OCZ-Vertex4

Vše kolem disků bez pohyblivých částí - SSD, flash, nand, atp.

Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567

Odpovědět
Rad3k
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. bře 2014
Bydliště: Ústí nad Labem

OCZ-Vertex4

Příspěvek od Rad3k »

Dobrý den,

mám 120GB SSD disk, který jsem postnul do názvu, ale bohužel od změny základní desky mi vznik problém při chladném spuštění PC. Přesněji, abych to lépe specifikoval, tak jestli pokaždé rádo dorazím k PC, který byl celou noc vypnutý a uvedu ho do chodu, tak mě windows nikdy nenaběhne a vždy mi to hodí modrou obrazovku s touto chybou:

Chyba:
0xc000000e - zjistil jsem, že jde chybu při bootování disku

Chyba vznikla při výměně základní desky, ale nemyslím si, že je chyba přímo v základní desce, protože jsem zkusil desku vyměnit i za jiný kus či jiný typ a chyba se bohužel nadále opakuje.

Nedaří se mi zjistit čím to je, bios jsem aktualizoval na nejnovější verzi, ale problém přetrvává.

Řešení:
Vždy mi po vyskočí této chyby stačí restartovat PC a pak normálně už naběhne jak má, tato chyba nastane především při úplném vypnutí PC nebo při chladném spuštění a zapnutí a po restartu zase vše ok, ale není možné, aby problém řešil restartem. Raději bych ho vyřešil úplně. Prosím o rady, děkuji.

1. Zkusil jsem i reinstalaci windowsu z DVD, ale bohužel chyba přetrvává.


//edit morke - přesun do podsekce
CPU: Intel Core I5 4690k - takt: 4,4 Ghz, Ram: Kingston 16GB KIT HyperX Fury 1866 Mhz Black Series MB: z97 Gaming 5 VGA: MSI 970 GTX Gaming G4 - takt: 1515 Mhz/ 7600 Mhz, HDD: WD Red 1TB, SSD: Vertex OCZ 4 120GB, Zdroj: Fortron FSP600-50ARN, Case: Fractal Design R4 Black Pearl, Ventilátory: 4x Corsair be Quit Edition 120x120 mm, Chladič: GELID Solutions Tranquillo
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: OCZ-Vertex4

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Jediná možnost, měnit komponenty až přijdeš na to kterej to dělá. Studenné starty jsou problém napájecí kaskády, typicky to bejvá deska, občas paměti nebo zdroj. Pokud jsou mrtvé kondíky může i grafika. Ono i SSD může, musí se to prostě dohledat skrze výměny komponent. Vzhldem k tomu že zde máš windows error to již začalo bootovat ale bylo to těžce nestabilní, říkáš že jsi desku už měnil, tak se teď přesuň na zdroj a paměti.
Odpovědět

Zpět na „SSD a flash disky“