Intel 760p vs Samsung 960 EVO

Vše kolem disků bez pohyblivých částí - SSD, flash, nand, atp.

Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567

CaprioPom
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. pro 2017
Bydliště: Čáslav

Intel 760p vs Samsung 960 EVO

Příspěvek od CaprioPom »

Zdravím,

chtěl bych se zeptat, zda-li je dobrá koupě disku Intel SSD PRO 760p 256GB namísto Samsung 960 EVO 250GB.

Cena mi přijde příjemná, rychlosti více méně stejné a je to novinka.


Dále bych se chtěl zeptat, jak je to s čipy SLC, MLC a TLC. Vím, že se tu často píše, že EVO má myslím SLC čipy a že to je špatně, ale PRO má MLC a to je dobře.

Jak je na tom ten Intel?

A ještě ohledně instalaci disku. Mám desku Asus Z370-F, která má zabudovaný chladič pro M.2 disk. Když ho pod něj budu dávat, musím sundavat z disku záruční samolepku?

Moc děkuji za rady.
-Vladimir-
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. bře 2016
Bydliště: SZ od Dačic / jižně od Brna

Re: Intel 760p vs Samsung 960 EVO

Příspěvek od -Vladimir- »

EVO nemá daleko lepší SLC, ale právě horší TLC...
ignorelist: Stratos (již trvale)
CaprioPom
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. pro 2017
Bydliště: Čáslav

Re: Intel 760p vs Samsung 960 EVO

Příspěvek od CaprioPom »

Takže ani ten nový Intel SSD disk by nemusel být až tak dobrý?
Igoreso
Moderátor
Moderátor
Registrován: 10. led 2007
Bydliště: Vysocina - Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Intel 760p vs Samsung 960 EVO

Příspěvek od Igoreso »

počkal bych na novinky od samsungu,mají ted nekdy vyjít
AMD Ryzen 7 5800X / 32GB DDR4 3600MHz CL16 / RX 6700 10G / SSD FireCuda 530 2TB - PCI-E 4 / TUF GAMING B550-PLUS /
Leon_
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. pro 2015

Re: Intel 760p vs Samsung 960 EVO

Příspěvek od Leon_ »

ak myslíš 860ky EVO-a tak tie už sú vonku
.
dexterav
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. pro 2003
Kontaktovat uživatele:

Re: Intel 760p vs Samsung 960 EVO

Příspěvek od dexterav »

evo síce neni hitparáda kôli istým veciam ale 760p je ešte pod ním :D
760p nemá nič zo 740 čo by bolo super, ale práve je nástupca prach biednej 600p
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz CL32 GSkill, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,SF Leadex 1kW Ti, 10TB 850X, Topping D50s + A50s + T5, LG 42C2, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Intel 760p vs Samsung 960 EVO

Příspěvek od python.p »

EVO nebylo, není a pochybuji, že bude aspoň dobré...

Dobré = 3.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Leon_
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. pro 2015

Re: Intel 760p vs Samsung 960 EVO

Příspěvek od Leon_ »

Snáď si nemá kupovať Pro alebo 900p ne? ...

Týpek to určite nestrká do nejakého workstation raidu alebo čoho a nech tam strčí akékoľvek iné M.2 od EVA, tak rozdiel medzi EVOm a iným M.2 nespozoruje ani keď sa postavíš na hlavu. Na normal user použitie ala filmy, systém, hry loadovanie programov mu to s PREHĽADOM stačí.

https://pctuning.tyden.cz/hardware/disk ... 67?start=5
https://pctuning.tyden.cz/hardware/disk ... 7?start=11


//edit Wilik - upraveno
.
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Intel 760p vs Samsung 960 EVO

Příspěvek od racecar »

Tiez ma to zacina unavovat.

Jasne. Dvojka mozu byt najdrahsie disky ala PRO a jednotka Enterprise SSD. V trojke je EVO. To sedi.
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
dexterav
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. pro 2003
Kontaktovat uživatele:

Re: Intel 760p vs Samsung 960 EVO

Příspěvek od dexterav »

určite by som bral 960EVO
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz CL32 GSkill, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,SF Leadex 1kW Ti, 10TB 850X, Topping D50s + A50s + T5, LG 42C2, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X
CaprioPom
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. pro 2017
Bydliště: Čáslav

Re: Intel 760p vs Samsung 960 EVO

Příspěvek od CaprioPom »

A neměly by náhodou každou chvíli vyjít nová SSD řady 970, či 980? Psalo se o nich v listopadu.
Leon_
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. pro 2015

Re: Intel 760p vs Samsung 960 EVO

Příspěvek od Leon_ »

také novinky som nepostrehol, dáš odkaz ?
.
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Intel 760p vs Samsung 960 EVO

Příspěvek od python.p »

Leon_: Nemusí to strkat do WKS aby narazil na limit toho disku. Za tu cenu jsou tu mnohem lepší disky, jen nemají takovej marketing... Ale ano narazí. To, že ty na PC sleduješ max YT A FB neznamená, že to tak mají všichni. A slušně by to nešlo?

