!!! SSD s řadiči SandForce – optimalizace výkonu a problémy

Vše kolem disků bez pohyblivých částí - SSD, flash, nand, atp.

Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567

Odpovědět
hnizdo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. bře 2007
Kontaktovat uživatele:

Re: !!! SSD s řadiči SandForce – optimalizace výkonu a problémy

Příspěvek od hnizdo »

Taky jsem se priklonil k Intelu 320 300GB. Vykon Vertexu3 po trimovani mne znepokojil:
The OCZ Vertex 3 Review (120GB) - AnandTech :: Your Source for Hardware Analysis and News
http://www.anandtech.com/show/4256/the- ... w-120gb/13
The Intel SSD 320 Review: 25nm G3 is Finally Here - AnandTech :: Your Source for Hardware Analysis and News
http://www.anandtech.com/show/4244/inte ... -review/11
MB: Asrock Z690 Extreme CPU: Core i9-12900K cooler: Be quiet! Dark Rock PRO 4 RAM: 32GB 2x16 DDR4-3600 CL16 Kingston Renegade, VGA: MSI 4090 Suprim Liquid SSD: Samsung 960Pro 1TB + EK-M.2 HS HDD: 3TB Toshiba, 18TB WD DC HC550, 8TB Seagate SMR, 2x12TB HGST DC HC520 - RAID1, Optical: LG BH16NS55 BR-RW , Mouse: Roccat Kone XTD Keyb.: Logitech G15+G13+F710, Case: BQ Dark Base PRO 900 r2 PSU: Seasonic Platinum 860W SS-860XP2, Monitor: Asus PG27UQ, Repro: Logitech Z-5500, Headset: Turtle Beach Stealth 700X Gen 2 MAX, OS: Win11/64 Pro

>>>>Fórum pro much VRAM much doge věrozvěsty otevřeno! Vstup ZDARMA<<<<
-HoNY-
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 22. dub 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: !!! SSD s řadiči SandForce – optimalizace výkonu a problémy

Příspěvek od -HoNY- »

U těch Intelů je to ošemetná záležitost, ve své recenzi jsem to nezmiňoval (dohledám kdyžtak screeny), ale nejhůř trim fungoval u SSD 320 120 GB, po testu se regeneroval fakt blbě. Přitom se 40GB a 300GB modelem potíže nebyly. Řekl bych, že co kapacita, to nové úsilí na vývoji nového firmwaru (byť mají stejné označení).
Já bych všechny ty pisálky, co se opravdové práce bojí, nahnal do Mišelinky tahat gumy.
Václav Sedlář
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 01. dub 2006
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: !!! SSD s řadiči SandForce – optimalizace výkonu a problémy

Příspěvek od Václav Sedlář »

a je to tu...začínaj lézt na povrch první problémy ssd intel 320 :evil: to si člověk vážně nevybere...
-HoNY-
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 22. dub 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: !!! SSD s řadiči SandForce – optimalizace výkonu a problémy

Příspěvek od -HoNY- »

Ale notak. Tohle bylo v ultra extrémních podnínkách. Copak ty znáš někoho, kdo by během 4 hodin přepsal celý disk desetkrát po sobě náhodnými daty? Tady za to mohla kombinace dvou různých kapacit čipů (aktualizováno v recenzi).
Já bych všechny ty pisálky, co se opravdové práce bojí, nahnal do Mišelinky tahat gumy.
Max Casper
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. srp 2004
Bydliště: Prague

Re: !!! SSD s řadiči SandForce – optimalizace výkonu a problémy

Příspěvek od Max Casper »

Takže to není vážný problém? Můžu ho koupit? :-)
CPU: AMD Ryzen 7 5800X MB: GIGABYTE B550 AORUS PRO AX RAM: Crucial 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Ballistix Red HDD: Samsung 970 PRO 512GB & Crucial m4 128GB & Crucial MX500 1TB SSD VGA: MSI GeForce GTX 1660 Ti GAMING X 6G DVD: Samsung SH-S203B PSU: Corsair RM650x (2018) Case: Bigtower Chieftec BA-01B-B-SL LCD: 2x 27" Iiyama XB2783HSU-B1DP OS: Win 10 64b
hit.man
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. srp 2007

Re: !!! SSD s řadiči SandForce – optimalizace výkonu a problémy

Příspěvek od hit.man »

Takže se hlásím po nějaké době.

Pokračuji ke svému příspěvku ze dne 23. březen 2011. Měl jsem konečně čas a zjistil jsem si přes OCZ Toolbox jaké má moje OCZ 60GB Vertex 2 za čipy. SSD provozuji na Asus M2N-SLI Deluxe. Moje SSD má 34 nm čipy, ale zápis mám pořád něco kolem 60 MB/s nevím proč, testoval jsem to i na jiné desce. FW mám 1.29, mám upgradovat na nejnovější? Jaká je poseldní verze?

