Mrtvé SSD?

Vše kolem disků bez pohyblivých částí - SSD, flash, nand, atp.

Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567

DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Mrtvé SSD?

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Za pár stovek, tohle byly dobrý MLC disky ale ne tyhle low-capacity modely. Ta deska co máš je v pohodě, můžeš zkusit jinej port ale pokud to jedeš v AHCI režimu tak by vše mělo bejt ok.
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Mrtvé SSD?

Příspěvek od python.p »

Napiš mi SZ a klidně se domluvíme, pro tyhle low-capacity má využití.

DOCu, stačilo jim nechat neadresovaných třeba 20% místa a vydží neskutečný ždímání. Je fakt, že s větší kapacitou je větší sranda, ale i tohle je dost dobře použitelný někde jako cache a nebo scratch disk. Oproti tomu co se dneska prodkuje, tak určitě.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
BRUCEF
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. dub 2004
Bydliště: Vysocina- Havlickuv Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Mrtvé SSD?

Příspěvek od BRUCEF »

320 je již poslaná do světa, bohužel. Dnes mi Crucial 256GB odešel. Zatím jsem ho nerozchodil. Zajímavé, že se ten zátuh stal téměř vždy při formátování 2 kusů pevných magnetických problémových disků najednou. To je nějaká zvláštnost nebo se to nemá dělat? Po zátuhu jsem dal tvrdý restart a už systémové SSD nenajelo. :?
BRUCEF
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. dub 2004
Bydliště: Vysocina- Havlickuv Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Mrtvé SSD?

Příspěvek od BRUCEF »

Neuvěřitelné :-D . Crucial 256GB zůstal u ledu a po 9 měcících jede.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
MrFann
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. kvě 2004
Bydliště: Prerov

Re: Mrtvé SSD?

Příspěvek od MrFann »

mam M4 128GB delal to stejny, ale stacilo nahrat novej FW a je po problemu
i3 6100 4,66GHz 1,35V, Xigmatek Æegir, MSI Z170 Tomahawk, 16GB RAM Micron 3190MHz, PowerColor Red Devil RX 470 4GB
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Mrtvé SSD?

Příspěvek od HEAD »

Z ničeho nic po restartu PC se mi objevila tahle chyba
https://abload.de/img/img_20210606_230209hejn8.jpg
Nepomůže vůbec nic včetně zformátování SSD a čisté instalace.Jedna se o starej Samsung 840.Instalace na novější crucial mx500 proběhne bez problémů a vše jede jak má.
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-Sapphire 6800XT 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Mrtvé SSD?

Příspěvek od HEAD »

Tady je screen z hdtune.Vse vypada OK.Divny.
Obrázek

Edit:Tak v biosu disk vubec neni videt.Pritom ve win ano?Zkusil jsem ho dat na jinej sata port a uz v biosu jde videt.Ze by odesel sata port na desce?
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-Sapphire 6800XT 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: Mrtvé SSD?

Příspěvek od Ache »

Jo, ten CRC interface error by tomu odpovídal. Já mam takhle na dvou starších discích taky tyhle errory, protože mě blbnul SATA kabel a občas kvůli tomu ty disky vypadávaly. :) Takže kabel, nebo přímo port.
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Mrtvé SSD?

Příspěvek od HEAD »

Ten CRC error tam mam uz nekolik let :lol: .Pomohlo dat disk do jineho SATA portu.
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-Sapphire 6800XT 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Mrtvé SSD?

Příspěvek od python.p »

Ono možná stačilo vypojit a znovu zapojit sata konektor, mohl tam být nějakej bordel, nedocvaknutý, atd...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Mrtvé SSD?

Příspěvek od werygood »

Zdar borci, mám na ntb s linuxem trochu lapálie s bootováním. Už 2x se mi stalo, že byl potřeba repair, podruhé už nepomohlo nic, a musel jsem znovu instalovat. Jedná se o starší ADATA SU800 250 GB, ntb je používaný tak 1x za 14 dní na víkend... Jde ze SMARTu poznat, že se mu blíží konec?

https://ctrlv.link/Rorr
dexterav
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. pro 2003
Kontaktovat uživatele:

Re: Mrtvé SSD?

Příspěvek od dexterav »

209 bad sectors...
skús Secure Erase možno ho rozbeháš
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz CL32 GSkill, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,SF Leadex 1kW Ti, 10TB 850X, Topping D50s + A50s + T5, LG 42C2, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Mrtvé SSD?

Příspěvek od werygood »

No ono po reinstallu zase jede OK... Tak řeším, za jak dlouho/jestli se to rozbije zas :crazy:
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Mrtvé SSD?

Příspěvek od python.p »

Zítra, za rok, za 10let.... To ti nikdo nepoví.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Mrtvé SSD?

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Z 840 řady byl dobrej jen PRO. 840 vanilla a 840EVO trpěly tim známym bugem že postupem času buňky ztrácely schopnost číst starší data z oblastní kde se dlouho nezapisovalo. Sam jsem v práci vyhodil tunu 840EVO a těch pár co jsem si vzal k sobě tak jsem je třeba zero-fillnul, testy pak ok, nahrál na ně OS a za měsíc už bylo čtění většiny už jen na pár desítkách MB/s a šlo to zas směrem ke kolapsu. Heade změň si v tom HDtunu nastavení toho testu na 8MB bloky a udělej test čtení, čekam pohromu.

Sorry ale tohle je na vyhození. Zero-fillem či secure-erasem jej můžeš zas na čas oživit ale tahle první generace Samsung TLC čipů se nepovedla a je to známá věc. Tn soubor co tomu chybí se pravděpodobně degradací oněch NAND pamětí dostal do stavu že už jej nepřečte ani super-pomalu, prostě nepřečte vůbec.
Holda
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2004
Bydliště: Kladno/Praha

Re: Mrtvé SSD?

Příspěvek od Holda »

U jednoho PC řeším problém s diskem, nebo deskou. Jde o ADATA XPG SX8200 480 GB a Gigabyte B150N Phoenix. Poslední dobou se začalo stávat, že PC skončí po startu v biosu, kde není ten disk vidět, dalo se to přežít. Je to ale už poměrně časté a stává se, že občas zamrzne systém a po restartu jsem zase v biosu bez disku. Pomůže odpojit napájení.
Disk je ve všech utilitách, co jsem zkoušel, zdravý, tak si říkám, zda se dá (bez dalšího disku) nějak rozumně zjistit, zda jde o problém desky, nebo disku.
Díky
.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Mrtvé SSD?

Příspěvek od DOC_ZENITH »

na 90% disku, hned zálohuj data a připrav se na výměnu.
Odpovědět

Zpět na „SSD a flash disky“