SATA III ssd vs m.2 nvme

Vše kolem disků bez pohyblivých částí - SSD, flash, nand, atp.

Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567

Odpovědět
Millda
Nováček
Nováček
Registrován: 14. dub 2016

SATA III ssd vs m.2 nvme

Příspěvek od Millda »

zdravim
chci se zeptat mam SATA III ssd 250GB a chci si koupit Samsung 960 PRO 2TB
a zajima me jestli ten rozdil 555 MB/s 510 MB/s vs 3500MB/s 2100MB/s jestli to bude znat ta rychlost jestli to clovek vubec pozna nepouzivam zadne narocne programy jen aby mi rychle najel windows a tu kapacitu beru protoze nato chci hodit vsechny hry a mit je na ssd.
děkuji za odpověd.
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: SATA III ssd vs m.2 nvme

Příspěvek od racecar »

Bude trochu rozdiel, ale necakaj od toho x nasobok sata disku. Ak ho mas za dobru cenu tak by som ho ale kupil. :D
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
Millda
Nováček
Nováček
Registrován: 14. dub 2016

Re: SATA III ssd vs m.2 nvme

Příspěvek od Millda »

jako 30K bych zato nedal kdyz uz ssd mam ale mam moznost o sehnat za 14K a dotoho bych docela sel.
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: SATA III ssd vs m.2 nvme

Příspěvek od python.p »

Pokud na tom nebudeš pracovat, ser na m.2 kup radši větší :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: SATA III ssd vs m.2 nvme

Příspěvek od racecar »

M.2 je format.
Za 14k nekupi ani 2TB 850 EVO. Takze akurat mensi, horsi a drahsi. :)
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
pre.vit
Začátečník
Začátečník
Registrován: 04. zář 2010
Bydliště: Jihlava

Re: SATA III ssd vs m.2 nvme

Příspěvek od pre.vit »

Takže když bych vzal 960evo 250gb a 850evo 250gb, tak rozdíl v rychlosti systému člověk nepozná? Myslím tím standardní user, který needituje video, nepracuje v CADu a hry má nainstalované na jiném ssd disku.

Já jen abych nedával zbytečně litr navíc za 960, když reálný přínos by byl nulový...
Nějvětší chybou člověka je, že má spoustu malých chyb..
.
PC: AMD Ryzen 9 5900x, Fractal Design Celsius S36, MSI MPG B550 Gaming Edge WIFI, Manli GeForce RTX 3080 10GB , 2x16GB Kingston FURY DDR4 3600MHz CL18 Beast Black, Solidigm P44 PRO 2TB + Samsung 970 PRO 1TB (a Samsung 960 EVO 1TB v záloze), Corsair RM850i 850W, Fractal Design Define R6, 32" Asus ProArt PA328CGV, Asus DRW-24F1ST
Mediacentrum: Raspberry Pi2 model B, Onkyo TX-SR605, Philips 65OLED806 65", NAS QNAP TS-453D-4G
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Re: SATA III ssd vs m.2 nvme

Příspěvek od Thellwin »

Z vlastní zkušenosti - vyměnil jsem klasický SSD Crucial MX200 za NVMe Samsung 960 Pro. Windows se načtou trochu rychleji, některé operace v rámci běžné práce v systému jsou rychlejší. U některých her se mi zdá, že se načítají rychleji, ale už je to na hraně toho, co by šlo nějak zásadně poznat, někde není vidět změna žádná.

Já jsem chtěl nějaký nový SSD aspoň 500+ GB a ten Samsung byl za lehce přes 5k s plnou zárukou, tak jsem do toho šel. Za normální cenu se to podle mě až tolik pro běžné použití (když neděláš práci náročnou na přesuny velkých objemů dat), nevyplatí.
Goldnoob team proud member!
dexterav
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. pro 2003
Kontaktovat uživatele:

Re: SATA III ssd vs m.2 nvme

Příspěvek od dexterav »

vcelku sa dá súhlasiť z Thellwinom...
každopádne si dovolím doplniť že som istý čas bežal na ssd ked som mal predtým NVME a už sa mi to také vyrovnané nezdalo, všetko spomalené ...
asik to už nikdy nebude také WOW ako prechod z HDD na SSD ale pri rozumnej cene NVME by som sata už nedal
moje oko je už cvičené a rozoná všeličo :D
spúsa ľudí vidí pixely na mobile/lcd, rozozná 60hz vs 65 a ja zase rýchlosť ssd mno :D
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz CL32 GSkill, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,SF Leadex 1kW Ti, 10TB 850X, Topping D50s + A50s + T5, LG 42C2, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X
Odpovědět

Zpět na „SSD a flash disky“