Nestabilita OS kvůli volnému konektoru.

Vše kolem disků bez pohyblivých částí - SSD, flash, nand, atp.

Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567

Odpovědět
petsild
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. črc 2012
Bydliště: Praha 10

Nestabilita OS kvůli volnému konektoru.

Příspěvek od petsild »

Ahoj,
tak tři dny začínám mít nestabilní PC modrá smrt. Podezírám asi rok a půl staré OCZ, které doposud běhalo bravurně bez pádu systému. Můžu vlézt jen do biosu zkontrolovat jestli je SSD detekováno, ale při bootu kolikrát nic neděje černá obrazovka, po třetím restartu najednou vše funguje normálně. Můžete pls kouknout jestli disk umírá moc děkuji hojda. Pet

Obrázek

Obrázek

edit:
Obrázek
Naposledy upravil(a) petsild dne úte 4. lis 2014, 16:19, celkem upraveno 2 x.
spajdr
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. bře 2004
Bydliště: Ostrava Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Asi mi umírá Vertex4

Příspěvek od spajdr »

Pro zacatek zkus vymenit SATA kabel pouzity u SSD za jiny.
petsild
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. črc 2012
Bydliště: Praha 10

Re: Asi mi umírá Vertex4

Příspěvek od petsild »

Možná na tom něco bude, kabel jde vyndat a nandat velice lehce.

Bude lepší s kov.západkou?
Obrázek
http://www.czc.cz/premiumcord-kabel-sat ... geldqdi2p3

Koukám je nutné mít kabel Sata 6Gb?
http://www.czc.cz/sata-6-gb-s-50cm/7964 ... geldqdi2p3
LoCo99
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. úno 2012
Bydliště: Praha

Re: Asi mi umírá Vertex4

Příspěvek od LoCo99 »

já mam část konektoru u disku zlomenou takže tam drží sata jentak volně, a funguje to

jinak tenhle kabel mam - co k němu říct, nic víc než to že je zahnutej ten konektor a pěkně to cvakne ( a blbě se to rozdělává :D) se o tom říct nedá :D
petsild
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. črc 2012
Bydliště: Praha 10

Re: Asi mi umírá Vertex4

Příspěvek od petsild »

Problém bude v konektorech, za dobu co jsem do skříně nemusel lézt svazek kabeláže molexů nějak brutálně ztuhl a připojení dalšího disku jsem musel nějak hrábnout do zastrčených konektorů a nepatrně je vychýlit do jiné polohy. Dnes jsem provedl znovu kontrolu kabeláže za chodu a problém se opakoval. Když nechám kabeláž v klidu vše funguje, ale jak se třeba jemně dotknu konektorů i napájecích dojde k pádu systému.

Na pohled vypadají konektory v pořádku a zastrčené nadoraz, asi budou nějak micro vymačkané piny možná i na straně disku, jinak nedokážu vysvětlit tenhle problém. Nechci PC zbytečně trápit resety kvedláním s konektory, tak raději vyměním i napájecí část disků společně datovými.

edit:
Původně jsem podezíral vadný Vertex 4, to se naštěstí nepotvrdilo. Nyní jsem kabeláž vyměnil za lepší s držící plechovou západkou, pc je nyní zase správně stable jako bylo dřív.

Ještě dotaz při kombinaci obsazení disku na desce sata1 pro SSD a sata3 pro Samsung klasika disk, tak vytuhne post bootu a pc nenaběhne. Pokud dám obsazení sata1 a sata4 vše funguje dobře (na téhle kombinaci jedu od začátku), je možné že disky navzájem nesnášejí a blokují sběrnici?
Odpovědět

Zpět na „SSD a flash disky“