Jaký m2 SSD disk pro základní desku ASRock Z170 Pro4 - Intel

Vše kolem disků bez pohyblivých částí - SSD, flash, nand, atp.

Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567

Odpovědět
Hexik21
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 27. led 2011
Bydliště: Praha

Jaký m2 SSD disk pro základní desku ASRock Z170 Pro4 - Intel

Příspěvek od Hexik21 »

Ahoj,
chtěl bych si pořídit m2 ssd disk o velikosti 512 GB ale netuším jaký koupit, respektive netuším jaký velký rozdil je mezi m2 ssd a nvme. Nikdy jsem se nad tím hlouběji nedumal. Mám desku viz link https://www.czc.cz/asrock-z170-pro4-int ... 51/produkt dokáže mi někdo prosim poradit :?:


//morke - přesun z disků
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Jaký m2 SSD disk pro základní desku ASRock Z170 Pro4 - I

Příspěvek od Atapi »

m2 je ten konektor do kterýho se to strká, disk může používat starší SATA nebo novější nvme rozhraní, rozdíl mezi nimi je, kromě lowend verzí, celkem markantní (sata cca do 550 MB/s a do 100 tisíc operací/s, nvme několik GB/s a stovky tisíc iops). Hlavně v praktických věcech (práce se soubory - kopírování, komprimace, instalace, databáze,...) je ten výkon klidně dvojnásobnej nebo větší, v hrách je ten rozdíl často mnohem menší. Cena je samozřejmě taky klidně dvojnásobna u nvme.
Obrázek
Hexik21
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 27. led 2011
Bydliště: Praha

Re: Jaký m2 SSD disk pro základní desku ASRock Z170 Pro4 - I

Příspěvek od Hexik21 »

Atapi, díky za vysvětlení. Chci to čistě jen na hry. Jako hlavní disk mám SSD 850 EVO - 500GB . Krom toho, že tam mám OS jsem tam narval i BF atp. Takže přemýšlím o rozšíření neb dochází místo :)

Co se ceny týká rád bych se vešel do 2500,- a vzal to zde z bazaru.
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Jaký m2 SSD disk pro základní desku ASRock Z170 Pro4 - I

Příspěvek od Atapi »

Aha, no z bazaru bych vzal to na co se zrovna naskytne nejlepší deal a nebude to šmejd. Ve hrách to, až na pár výjimek (vzpomínám si jen na Kingdom Come), bude skoro stejný jako máš teď i s nvme.
Co se týče m2 SATA vs SATA SSD jako máš teď, tak u SATA ssd může být sata konektor o něco lepší kvůli chlazení, některá SSD nemají ani heatsink, jsou navíc kousek od grafiky a cpu, takže budou o dost víc topit, výkon bude ale prakticky stejný (někdo preferuje m2 stejně, protože nemá ve skříni dráty navíc).
Obrázek
Hexik21
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 27. led 2011
Bydliště: Praha

Re: Jaký m2 SSD disk pro základní desku ASRock Z170 Pro4 - I

Příspěvek od Hexik21 »

Jo jo, mě právě došlo už místo na klasický SATA konektor a už zbyl jen m2 konektor. Ještě by bylo asi řešení nějaká Karta do PCI co rozšíří Sata konektor?
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Jaký m2 SSD disk pro základní desku ASRock Z170 Pro4 - I

Příspěvek od Atapi »

To bych tam radši strčil to m2 ssd než kartu :-D s tím že potřebuješ nvme, když máš plný všechny sata porty... Pokud do m2 osadíš sata SSD, tak se ti dva vypnou.
Obrázek
Hexik21
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 27. led 2011
Bydliště: Praha

Re: Jaký m2 SSD disk pro základní desku ASRock Z170 Pro4 - I

Příspěvek od Hexik21 »

To si mě potěšil teda ;D Každopádně, ještě jednou díky za vysvětlení !
Odpovědět

Zpět na „SSD a flash disky“