Příprava nového SSD na instalaci Windows

Vše kolem disků bez pohyblivých částí - SSD, flash, nand, atp.

Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567

Odpovědět
BMPT
Začátečník
Začátečník
Registrován: 25. led 2011

Příprava nového SSD na instalaci Windows

Příspěvek od BMPT »

Zdravím,
pořídil jsem si nový SSD disk a chystám se na něj provést čistou instalaci Windows 7 Home
Premium 64bit. Přes všechnu snahu najít informace jak tento disk před instalací připravit jsem nenašel na některé moje otázky uspokojivou odpověď. Takže pokud někdo ví, tak by mě zajímalo pár věcí a sice:

1.Kde najdu, jaká je současná verze firmware, eventuelně jak můžu firmware aktualizovat?

2.Připojuje se SSD stejným způsobem jako stávající HDD 3,5", takže tedy HDD odpojím a na ty samé kabely zapojím SSD?..narážim na ten napájecí kablík, jestli ten SSD nepotřebuje jiné napětí, nebo něco takového. Jinak na desce mám 5x Serial ATA 6 Gb/s. Do kterého je vhodné disk zapojit, nebo je to jedno? (budu tam mít jeden tento disk SSD a DVD mechaniku.

3.Je potřeba SSD nějak formátovat? Četl jsem, že SSD se snad formátovat nemusí, nebo dokonce nesmí a pokud je to pravda, tak jak mám při instalaci Windows 7 zabránit formátu, protože mám dojem, že před instalací (vlastní, čistá) si instalátor formátuje disk (oddíl)automaticky a nelze to nijak obejít...nebo se pletu?

Jinak konkrétně se jedná o Transcend 370S 2,5" a budu mít v počítači zatim jen tento disk, ten starý je KO, takže jde ven.

Děkuji všem za odpověď, chci mít před instalací úplné jasno, ať něco nepo*eru :-)
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Příprava nového SSD na instalaci Windows

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Disk se před instalací nijak nepřipravuje, úpravy pro SSD se dělaj s OS po intalaci.

Ty co doporučuji jsou:

- Ručně nastavit swap (pokud je vůbec nutnej)
- Vypnout hibernaci (spustit cmd jako admin a napsat tam "powercfg -h off")
- Ujistit se že funguje TRIM (je nainstalován poslední intel rapidstor driver nebo MSAHCI driver).
- Vypnout autodefragmentaci.

To jest vše. Víc se tim nemusíš zabejvat. Já dělam ještě další věci ale u těch se vedou spory jestli jsou pro běžného usera vhodné takže ty vynechám.
kesi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. říj 2007

Re: Příprava nového SSD na instalaci Windows

Příspěvek od kesi »

Cíleně jsem narazil na toto téma a rád bych v něm alespoň chvíli pokračoval. Zprvu jsem měl za to, že SSD vrazím do PC, zapojím a víc dělat netřeba.
Takže:
- nevím přesně co je SWAP, ale z ledabylého přečtení několika diskusí nabývám dojmu, že to ani nechci vědět, tedy že ho nutně nepotřebuju.
...
Edit: promaz, vse jsem si jiz vyhledal.
Naposledy upravil(a) kesi dne čtv 26. lis 2015, 21:33, celkem upraveno 1 x.
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Příprava nového SSD na instalaci Windows

Příspěvek od zombux »

swap = pagefile, tj. stránkovací soubor, ve Windows je to spojené s Virtuální pamětí.
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
dexterav
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. pro 2003
Kontaktovat uživatele:

Re: Příprava nového SSD na instalaci Windows

Příspěvek od dexterav »

reálne nemusíš robiť nič, len zapojiť ako normálny hdd :D
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz CL32 GSkill, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s + A50s + T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X
Odpovědět

Zpět na „SSD a flash disky“