Problém s dosud fungujícím SSD OCZ Vertex 450

Vše kolem disků bez pohyblivých částí - SSD, flash, nand, atp.

Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567

Odpovědět
Koci1282
Nováček
Nováček
Registrován: 25. lis 2008
Bydliště: Kopřivnice, Brno
Kontaktovat uživatele:

Problém s dosud fungujícím SSD OCZ Vertex 450

Příspěvek od Koci1282 »

Nazdárek,

mám latitude e6420. Zapnul jsem ho asi po dvou dnech nečinosti a najednou na mě vyskočí hláška:

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/ ... 644040b264

Jedná se o OCZ Vertex 450 128GB.

Zkoušel jsem ho připojit k desktopu a ten ho vidí, ale není přístupný. Na jiném laptopu háže podobnou hlášku (je zaheslovaný).

Nemám tucha co s tím. Dokáže mi někdo poradit?

Děkuji
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Problém s dosud fungujícím SSD OCZ Vertex 450

Příspěvek od zombux »

nojo, OCZ :) nejspíš mrtvola.
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Koci1282
Nováček
Nováček
Registrován: 25. lis 2008
Bydliště: Kopřivnice, Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s dosud fungujícím SSD OCZ Vertex 450

Příspěvek od Koci1282 »

To jako vážně? :(
r34ktor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. pro 2006

Re: Problém s dosud fungujícím SSD OCZ Vertex 450

Příspěvek od r34ktor »

Těžko říci. Kontaktuj servis Dellu.
Knowledge is power
Spring
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. zář 2013
Bydliště: Praha - Klánovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s dosud fungujícím SSD OCZ Vertex 450

Příspěvek od Spring »

Dell plnym pravem odpovi, ze tento SSD neni plne kompatibilni s bezpecnostnimi funkcemi, ktere jsou v NTB integrovane. Za uzamknuti a nekompatibilitu OCZ nemuze. Sam od sebe se disk neuzamknul. At zasahem integovaneho SW nebo uzivatelem v biosu, bez znalosti hesla to znamena ztratu vsech dat vcetne disku samotneho.

Nabootuj libovolnou Linux distribuci a priloz vypis: hdparm -I /dev/sda spolecne s SMART smartctl -x /dev/sda. Logy jednoznacne potvrdi uzamceni nebo vyvrati vadu.
"If it moves, compile it. If it moves too quickly, don't mark it stable. If it stops moving, drop it. It's not like your processor has anything better +to do" ... Gentoo
Koci1282
Nováček
Nováček
Registrován: 25. lis 2008
Bydliště: Kopřivnice, Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s dosud fungujícím SSD OCZ Vertex 450

Příspěvek od Koci1282 »

Tak to budu muset asi někoho pověřit. V tomhle chodit neumím. Každopádně děkuji za radu. Jakmile budu mít nějaký výstup, tak se ozvu.

Kdyby měl ještě někdo nějaké další nějaké rady, tak pište prosím.

Díkec
Spring
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. zář 2013
Bydliště: Praha - Klánovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s dosud fungujícím SSD OCZ Vertex 450

Příspěvek od Spring »

Na celou operaci staci bezne UBCD, nebo Xubuntu s GUI a flash disk, nebo Android s app DriveDroid. Flash disk i DDroid pripoji zapisovatelne uloziste, do ktereho presmerujes vystup. Umyslne nepisu absolutni cestu, protoz lze pripojit (mount) a zapsat uplne kamkoliv, vcetne sitovych disku. Princip zustava stejny a nezalezi, jestli adresar /mojelogy lezi fyzicky na USB disku (v systemu napr.: /dev/sdc nebo //mujserver.domain.tld /mnt/disk cifs cred=...), protoze se meni jen postredky (jako pismenka pripojenych disku ve Windows, jednou do F:, po druhe do Z: ... sitove treba s net use). Staci se jen podivat na cesty a upravit.

hdparm -I /dev/sda >> /cesta-k-ulozisti/vypis1.txt
smartctl -x /dev/sda >> /cesta-k-ulozisti/vypis2.txt
"If it moves, compile it. If it moves too quickly, don't mark it stable. If it stops moving, drop it. It's not like your processor has anything better +to do" ... Gentoo
Odpovědět

Zpět na „SSD a flash disky“