Mrtvé SSD?

Vše kolem disků bez pohyblivých částí - SSD, flash, nand, atp.

Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567

racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Mrtvé SSD?

Příspěvek od racecar »

A to ma byt vraj lepsie ako EVO ktore mi skapalo presne takto.
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Mrtvé SSD?

Příspěvek od zombux »

ono u SSD to nikdy nebude 100%. prostě může kdykoliv odejít a nic se s tím nedá dělat. to ostatně i HDD. vždycky je třeba mít zálohy :) v mém případě SSD sloužilo jako úložiště fotek (protože kvůli úpravám a katalogizaci byl třeba rychlý přístup) a hudby. tak holt po reklamaci data znovu naleju z jednoho ze tří záložních úložišť :mrgreen:
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Spring
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. zář 2013
Bydliště: Praha - Klánovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Mrtvé SSD?

Příspěvek od Spring »

V některých případech porucha vysloveně potěší. V únoru 2012 za Intel 520 240GB 11 560Kč. Letos v lednu náhle pošel. Kdyby náhodou chtěl Intel DC S3610 480GB spáchat sebevraždu, ocenil bych jeho úmrtí těsně před koncem záruky. Smířit se s odchodem Intrepid 3800 do křemíkového nebe by bylo podstatně horší, náhrada by se hledala velmi obtížně.

Bohužel některé nesmrtelné disky, např.: OCZ Deneva (SF1500 eMLC) zabije jen podpora. Intel utnul podporu SF-1200/1500 s Haswell a jestli bude podpora v Ryzen/Naples jsem dosud nevypátral. Ty disky neskolí ani 2PB, latence i zápis udrží za všech okolností.
"If it moves, compile it. If it moves too quickly, don't mark it stable. If it stops moving, drop it. It's not like your processor has anything better +to do" ... Gentoo
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Mrtvé SSD?

Příspěvek od python.p »

Moudří a znalí si udělali zásobu právě Intel 320 a 520...

Aneb pokrok nezastavíme :(
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Mrtvé SSD?

Příspěvek od zombux »

tak jo. SSD odpojeno, připojeno přes eSATA box na jiný řadič, chvíli po náběhu OS bylo vidět a pak zas vymrzlo a odpadlo. takže reklamace :)
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Mrtvé SSD?

Příspěvek od zombux »

pro úplnost: v týdnu se mi ještě povedlo párkrát SSD připojit, ale jakýkoli pokus s tím něco dělat končil vytuhnutím a odpadnutím od systému. pokusil jsem se to aspoň zformátovat, asi na třetí pokus to aspoň shodilo oddíl, takže na tom už nebyly vidět data.
když jsem to donesl na reklamaci, tak už to ani nedokázalo naběhnout do toho stavu, aby to bylo vidět aspoň jako zařízení v Device manageru. z toho plyne jedno a to se teď znovu potvrdilo - jakmile SSD začne dělat psí kusy, jeho smrt bude velice rychlá :)
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Eddward
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 16. pro 2009
Bydliště: SVK - Košice

Re: Mrtvé SSD?

Příspěvek od Eddward »

viem ze z jedneho prikladu sa zavery nerobia, len ma to akurat zneistuje teraz lebo za mesiac idem kupit "nejaky" 500GB SSD a kandidatov zas tak vela neni...
inak moj stary dobry Crucial M4 bude mat rovnako za mesiac uz peknych 5 rokov a slape ako novy, pritom mal len obycajnu 2 rocnu zaruku...
keby to clovek vedel na zaciatku, zbytocnych 5 rokov robenia zaloh :D
Intel Core i7 8700K @ 4.8Ghz + Noctua NH-D15 | 16GB DDR4 3200Mhz CL15 Corsair | MSI Z370 GAMING PRO CARBON | MSI GeForce RTX 2080 GAMING X TRIO 2.1/15.5Ghz
Crucial MX500 2TB | Samsung 970 EVO Plus 500GB NVMe | Seasonic Prime Ti Ultra 750W | W11 x64 Pro | Fractal Define R4 Black + 3x NF-A14 | DELL U2515H 1440p

Phone: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G
Time Spy: 11 610
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Mrtvé SSD?

Příspěvek od zombux »

no samozřejmě nechci, aby tohle znělo jako odstrašující příklad, toho Kingstona bych si koupil asi klidně zas... nevím teda jestli je dneska ještě tak finančně zajímavej jako před půl rokem, nesleduju to. chcípnout může cokoliv kdykoliv, a zrovna tenhle kousek holt nevydržel :)
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
CageJ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 31. bře 2011
Bydliště: Praha, Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Mrtvé SSD?

Příspěvek od CageJ »

Moj Crucial M4 64 GB vykapal presne 1094. den, tak si to vypocitajte :)...
AMD RYZEN 2700X 4.2GHz@watercooled, 32GB DDR4 2,8GHz, AsRock B450 GAMING K4, RIOTORO GOLD 650W; ASUS DUAL RTX 2060; CoolerMaster ML500; AMD RYZEN 3600X, NOCTUA NH-D15, ASUS STRIX B450-F GAMING, SuperFlower GK550, 32GB CL14 G.SKILL 3200, FRACTAL DESIGN XL R4, ASUS STRIX RTX 3080 OC; APPLE MacBook AIR M1 iPhone 12 Pro 128GB
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Mrtvé SSD?

