark mám na čtení i zápis přes 200mb/s, mám tuto proceduru udělat nebo je to zbytečný?
-HoNY-
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 22. dub 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: !!! SSD s řadiči SandForce – optimalizace výkonu a problémy

Příspěvek od -HoNY- »

Jednou by to nemělo ničemu vadit. Degradaci výkonu jsem zpozoroval až po zapsání 5 PB (petabajtů) dat.
Já bych všechny ty pisálky, co se opravdové práce bojí, nahnal do Mišelinky tahat gumy.
hit.man
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. srp 2007

Re: !!! SSD s řadiči SandForce – optimalizace výkonu a problémy

Příspěvek od hit.man »

OKI tak zatím ten factory reset nechám u ledu, akorát sem udělal jednu věc a to zaktualizoval FW. To byl taky boj, na mé desce Asus M2N-SLI, když spustím OCZ Toolbox se mi můj SSD OCZ Vertex2 neukáže :-D, musel jsem pichnout ssd do jinýho počítače, který má ovladače msahci. Tam jsem mohl konečně udělat FLASH Firmwaru. Na mým komplu to nejde asi OCZ Toolbox nepodporuje NVIDIA SATA ovladače :(.

Mám otázku, jak přesunout velkou mezipamět, kterou používá na ukládání dat Google Earth? Nevite někdo? Rád bych jej přesunul na HDD, předpokládám že google chrome mezipamět nepoužívá?
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: !!! SSD s řadiči SandForce – optimalizace výkonu a problémy

Příspěvek od zombux »

nojo, to je tím že M2N nepodporuje standardní AHCI ale jen vlastní Nvidia "de facto RAID".
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
cadloop
Nováček
Nováček
Registrován: 08. úno 2011

Re: !!! SSD s řadiči SandForce – optimalizace výkonu a problémy

Příspěvek od cadloop »

Dobry den,

koupil jsem si do notebooku Dell Vostro 1700 SSD disk OCZ Vertex 2 60GB. Zkusil jsem po instalaci W7 64bit Professional benchmark AS SSD. Vysledky jsou o polovinu mensi nez maji ostatni a tak me zajima vcem by mohl byt problem:) Na googlu jsem udajne nasel ze chipset desky by mel byt PM965 chipset a southbridge 82801HBM. Ovladace jsou nainstaloval zde uvedene od intelu viz AS SSD. Pri instalaci W7 jsem dal rychly format a system si vytvoril oddil 100MB system reserved a druhy normal zbytek kam probehla i instalace W7. Mate nekdo nejakou radu zkusenost jak tomu popohnat perka ? :) Diky predem za odpovedi :)



Obrázek
-HoNY-
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 22. dub 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: !!! SSD s řadiči SandForce – optimalizace výkonu a problémy

Příspěvek od -HoNY- »

Obávám se, že to bude podobný problém, jako u notebooku Lenovo - tzn. SATA běží pouze v režimu 150 Mb/s. Popř kombinace: http://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php?f=127&t=167207

Obrázek
Aktualizováno do prvního příspěvku, díky za info, nevěděl jsem o tom.

Pokud můžu mluvit sám za sebe, tak jsem si nainstaloval Patriot Inferno do netbooku a vypadá, že ten čipset na to prostě nemá (NM10 = Atom + upravený ICH7 v jednom pouzdře). Každpopádně nárůst výkonu oproti 5400otáčkovému disku je znatelný.
Já bych všechny ty pisálky, co se opravdové práce bojí, nahnal do Mišelinky tahat gumy.
Pete62
Nováček
Nováček
Registrován: 30. lis 2009

Re: !!! SSD s řadiči SandForce – optimalizace výkonu a problémy

Příspěvek od Pete62 »

Podla tejto spravy sa novymi 25 nm cipmi radikalne znizil vykon SSD od OCZ. Ako sa da rozoznat (bez rozobratia disku), ake cipy su vo vnutri? Rozhodne by som tuto 25 nm novinku nerad kupil.
-HoNY-
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 22. dub 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: !!! SSD s řadiči SandForce – optimalizace výkonu a problémy

Příspěvek od -HoNY- »

Po zapojení do PC.
Já bych všechny ty pisálky, co se opravdové práce bojí, nahnal do Mišelinky tahat gumy.
Pete62
Nováček
Nováček
Registrován: 30. lis 2009

Re: !!! SSD s řadiči SandForce – optimalizace výkonu a problémy

Příspěvek od Pete62 »

Dik, ale to je jak dat mrtvemu termofor :| . Az si ho doma zapojim ..., to je milionovy podvod od OCZ :!:
Broxik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. led 2010

Re: !!! SSD s řadiči SandForce – optimalizace výkonu a problémy

Příspěvek od Broxik »

no ja sem nainstaloval as ssd pac sem zjistil ze mam taky toho zebraka pojebaneho na 25nm. Vysledky sou takove

zde sou vysledky

Obrázek

Psal jsem to i do diskuze k te novince muzu to kdyztak reklamovat na zaklade toho ze si ze me delaj rit na krabici? tam jsou totiz hodnoty max 285/275 ovsem kdyz mrkneme na tabulku v novince je tam nova "turbo" hodnota 175/35 MB/s bych ferove jako :blee:

dalsi vec ze ty 4k vysledky sou brutalne horsi samozrejme ssd disk bych chtel mam vzit misto toho pana z intelu druhe generace nebo pockat co vymysli tady s tou trojkovou?