Známý, kterému jsem pořizoval stejné SSD OCZ 60GB Vertex 2, ale provozuje ho na jiné desce vše viz u příspěvku 23.3.2011 tak jsem se ke zjištění jaké má čipy nedostal. Ale vidím to, že tam bude 25 nm, jestli tomu bude tak, určitě bude měnit :).
-HoNY-
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 22. dub 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: !!! SSD s řadiči SandForce – optimalizace výkonu a problémy

Příspěvek od -HoNY- »

Že se starší verzí jsou problémy, a proto doporučuji http://downloadcenter.intel.com/Detail_ ... iid=dc_rss
Já bych všechny ty pisálky, co se opravdové práce bojí, nahnal do Mišelinky tahat gumy.
durod
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2005

Re: !!! SSD s řadiči SandForce – optimalizace výkonu a problémy

Příspěvek od durod »

ale oba jsou stejne...10.5.0.1027 :?:
i5 2500K, 16GB RAM, HD7750
Pepa1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 10. srp 2005

Re: !!! SSD s řadiči SandForce – optimalizace výkonu a problémy

Příspěvek od Pepa1 »

durod píše:ale oba jsou stejne...10.5.0.1027 :?:
ONI JSOU DVOJE 1027 - jedny whql a jedny co byly dřív (nonWHQL). Tak možná, že ty co byly dřív zlobily (nevím). Z těch stránek intelu je to určitě sichr.
durod
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2005

Re: !!! SSD s řadiči SandForce – optimalizace výkonu a problémy

Příspěvek od durod »

A co je tohle Rapid Storage Technology
ja tam naistaloval tohle :? (mam SSD Kingston) Myslel jsem ,ze je to radic RST... neco hledat na intel webu je vopruz :evil:

jak mam ted preinstalovat driver radicu? Ktery tam ma dat? STOR_Vista_Win7_10.5.0.1027_PV.exe nebo f6flpy-x64_10.5.0.1027.zip, viz odkaz od Honyho
i5 2500K, 16GB RAM, HD7750
ShadowSquad
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 11. dub 2008
Bydliště: Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

Re: !!! SSD s řadiči SandForce – optimalizace výkonu a problémy

Příspěvek od ShadowSquad »

Zdravím všechny,

vím, že by takhle mohl psát kdokoliv, že chce přesný návod krok po kroku pro kompletní zprovoznění SSD, ale napíšu tady kroky, ktére provedu při instalaci svého disku, a kdyby se našel někdo ochotný, tak by mi ty kroky mohl okomentovat nebo opravit, takže :

Mám disk OCZ Agility 3, desku Asrock Fatal1ty P67.
-na starém PC zapojím toto SSD jako sekundární a nahraju na něj nový firmware (pokud existuje)
-na novém PC přepnu v BIOSU na AHCI
-nainstaluju Win 7 Ultimate na SSD
-nainstaluju ovladače chipsetu grafiky, atd atd...
-zkontroluju ovladač disku - jestli je msahci
-dále už nastavím systém podle návodu co je v článku (SSD tweaker ...)

Je něco na co jsem zapomněl? Popř.(a to mě zajímá asi nejvíce) co se zarovnáním oddílu?

Předem všem díky za reakce
PC : CPU: Intel Core i7 9700, voda CoolIT Vantage A.L.C., MB: Asus Prime B360-PLUS, GK: GB Aorus RTX 2070 Super, RAM: HyperX Fury Black 32GB, SSD: Adata XPG Gammix S11 512GB, Samsung 860 QVO 1TB, PSU: Fractal Design Ion SFX-L 650W, Case: Thermaltake Core G3, Mouse: Logitech G403 Hero, KB: Logitech G510, HP: Logitech G933 Artemis Spectrum, Monitor: Xiaomi Mi Curved Gaming 34"

NTB : HP ZBook 15 G6 (Intel Core i7-9850H, 32GB RAM, nVidia Quadro T1000, 500GB SSD)
Pepa1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 10. srp 2005