Racecar: Zvláštní, že mi tady nikdo nebyl schpný vyvrátit, moje tvrzení, že to není dobrý disk. Jo a výsledky z CDM neberu jako argument. Stále se bavíme o SOHO discích. 2 jsou ty co píšu níže a 1 se dnes už nedělají... Teda dělají, ale v enterprise.

CaprioPom: Podívej se na Patriot HELLFIRE, Corsair Force MP500, PNY CS2030.. Každopádně pokud na disku neděláš náročné operace, což asi neděláš, když vybíráš disky jaké vybíráš. Tak bych šel cestou větší kapacity jak m.2 disku - tu kapacitu požnáš 100%.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Leon_
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. pro 2015

Re: Intel 760p vs Samsung 960 EVO

Příspěvek od Leon_ »

python.p píše:Leon_: Nemusí to strkat do WKS aby narazil na limit toho disku. Za tu cenu jsou tu mnohem lepší disky, jen nemají takovej marketing... Ale ano narazí. To, že ty na PC sleduješ max YT A FB neznamená, že to tak mají všichni. A slušně by to nešlo?
dal som si toľko námahy a naklikol hneĎ prvý link

http://www.tomshardware.com/reviews/cor ... 890-2.html

... zhodou náhod chválabohu pre mňa, aby som nemuse hľadať viac, je tam v teste aj patriot aj corsair. Čiže stále ano, tie tvoje reči su strašne kecy.


//edit Wilik - upraveno
.
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Intel 760p vs Samsung 960 EVO

Příspěvek od python.p »

Takže ještě neumíš intepretovat grafy. No nic, tady je to marné. Inteligenta aby člověk pohledal.

PS: Víš jak ty disky fungují a jak oni je testují? A podívej se ještě na: "samsung thermal throttling"
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Leon_
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. pro 2015

Re: Intel 760p vs Samsung 960 EVO

Příspěvek od Leon_ »

btw thermal throttling malo 950 Pro a od neho už to fixli. Dokonca aj obr práve v recke píše, že disk sa nezahrieval.
Funkce Thermal Guard nedovolí disku se přehřát a na výkonu to nepoznáte, viz kapitola o vlivu teploty na výkon.
Argumentovať thermal throttlingom pri disku ktorý bude systemák a nič iné ? to už si mohol napísať porekadlo "topiaci sa slamky chytá" a bolo by to to isté :P ...
.
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Intel 760p vs Samsung 960 EVO

Příspěvek od python.p »

On se nezahřívá, protože mu to snižuje dost výkon (skvělá oprava)...

Ale s primitivem se bavit nebudu, nemá to cenu. Viz tvoje poslaná recenze + ani nevíš jak SSD funguje, jinak by jsi to už dávno napsal.

Hezké večer přeji.

PS: https://www.pugetsystems.com/labs/artic ... e-OverTime

A jestli bereš OBRa jako kapacitu, o to víc platí to co jsem psal.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Leon_
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. pro 2015

Re: Intel 760p vs Samsung 960 EVO

Příspěvek od Leon_ »

recenzie kde dokazujú ako evo tie tvoje lowendy ničí + vyvrátené žvásty o thermal throttlingu (vlastne už nie thermal throttling, keď sme zistili, že žiadny nieje :D) versus tvoje PRÁZDNE REČI BEZ DOKAZU a ja som stále ten čo má hľadať dôkazy a nič nevie? :D :D :D

... pekne dal si tu zase len výsledky z kontextu. Stavím sa, že schválne nenájdeš výsledky patriotu alebo hellfiru však ? vlastne nemusíš, random výsledky sú v tom teste z TW, tie tvoje lowendy tam majú 2/3 výkonu EVo-a. Áno ukázať spomalenie výkonu pri EVE sa ti podarilo, ale ostatné disky to určite mať nebudú že? a to nehovorím o tom, že za ten čas zapísalo EVO 80 GB v random. Pretože Caprio to bude robiť bežne, však ? .... tak ale niečo si vytiahnúť muse ... na tie testy hellfire a corsairu stále čakám ...
.
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Intel 760p vs Samsung 960 EVO

Příspěvek od python.p »

Sám nevíš jak disky fungují. A tam kde EVO zpomaluje ostatní jedou veselé dál. Podívej se na ten odkaz na pudgetsystem, ti vědí co dělají. A nezdá se mi, že by tam u Samsungu (obecně) nedocházelo k propadům na rychlostech.

Nemá cenu se dále namáhat. Inteligentní člověk chápe a s hlupákem nemá cenu se bavit.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Intel 760p vs Samsung 960 EVO

Příspěvek od python.p »

Mám pro tebe hádanku milý Leon_e: (nicméně se můžou projevit i další odborníci zde z tématu.)

Crucial M600 256GB:
Obrázek

Crucial M500 240GB :
Obrázek

Proč a jaký je tam rozdíl? Je to kopírování nového Wolfa z M.2 na SATA3 SSD.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Odpovědět

Zpět na „SSD a flash disky“