SSD ve slotu DVD "je rozbitý"

Vše kolem disků bez pohyblivých částí - SSD, flash, nand, atp.

Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567

Odpovědět
RASH
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2011

SSD ve slotu DVD "je rozbitý"

Příspěvek od RASH »

Dobrý den vespolek!

Chtěl bych s někým konzultovat můj problém na notebooku: za pár dní už používám 2 roky místo DVD mechaniky ve svém notebooku rámeček s SSD diskem. Jedno odpoledne však vykazoval OS nestabilitu a pracoval nějak divně pomalu, asi dvakrát skončil modrou smrtí. Počítač jsem vypnul a po příchodu domů už nezapnul, neboť BIOS tento SSD disk neviděl.

Neviděl ho ale jenom po restartu, pokud se provedl studený start, tak se se v BIOSu objevil jako druhé bootovací zařízení, které bylo nutné pokaždé přepnout jako první. Po restartu se vše opakovalo. Myslel jsem, že chyba je v SSD u kterého jsem prověřil SMART, ale několik dní do vypršení záruky má zdraví stále na 100%.

Prohodil jsem tedy HDD a SSD a problém "zmizel" respektive se vyměnil za příšerně pomalý datový disk, který navíc částečně mršil soubory. Disk jsem vytáhl a upravil partitions tak, abych nadále používal jen HDD v oficiálním slotu - takže mi notebook funguje.

Otázka do pléna. Co se stalo? Resp je možné, že bych odvařil řadič DVD mechaniky pokud jsem jej používal pro systémový disk? A jak to opravit? Notebook již není v záruce...

Spíš se chci ujistit, že jsem na nic nezapomněl při diagnostice.
Díky za spolupráci!


//edit morke - přesun z disků
CPU: Intel Core 2 Quad Q6600 + AC Freezer 7 PRO, MB: Asus Maximus II Formula, GPU: ASUS EAH4850, RAM: ADATA Extreme DDR2 1066MHz 4x2GB, SSD: Kingston Vseries 64GB, HDD: WD Green 1TB, PSU: Fortron Epsilon 88PLUS 500W Silver, LCD: AOC F22S, Case: BigTower DIY, MS: Asus GX900
RASH
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2011

Re: SSD ve slotu DVD "je rozbitý"

Příspěvek od RASH »

Pro doplnění: souborová chyba, kterou to vytváří je:

Kód: Vybrat vše

0x80070570 Soubor nebo adresář je porušený a není čitelný
SSD má přes SMART: natočeno 1898 pracovních hodin s celkem čtenými 5 752 GB a zapsanými 12 845 GB, počet zapnutí 2448x, zdraví 100%.
CPU: Intel Core 2 Quad Q6600 + AC Freezer 7 PRO, MB: Asus Maximus II Formula, GPU: ASUS EAH4850, RAM: ADATA Extreme DDR2 1066MHz 4x2GB, SSD: Kingston Vseries 64GB, HDD: WD Green 1TB, PSU: Fortron Epsilon 88PLUS 500W Silver, LCD: AOC F22S, Case: BigTower DIY, MS: Asus GX900
Odpovědět

Zpět na „SSD a flash disky“