Re: !!! SSD s řadiči SandForce – optimalizace výkonu a problémy

Příspěvek od Pepa1 »

durod píše:A co je tohle Rapid Storage Technology
ja tam naistaloval tohle :? (mam SSD Kingston) Myslel jsem ,ze je to radic RST... neco hledat na intel webu je vopruz :evil:

jak mam ted preinstalovat driver radicu? Ktery tam ma dat? STOR_Vista_Win7_10.5.0.1027_PV.exe nebo f6flpy-x64_10.5.0.1027.zip, viz odkaz od Honyho
stačí stáhnout STOR_Vista_Win7_10.5.0.1027_PV.exe, pak ho jen rozbalit, ale neinstalovat (spustí se s parametrem iata_cd.exe -a -p ) a ve složce C:/intel to máš rozbalené. Poté ve správci zařízení se dá jen updatovat driver, nastavíš mu cestu a proběhne update. Následuje restart a je hotovo. Ten druhej odkaz (f6flpy-x64_10.5.0.1027.zip) je dle mého názoru k nahrání na disketu nebo flešku pro instalaci Windows.
durod
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2005

Re: !!! SSD s řadiči SandForce – optimalizace výkonu a problémy

Příspěvek od durod »

Pepo, diky :)
a mas recht, i podle nazvu je to pro floppynu

ShadowSquad, AHCI na P67 je default nastaveny,tak ten krok muzes preskocit(ale pro jitsotu v BIOSu skontrolovat :roll: ) . Jeste bych tam dal RST driver misto msahci, viz odkaz Hony.
Stahni AS SSD Benchmark a kdyz tam budes mit zelenym OK,mas zarovnano spravne
nakonec naistalovat ostatne drivery k desce, VGA, audio,atd
A pohrat se s SSD tweakerem
i5 2500K, 16GB RAM, HD7750
Pepa1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 10. srp 2005

Re: !!! SSD s řadiči SandForce – optimalizace výkonu a problémy

Příspěvek od Pepa1 »

ShadowSquad
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 11. dub 2008
Bydliště: Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

Re: !!! SSD s řadiči SandForce – optimalizace výkonu a problémy

Příspěvek od ShadowSquad »

Díky moc, a jak se tedy řeší, když tam OK mít nebudu? To zarovnání dělá instalátor Win7 ?
PC : CPU: Intel Core i7 9700, voda CoolIT Vantage A.L.C., MB: Asus Prime B360-PLUS, GK: GB Aorus RTX 2070 Super, RAM: HyperX Fury Black 32GB, SSD: Adata XPG Gammix S11 512GB, Samsung 860 QVO 1TB, PSU: Fractal Design Ion SFX-L 650W, Case: Thermaltake Core G3, Mouse: Logitech G403 Hero, KB: Logitech G510, HP: Logitech G933 Artemis Spectrum, Monitor: Xiaomi Mi Curved Gaming 34"

NTB : HP ZBook 15 G6 (Intel Core i7-9850H, 32GB RAM, nVidia Quadro T1000, 500GB SSD)
Pepa1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 10. srp 2005

Re: !!! SSD s řadiči SandForce – optimalizace výkonu a problémy

Příspěvek od Pepa1 »

ShadowSquad píše:Díky moc, a jak se tedy řeší, když tam OK mít nebudu? To zarovnání dělá instalátor Win7 ?
jo instalace Win 7 zarovná správně, případně po instalaci je na to spec. soft. viz. zde
http://pctuning.tyden.cz/hardware/disky ... ku?start=6
ale je to už s určitým rizikem.
Zivan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. čer 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: !!! SSD s řadiči SandForce – optimalizace výkonu a problémy

Příspěvek od Zivan »

Zajimavy aktualni clanek o problemech se Sandforce
http://extrahardware.cnews.cz/sandforce ... ssd-radice
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
-HoNY-
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 22. dub 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: !!! SSD s řadiči SandForce – optimalizace výkonu a problémy

Příspěvek od -HoNY- »

Díky za link na moje dílo. Novým SF řadičům se budu věnovat trošku podrobněji.
Já bych všechny ty pisálky, co se opravdové práce bojí, nahnal do Mišelinky tahat gumy.
Necroman
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. led 2004
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: !!! SSD s řadiči SandForce – optimalizace výkonu a problémy

Příspěvek od Necroman »

Vysel novy firmware pro disky Vertex 3, Agility 3 a Solid 3:
zatim zadny changelog a zkusenosti uzivatelu, tak jsem zvedav
http://www.ocztechnologyforum.com/forum ... discussion
So sayeth the Wise Alaundo
ASUS P5K Deluxe WiFi | Intel Core2Quad Q9300 + Noctua NH-U12F | Patriot 4GB DDR2 800MHz CL4 | Sapphire AMD Radeon HD7770 1024MB GDDR5 | OCZ Agility 3 120GB + WD Blue 640GB | Cooler Master Centurion 534 Light | Enermax Liberty 500W DXX | Samsung SM 226BW
Odpovědět

Zpět na „SSD a flash disky“