SSD disk pro Lenovo G510

Vše kolem disků bez pohyblivých částí - SSD, flash, nand, atp.

Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567

Odpovědět
Airimo
Nováček
Nováček
Registrován: 29. pro 2015

SSD disk pro Lenovo G510

Příspěvek od Airimo »

Ahoj, mám tu před sebou Lenovo ideapad G510 a chtěl jsem vyměnit tovární SSHD za SSD Kingston UV500 240Gb. Problém je, že po připojení SSD se ntb zasekne na načítání loga lenovo. Nemá někdo zkušenost jak to řešit? Zkoušel jsem disk připojit do jiného PC a zformátovat, ale nepomohlo. Dle specifikací by s kompatibilitou neměl být problém. Zkoušel jsem i spustit instalátor Win10 a připojit disk až během výběru jednotky pro instalaci, ale taktéž bezúspěšně.

Děkuji za jakoukoliv radu.


//morke - přesun z disků
Murun
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. říj 2005

Re: SSD disk pro Lenovo G510

Příspěvek od Murun »

S tímhle jsem se u G510 setkal opakovaně. Stávalo se to při původní kombinaci SSHD+DVD, a pomohlo jen odpojení mechaniky. Naštestí DVD mechanika dnes nikomu moc nechybí. Pak jsme začali měnit původní 1TB SSHD za SSD (WD Blue), a objevil se stejný problém, pokud jsme SSHD zapojili v rámečku místo mechaniky. Vyzkoušeno několik rámečků, několika kusů G510, ale ten původní 1TB SSHD jsme prostě nedokázali zprovoznit. Jiné disky (klasické HD od 250GB do 750GB) v rámečcích fungují normálně, spolu s SSD. Jestli je problém v kompatibilitě G510 s SSHD jako druhým diskem, nebo je problém v kapacitě 1TB, to nevím. Jiné SSHD nemám k vyzkoušení. Nejnovější BIOS nic neřešil.

S G510 vůbec nemám dobré zkušenosti, kromě tohoto problému mám "radostné" zážitky s AMD grafikou. Najít funční bezproblémový ovladač jak pod Win 7, tak pod Win 10, to je úspěch hodný oslavy.
Odpovědět

Zpět na „SSD a flash disky“