Registrace  •  FAQ  •  Pravidla fóra  •  Uživatelské blogy  •  PCTuning.cz  •  Hledat  • Přihlášení
 • Funkce report, slouží pro upozornění na porušení pravidel, ne vzkazy moderátorům.

Právě je pá 15. listopad 2019, 02:07

Zobrazit příspěvky bez odpovědiZobrazit aktivní témata

Čas je uváděn v UTC + 1 hodina

Odpovědět na téma  [ 9 příspěvků ] 
Autor Zpráva
 Předmět: nový nvme SSD = smart konzultace
PříspěvekZaslal v: út 11. prosinec 2018, 11:16 
Začátečník
Začátečník
Obrázek uživatele

ahoj, mám "nový" disk , je to samsung sm961 256 GB, mohl by prosím někdo kdo se vyzná okomentovat ty poslední dva řádky zda to představuje problém u nového disku? díky

Nemáte oprávnění k prohlížení souborů přiložených k tomuto příspěvku.

Předmět: Re: nový nvme SSD = smart konzultace
PříspěvekZaslal v: út 11. prosinec 2018, 11:41 
Začátečník
Začátečník
Obrázek uživatele

A na čo narážaš ? že si ho rozbalil, zapojil a ako nový tam má takýto údaj?
Alebo, či sú tie čísla veľké/malé ? Normálne tam majú ľudia stovky zapnutí a tisíce hodín. Takže to tvoje je to posledné čoho by si sa mal báť.

PříspěvekZaslal v: út 11. prosinec 2018, 12:42 
Moderátor
Moderátor
Obrázek uživatele

Citace:
Media and Data Integrity Errors: Contains the number of occurrences where the controller detected an unrecovered data integrity error. Errors such as uncorrectable ECC, CRC checksum failure, or LBA tag mismatch are included in this field.
Citace:
Number of Error Information Log Entries: Contains the number of Error Information log entries over the life of the controller
The detailed explanation is that "Error Information Log" is an internal function the firmware uses to log errors it has reported back to the host OS. Protocol errors, transmission failures, temperature throttle warnings, even informational stuff the firmware writes out; That sort of thing. Two per hour is fairly benign. It is not important (it's informational) and not considered by the drive to be indicative of any fault or failure condition.

Citace:
HWiNFO: First let's clarify that this is a NVMe drive. These drives work quite different than usual ATA/SATA drives. NVMe drives report SMART status using a different method, there are no SMART attributes, thresholds, etc. in NVMe. These drives report certain critical parameters straight, not like ATA/SATA. So the answer above and trying to figure out a respective SMART attribute for a NVMe drive is totally irrelevant. One needs to be familiar with the NVMe specification (public) first.
CrystalDiskInfo reports values as SMART information, but this is just sort of faked - it creates virtual attributes (IDs) into which it translates the NVMe Log data.

PříspěvekZaslal v: út 11. prosinec 2018, 12:47 
Začátečník
Začátečník

Asi mu jde spise o ty nenulove "Errors". Me spise zaujalo, ze ho za 13h stihnul 4x cele prepsat :)

PříspěvekZaslal v: út 11. prosinec 2018, 13:04 
Začátečník
Začátečník
Obrázek uživatele

koupil jsem ho zde na bazaru, mělo tam být najeto 0 hod a 0-5 zapnutí, viz téma na bazaru, o to mi ale tady nejde, to si řeším s prodejcem. Když jsem ho dal do PC tak jsem na něm udělal benchmark a udělal tenhle screenshot, nic víc jsem s ním nedělal.
Váhám jestli ho mám vrátit a zdají se mi podezřelé i ty 0E a 0F errory (na to že ten disk je skoro nový). A na to se Vás ptám (použil jsem stejný screenshot co jsem poslal prodejci z bazaru, tudíž to asi pár lidí zmátlo a to že tam jsou označené hodiny a zapnutí není pro tohle téma až tolik podstatné). A Hladis mi odpověděl že 2 za hodinu je ok.

PříspěvekZaslal v: út 11. prosinec 2018, 13:47 
Začátečník
Začátečník
Obrázek uživatele

Leon_ napsal:
A na čo narážaš ? že si ho rozbalil, zapojil a ako nový tam má takýto údaj?
Alebo, či sú tie čísla veľké/malé ? Normálne tam majú ľudia stovky zapnutí a tisíce hodín. Takže to tvoje je to posledné čoho by si sa mal báť.

Jak to myslíš, že je normální mít tisíce hodin na novém SSD? to asi ne doufám :)
Mám jiné SSD kde mám tisíce zapnutí a desetitisíce hodin, takže tomu se fakt nedivím, ale mám ho 8 let :)

PříspěvekZaslal v: út 11. prosinec 2018, 13:53 
Začátečník
Začátečník
Obrázek uživatele

Mně SMART ukazoval na novém SSD z krámu taky asi 300 TB zapsané, plus další hausnumera, na které si přesně nepamatuju. Nevěnoval bych tomu pozornost...

PříspěvekZaslal v: út 11. prosinec 2018, 17:21 
Začátečník
Začátečník

Ted ti ukazuje kolik?

Chief4 jestli te to nejak trapi, tak bych minimalne sledoval zda hodnoty nenarustaji.
Tady mas pro porovnani muj systemovy disk
HEX16
Příloha:
smart.jpg

jeste v desitkove soustave (lepe se to cte)
Příloha:
smart_dec.jpg

Nemáte oprávnění k prohlížení souborů přiložených k tomuto příspěvku.

PříspěvekZaslal v: st 12. prosinec 2018, 13:03 
Začátečník
Začátečník
Obrázek uživatele

momentálně nemám na PC tolik čas, mám ho zatím v z97 desce (kde pak nefunguje ext zvukovka a funguje tak na 1/4 rychlosti-tudíž ho mám vypnutý) ale už mám doma komponenty na upgrade z390, tak uvídíme, mám záruku 100 dní

Odpovědět na téma  [ 9 příspěvků ] 

Čas je uváděn v UTC + 1 hodina

Přejít do sekce:

Kdo je přihlášený

Uživatelé procházející si tuto sekci: Žádní registrovaní uživatelé a 1 anonymní