SSD M.2 do notebooku - teploty

Vše kolem disků bez pohyblivých částí - SSD, flash, nand, atp.

Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567

python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: SSD M.2 do notebooku - teploty

Příspěvek od python.p »

Jenže když jsem to tady několikrát zmínil, že problémem jsou teploty, tak jsem byl onzačen za kdo ví co... a ejhle najednou tady lidi začínají přiznávat barvu. :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
zsdx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. srp 2017
Bydliště: na Pankraci

Re: SSD M.2 do notebooku - teploty

Příspěvek od zsdx »

Teploty jsou problem, az kdyz to kvuli nim zacne zpomalovat. Nebo se pletu?
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: SSD M.2 do notebooku - teploty

Příspěvek od python.p »

Vzhledem k tomu, že doporučené teploty jsou o něco nižší, většinou 0C až 70C. Tak bych to viděl trošku jako problém. Ale proti gustu...

Třeba Intel CPU mají Tj=100C a když někdo má na CPU 80C už se mu to přehřívá a řeší se delid. No je to minimálně k zamyšlení.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
_vuLva_
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. bře 2017

Re: SSD M.2 do notebooku - teploty

Příspěvek od _vuLva_ »

Corsair MP500 - start OS 50°C, zátěž 88°C. :-) KryoM.2 to stáhnul v zátěži na 50°C.
Fractal Design Define R6 TG - AMD Ryzen 9 7950X3D - Gigabyte X670E AORUS MASTER - 64GB Kingston Fury Beast DDR5 6000Mhz CL30 - Gigabyte RTX 4090 24GB Gaming OC - Kingston KC3000 1TB - ADATA SX8200 PRO 2TB - Seasonic Vertex GX-1200 - 32" MSI MPG 321URX @ 240Hz (QD-OLED) - 24" AOC Q24P2Q @ 75Hz
dexterav
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. pro 2003
Kontaktovat uživatele:

Re: SSD M.2 do notebooku - teploty

Příspěvek od dexterav »

python.p píše:Jenže když jsem to tady několikrát zmínil, že problémem jsou teploty, tak jsem byl onzačen za kdo ví co... a ejhle najednou tady lidi začínají přiznávat barvu. :)
ja som ta za nič také neoznačoval :P

2 vulva, jasne dáme kryo do notebooku :roll:
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz CL32 GSkill, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,SF Leadex 1kW Ti, 10TB 850X, Topping D50s + A50s + T5, LG 42C2, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: SSD M.2 do notebooku - teploty

Příspěvek od python.p »

Tebe nemyslím... ale Racecar, _leon a jiní odborníci.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: SSD M.2 do notebooku - teploty

Příspěvek od racecar »

Jasne. Bavili sme sa o PRO/EVO pri PC a zrazu tu mame situaciu s v notebooku kde je airflow nula a este pripadne sa disk zohrieva inym komponentom ale je to skoro rovnaka situacia. Teraz este to video s 950 pro diskom ako sa zohrieva tu postni a bude to kompletka. Odbornik
Třeba Intel CPU mají Tj=100C a když někdo má na CPU 80C už se mu to přehřívá a řeší se delid. No je to minimálně k zamyšlení.
To teda ano. :-D
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
Leon_
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. pro 2015

Re: SSD M.2 do notebooku - teploty

Příspěvek od Leon_ »

jj asi tak ...

ešte tu postnem tento link

https://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php ... 1#p9398421

... nech si každý urobí obraz sám. Ty si nespomínal teploty ako také, že su vysoké (áno vyššie teploty má každý m.2, o tom sa s tebou nebude nikto hádať, preto sme to tu aj my potvrdili), ale ty si vravel, že má problém samsung s rýchlosťami pri kopírovaní vzhľadom na teplotu (ten tvoj smiešny link s testom 950pro, ktorý ešte mal thermal throttling, s ktorým sa tu furt ohánaš lebo ti nič iné neostalo). A to už 2 generácie vôbec neplatí. Dostal si tam X recenzii otestovaných schválne aj na throttling ktoré boli vyvrátené. načo si sa zmohol bolo iba to, že : "Ty sa do toho nerozumieš",... žiadny dôkaz od teba nič.

Tie tvoje odkazy z kopírovania Wolfa už ani nemalo zmysel komentovať. Cčividne tam došlo k poklesu len kvôli tomu, že raz sa kopírovali malé a raz veľké súbory (ten sound.pack) (všetci vieme aké rozdiely sú medzi sekvenčnými a 4K read/write).

Si tu totálne na smiech, len zato, že nevieš prekúsnúť samsung, opakuješ sa X ročným testom stále dokola a nič iné. Maj už aspoň trocha sebazaprenia a si to uvedom, akého hlupáka zo seba robíš !!!
.
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: SSD M.2 do notebooku - teploty

Příspěvek od python.p »

:D

Dneska žádnej sprostej koment od tebe, to jsem tedy nečekal.

Já nemám problém se Samsungem jako takovým, ale s tím jak balamutí lidi a lže jim. Našel jsi někde tu jejich SLC Cache?

To jsem ukazoval byl právě nesmysl dnešní doby a to je TLC + cache. Pokud je někde cache tak to většinou smrdí průserem, jedinej rozdíl je třeba to PRO které má tak agresivní GC a hodně OP tak to zvládá o něco lépe.

PRO mělo a má problémy (stejně jako většina M.2 NVME disků), s TT a je jen otázkou jak člověk PC používá, ale pokud tam dělá něco víc jak FB a YT tak na ty limity může narazit. Je jedno jestli budu kopírovat Wolfa a nebo tahat ISO s obrazy virtuálů, nebo stříhat video.

V daších týdnech se dostanu k testování větších disků a převážně Samsungů, tak si povíme kdo a kde ze sebe dělá hlupáka.

PS: Ještě jsem si přečetl tu recenzi od OBRa a nevím, nevím, ale od kdy se do TLC zapisují 4 bity? A pokles rychlostí si vysvětluje zásahem vyšší moci... :D (jenom jestli to nebude právě dosažení té kritické teploty, tady třeba i s obrázkem z FLIRu -> https://tweakers.net/productreview/1876 ... 512gb.html)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
code2
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. pro 2007
Bydliště: BRNO
Kontaktovat uživatele:

Re: SSD M.2 do notebooku - teploty

Příspěvek od code2 »

Zeptám se k tématu, je někde ucelený test NVMe SSD kde jsou vidět teploty v idle a v zátěží?

Díky

edit: zatím jsem našel toto
zdroj: https://www.cnews.cz/velke-srovnani-ses ... a-test/10/

Tak to vypadá že Samsung je na tom co se týče teplot nejlépe. Jenže zároveň jsem se dočetl, že Samsung maskuje reálné teploty, viz - https://pctuning.tyden.cz/hardware/disk ... d?start=10 a teď babo raď :)

Červené řádky v grafu jsou disky NVMe, modré SATA
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: SSD M.2 do notebooku - teploty

Příspěvek od python.p »

Již brzy...

Jinak ty teploty nejsou většinou nic moc. Jsou dost vysoké.

Samsung PRO a EVO přes 100C bez chladiče.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Odpovědět

Zpět na „SSD a flash disky“