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Mě se podařilo řádně zkoruptnit starej OCZ Vertex (ten úplně první) 30GB, ale udělal jsem to tim, že jsem testoval Silicon image PCI řadič v 64-bit 66Mhz PCI-X slotu, co to udělá s prostupností. Ano oproti 32-bit 33Mhz standard PCI téměř se zdvojnásobila, ale způsobovalo to random chyby (v hdtune test povrchu byly vidět při scanu jako vadné sektory) a provoz SSD v tomto režimu total rozvrtal, poškozené partition, špatnej výkon, hlásil pak vadná bloky i na OK řadiči, atd. Pomohl až secure-erase bootlej z parted magicu a teď už zase jede.
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Mrtvé SSD?

Příspěvek od zombux »

status update: přišel mi nový kousek (v reklamačním vyjádření napsali že jde o "opravený", ale je to nedotčený zalisovaný kus), a ten pro změnu nejde ani naformátovat, takže zítra jde zpátky do reklamace :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Mrtvé SSD?

Příspěvek od zombux »

sorry, oprava, novej kousek je podle všeho OK, problém s formátováním vznikl přes eSATA dok, nechápu proč. přes USB to funguje dobře, až to zapojím dovnitř PC tak nejspíš taky. good.
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Aspon
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 21. lis 2005
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Mrtvé SSD?

Příspěvek od Aspon »

Ahojte,
rychlý dotaz. Nový Transcend SSD230S 128GB hlásí ve smartu podivně velkou teplotu, ihned po zapojení cca 45°C, zatím nejvíc v běhu i přes 60°C. Na dotek je studené, ještě k tomu má hliníkový obal. Funguje 100% OK, jen ten SMART mě trošku děsí. Že by chyba měření nebo důvod k reklamaci? Má někdo podobnou zkušenost?
Ještě mám Transcend SSD370S a to má v plné zátěži max 35°C.
AMD Ryzen 5 1600 AF @4.000MHz || MSI X470 Gaming Plus MAX || Kingston Fury Beast 2x8GB 3200MHz CL16 || Aorus Radeon™ RX 5700 XT 8G || Endorfy Fortis 5 || Fractal Design Ion+ Platinum 760W || Samsung 970 Evo Plus 500GB || Verbatim Vi550 S3 SSD || Crucial MX500 2TB || be quite! PureBase 600 Silver ||
SPC Gear GK650K Omnis Kailh Brown RGB || Logitech G403 Hero || LiteOn iHAS124 F || LG GH24NSB0 || HP E24i G4 24"
Creative i-Trigue L3500
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Mrtvé SSD?

Příspěvek od zombux »

status update ke Kingstonu KC400: chcípl zas, stejné symptomy jako předtím. oh well. asi to fakt bude krám.
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Mrtvé SSD?

Příspěvek od Atapi »

Koukám stejná značka řadiče (Phison) jako patriot burst, ten jsem chvíli zvažoval do druhýho PC (super cena a stále slušnej výkon), ale všude lidi píšou jak jim za pár dní umřel... Náhoda? Nemyslím si! :lol:
Obrázek
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Mrtvé SSD?

Příspěvek od zombux »

mno, tak jsem tu věc zapojil do eSATA boxu a funguje to bez zaváhání. tak fakt nevím. předtím na tom byl sync mimo jiné Google Drive, a chcíplo to v době, kdy jsem byl v zahraničí a fotil mobilem jak vzteklej, takže tam teklo dost dat, z logů vím že to chcíplo právě v době, kdy se tam syncovaly data z telefonu. možná tomu vadilo, že v kejsu tomu bylo o něco teplejc než venku, nevím. nefungovalo to ani po restartu PC. každopádně už tomu verku nevěřím a možná tomu zkusím dát kouř, aby to zdechlo úplně a šlo to řešit reklamací, takhle nemůžu nic :|
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
BRUCEF
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. dub 2004
Bydliště: Vysocina- Havlickuv Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Mrtvé SSD?

Příspěvek od BRUCEF »

Padla tu řeč o Intel 320 a 520 series. To jsou-byli tak dobré? Já používám SSD Crucial 256GB. Naběháno má 20 000h. Teď mi 2x během týdne zamrznul. Byl zrovna dost vytížený, dělal jsem několik úkonů. Podezřívám vysokou teplotu. Nevím, čím to měřit, ale cca po 30-60 minutách vše jede zase jak má. Ihned po zátuhu a tvrdém restartu není inicializován v biosu ani na jiném pc přes sata redukci.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Mrtvé SSD?

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Podle toho co popisuješ odzálohuj data a vyměnit, tohle jasně umírá.
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Mrtvé SSD?

Příspěvek od python.p »

Intel 320 a 520 jsou "nezničitelné disky" tak dobré disky dneska stojí majlant, předtím se dali koupit za v celku rozumnou dobu.

Tohle jsi zkoušel: https://www.crucial.com/support/storage-executive#

Jinak jak píše DOC_ZENITH.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
BRUCEF
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. dub 2004
Bydliště: Vysocina- Havlickuv Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Mrtvé SSD?

Příspěvek od BRUCEF »

Podezřívám ten Crucial SSD disk nebo desku s řadičem. Mám prehistorickou https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA ... -rev-10#ov. A bios F6.
Mám tady SSD 520 120GB a Crucial M4 128GB. Intel 520 Má nalítáno 4500h. Za kolik se to dá prodat? Původně jsem si chtěl nechat spíš ten C4 128GB. Myslím, že víc jak 500 kč/ ks nedostanu.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Odpovědět

Zpět na „SSD a flash disky“