Pro jistotu sem kontroloval a ahci ovladac odkazuje na iaStor.sys takze mam vse nainstalovane dle navodu.

Trosku sem si pocetl ty jeich fora no maze :D kazdopadne tady k tomu je uz nejake slusne vyjadreni od ocz http://www.ocztechnologyforum.com/forum ... SSD-drives a ja to jdu behem tydne vratit a vezmu si vetsiho intela pokud bude pak treti generace super poridim to na hry.
Okurek!

Kód: Vybrat vše

U toho se nedá honit, kdyby si aspoň sundaly ty nitě z řiti.
chronograph
[/size]
ikoala
Nováček
Nováček
Registrován: 27. bře 2008

Re: !!! SSD s řadiči SandForce – optimalizace výkonu a problémy

Příspěvek od ikoala »

Zdravim, resim nasledujici problem s OCZ Vertex 2 60GB v netbooku HP Mini 5103 s NM10 Chipsetem

Protoze mam na nem citliva data, potreboval bych je nejak chranit, protoze ale netbook nema TPM chip, jedinou moznosti je zaheslovani disku v BIOSu, u HP tzv. DriveLock. Vse beha OK, krome jedne vlastnosti a tou je sleep mode. Po probuzeni ze sleep modu totiz Windows 7 (at 32bit nebo 64bit) skonci BSOD. Jenze kdyz ten samy disk dam to normalniho kompu a zahesluju, tak sleep mode beha, kdyz dam jiny disk do notasu, tak sleep mode beha taky, ale proste ta varianta, kterou potrebuju, tak ne. Koukal jsem na OCZ foru, ze se sleep modem ma problem vic lidi. A tak se ptam:

1. Na ci strance (OCZ, HP nebo Intel) je chyba?
2. Je mozne, ze by to vyresil novy firmware?
3. Je to chyba jenom disku od OCZ nebo Sandforce jako takovyho, takze bych ji jinym diskem od jineho vyrobce se SandForce nepomohl?
4. Jestli vas neco napada, jak to resit (jak rikam, zkousel jsem 32 i 64 bit windows, dela to hned po cisty instalaci, zkousel jsem msahci i intel drivery...)

Diky moc!
-HoNY-
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 22. dub 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: !!! SSD s řadiči SandForce – optimalizace výkonu a problémy

Příspěvek od -HoNY- »

@Broxik: To je ovšem dost nemilé. AS SSD zapisuje nekomprimovatelná data, výsledky jsou imho srovnatelné s X25-M 40 GB. Nahoď jsme ještě screen z ATTO.

Osobně bych to šel vyreklamovat za SSD v tomto pořadí: X25-M 80 GB, Patriot Inferno (má referenční fw) nebo GOODRAM SSD PRO/Kingston V+100 (pokud bude za dobrou cenu, oba identické disky, nižší počet IO/s vyšší spotřeba než SandForce/Intel).

@ikoala: Používám v Acer D255 Patriot Inferno (referenční SandForce, pár postů výše). Zaheslování BIOSu funguje. Bsod mi to při probuzení hodilo dvakrát (ale i v době před zaheslováním). Mohl by jsi hodit odkaz na OCZ fórum, kde se to řešilo?

1.) Nejspíše HP a OCZ. Čipset má interní ICH7 s podporou AHCI, možná něco blbě odladili.
2.) Je to možné, stejně tak poslední BIOS. V poznámkách u nových firmwarů řeší v1.25 v1.28 chybu s P965, který má právě onen ICH7.
3.) viz moje první odpověď - zkusil bych Inferno.
4.) Windows je předpokládám správně 7
Já bych všechny ty pisálky, co se opravdové práce bojí, nahnal do Mišelinky tahat gumy.
ikoala
Nováček
Nováček
Registrován: 27. bře 2008

Re: !!! SSD s řadiči SandForce – optimalizace výkonu a problémy

Příspěvek od ikoala »

treba tady

http://www.ocztechnologyforum.com/forum ... sleep+mode

nebo

http://www.ocztechnologyforum.com/forum ... sleep+mode

Nekdo pise, ze jim to 1.25 vyresila, ale to nebyl bohuzel muj pripad. Ano, jedna se o Win 7.
alienGT
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. úno 2007
Bydliště: Opava

Re: !!! SSD s řadiči SandForce – optimalizace výkonu a problémy

Příspěvek od alienGT »

Mam dotaz na polozku v AS SSD testu. Pri testech je vetsinou vsude videt 1024K zatimco ja mam 103424K.
Dokonce i v 1. prispevku je videt, ze jednou je to tak a podruhe jinak. Pritom na 1024K se vetsinou dosahuji maximalni rychlosti. Mam tedy obnovit tovarni nastaveni SSDcka nebo co to vubec znamena?
Obrázek

PS.: jeste me napadlo - neni 1024K psano u disku, jenz jsou ciste a zapojene jako nesystemove? Potom to 103424K by tedy znamenalo ze je na disku system popr. je z nej nabootovano.
7800X3D|Silent Loop 2|ASUS Strix B650E-E|2x32GB 6000CL30|RTX 4090 Gaming OC|FD Meshify 2 XL|RM850i|42" LG C2 120Hz OLED
Odpovědět

Zpět na „SSD a flash disky“