TLC vs MLC?

Vše kolem disků bez pohyblivých částí - SSD, flash, nand, atp.

Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567

Odpovědět
Shakall605
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. čer 2011
Bydliště: Vidíte ten palác? Tak tam ne. (Ostrava)

TLC vs MLC?

Příspěvek od Shakall605 »

Zdravím,

potřebuji poradit s nákupem a zároveň trochu osvětlit který z těchto provedení je ideal/popř. zbytečný.
- Kingston KC1000 NVMe PCIe SSD M.2 - 480GB (MLC)
- Intel SSD Pro 7600p, M.2 - 512GB (TLC)

rozdíl čtení/zápisu je skoro stejný, jen k čemu se přikláním více je intel díky většímu místu, ale ten KC má MLC. Na disku budu mít Win10 + všechem prac SW a denně budu přesouvat desítky Gb jinde.
Otázka je, má cenu řešit tento rozdíl? či vzít pro "jistotu" MLC na úkor místa?
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: TLC vs MLC?

Příspěvek od python.p »

KC1000 je lepší. Nejen kvůli MLC.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Shakall605
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. čer 2011
Bydliště: Vidíte ten palác? Tak tam ne. (Ostrava)

Re: TLC vs MLC?

Příspěvek od Shakall605 »

python.p píše:KC1000 je lepší. Nejen kvůli MLC.
Ok a k tomu garantují 550TB. Btw včem je ještě lepší?
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: TLC vs MLC?

Příspěvek od python.p »

UTFG, jsem na mobilu, takže více až z klávesnice.

PS: ale přeci jen je tu dost odborníků na disky, takže se třeba ozvou.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
L!po
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. říj 2006
Bydliště: Dobrá Voda u Hořic, Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: TLC vs MLC?

Příspěvek od L!po »

Těch 550TB odpovídá právě použitým MLC paměťovým buňkám MLC = 2bity na buňku TLC 3bity na buňku, z čehož plyne i životnost.. která je ovšem pro běžné použití naprosto dostatečná a reálně ten disk chcípne na elektroniku..
mám na starosti cca 180 průmyslových pc, kde máme už cca 2 roky nasazená obyčejná 120GB MLC SSD od A-data(cena, dostupnost) a denně to dá slabejch 2GB zápisů/čtení(24/7) a všechno co odešlo(<10ks) bylo na elektroniku, disk prostě umřel, nebyl vidět v BIOSu.

jeden disk jsem i zkoušel nějakým sw(teď si nevzpomenu.. bylo to z nějaký recenze..) vyloženě zrušit na počet zápisů a ani po 2násobném překročení udávanejch hodnot neumřel a "spolehlivě" fungoval..

jde fakt hlavně o to kolik dat máš v plánu přesouvat.. čím víc tím to směrovat na MLC popř. SLC
dá se to snadno spočítat :)


a dovolim si přidat osobní zkušenost, ikdyž je to poněkud mimo mísu ale jako první jsem měl 2 SSD disky od Kingstnu(SATA, řada V100) a oba do 3 let mrtvé, jeden elektronika a druhej těžko říct.. nešli přepisovat data.. byl firemní takže musel pod vrtačku :)
s intelama byli zas problémy "iaStor0" ale zase SATA disky..
pro osobní použití beru viz. podpis Samsung a s těma satovejma nebyl jedinej problém, ten NVME mám čerstvě, a zatím oukej...
tím chci říct že já, bych rozhodně do intelu ani kingstnu prostě nešel... a radši si připlatil za Samsung SSD 960 PRO, kapacitu dle ceny.. zapis/cteni je to rychlejší, má to MLC čipy (i když zas "jen" 400 TBW, pro 512GB verzi)
ideálně to vzít tady od Michalose(nevím jak to má s fakturama, pokud je potřeba..) cena je pak někde jinde..
taky bych doporučil, dodat tomu chladič. např. tenhle od EKWB viz. recenze
toť můj osobní názor.. rozhodnutí je na tobě ;)

//edit: akorát je jeden Samsung na bazaru za 5k.. viz: odkaz
PC: CPU: R7 7800X3D, (NOCTUA NH-D14 + offset mnt ), RAM:2x16GB 6GHz CL30 G.Skill TridentZ5, MB: ROG STRIX X670E-A GAMING WIFI, GPU: Gainward Phoenix RTX 3080Ti, SSD: Samsung 960 PRO 1TB + 970 Evo plus 2TB + 850 EVO 1TB + 2x 860 EVO 500GB, PSU: Seasonic Prime GX-750W, Case: Corsair Obsidian 750D, Dell AW3418DW, Logitech G11 + MX518
Odpovědět

Zpět na „SSD a flash disky“