Kingston DataTraveler Exodia 128GB rychlost

Vše kolem disků bez pohyblivých částí - SSD, flash, nand, atp.

Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567

Odpovědět
mouldy
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 10. črc 2009

Kingston DataTraveler Exodia 128GB rychlost

Příspěvek od mouldy »

USB flashka Kingston DataTraveler Exodia 128GB USB 3.2 zapojená v USB 3.2.
Tato flashka dává v ATTO Disk benchmarku zápis jen necelých 10Mb/s.
To je normální stav? Těžko k tomu dohledat nějaké ofiko info.
Každopádně může posloužit budoucím zájemcům, aby se tomuto modelu obloukem vyhnuli.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Ryzen 9 7900X @ ASUS AI OC || Corsair iCUE H150i RGB PRO XT || ASUS TUF GAMING X670E-PLUS WIFI || Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz CL36@6200 CL30 || Gigabyte RX 7900 XT up to 3,1Ghz/22Ghz 1,02V PTM7950 || Kingston KC3000 2TB || Toshiba 6TB Surveillance S300 || ROG STRIX 1000W GOLD || Be quiet! Silent Base 802 Airflow mode + iCUE || Dell S3422DWG
Holda
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2004
Bydliště: Kladno/Praha

Re: Kingston DataTraveler Exodia 128GB rychlost

Příspěvek od Holda »

Za ty peníze bych fakt nečekal zázraky.
https://goughlui.com/2022/08/13/quick-r ... -dtx-32gb/
.
marek16
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. čer 2006
Bydliště: Brno

Re: Kingston DataTraveler Exodia 128GB rychlost

Příspěvek od marek16 »

Pár flashdisků jsem vybíral a kupoval, a funguje to cca tak, že pokud si nevezmeš model, co má fakt zaručenej zápis aspoň 60-100MB, tak to jsou naprosto tristní jebky, co nezřídka vůbec nefungujou. Kdyby to zapisovalo 10MB/s stabilně, tak se to ještě dá přežít, ale hromada z nich funguje stylem 5MB, pak 5s pauza apod. Samozřejmě ty použitelný stojí za danou kapacitu dvojnásobek a víc těch levných modelů.

Co jsem tak vyrozuměl z internetových diskuzí, cpou do toho ty nejvíc odpadní flash paměti a zbytek řeší různý ECC a remap algoritmy, takže ještě aby to tak fungovalo.

Vzhledem k cenám kvalitních flešek se ti mnohem víc vyplatí vzít za litr 512GB m.2 disk, za pětikilo boxík od axagonu a používat tohle - budeš mít 4x takovou kapacitu a 10x rychlost. (což je taky to, jak jsem to nakonec vyřešil, adaptérem a starým SSD)

EDIT: ajo ono to stojí 220kč, tak to se pak nesmíš divit :-D
Quis custodiet ipsos custodes?
mouldy
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 10. črc 2009

Re: Kingston DataTraveler Exodia 128GB rychlost

Příspěvek od mouldy »

Já jsem s tím relativně v pohodě, potřeboval jsem hlavně velký uložiště za pár korun. Tohle by mohlo sloužit jako informativní vlákno, nic víc.
Přiznám jsem, že jsem to moc nestudoval a s USB 3.2 standardem jsem rovnou čekal lepší rychlosti, ale co už.

Rada na závěr, pokud chce někdo levnou flashku, tak je solidní volba ADATA UV320, rychlost zápisu má násobně lepší jak tenhle šrot od Kingstonu.
Ryzen 9 7900X @ ASUS AI OC || Corsair iCUE H150i RGB PRO XT || ASUS TUF GAMING X670E-PLUS WIFI || Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz CL36@6200 CL30 || Gigabyte RX 7900 XT up to 3,1Ghz/22Ghz 1,02V PTM7950 || Kingston KC3000 2TB || Toshiba 6TB Surveillance S300 || ROG STRIX 1000W GOLD || Be quiet! Silent Base 802 Airflow mode + iCUE || Dell S3422DWG
Zivan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. čer 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kingston DataTraveler Exodia 128GB rychlost

Příspěvek od Zivan »

Ja mam teda 64GB UV320 uz asi 3 roky a je to presne to, co pise marek16, chvilku to zapisuje 20-30MB/s, pak se zapis na podobnou zastavi a takhle se to opakuje. Vysledna rychlost zapisu je cca tech 10MB/s. Ale jako levny kram do USB TV to staci.
Naposledy upravil(a) Zivan dne sob 24. pro 2022, 23:43, celkem upraveno 1 x.
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
marek16
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. čer 2006
Bydliště: Brno

Re: Kingston DataTraveler Exodia 128GB rychlost

Příspěvek od marek16 »

jo no, další věc je, že vy dva máte diametrálně odlišnou zkušenost s tou UV320, protože kingston/adata/kdokoliv do toho nacpe úplně libovolnou paměť co se mu povede někde schrastit levně, takže na recenze se nedá spolíhat a disky vyrobený pár měsíců od sebe budou mít úplně jiný vlastnosti. :roll:
Quis custodiet ipsos custodes?
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Kingston DataTraveler Exodia 128GB rychlost

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Ano přesně tak, a Kingston dělá to samé u SSD a RAM, proto je nemám rád. Radší Crucialy/Microny kde člověk aspoň ví od koho má čipy. U flash disků mam dlouhodobě odzkoušené lepší Sandisky. Ale i tam už se v minulosti stalo že vyměnili nand za double density tzn při stejné kapacitě klesunul zápis na cca polovinu. Třeba z 110 na 60.

Pokud člověk chce výkon tak se musí jít cestou malejch externích SSD. Už jen kvůli cache kterou flashky nemaj a každej zápis mnoha malých suborů se změní v totální horror slimák.
zsdx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. srp 2017
Bydliště: na Pankraci

Re: Kingston DataTraveler Exodia 128GB rychlost

Příspěvek od zsdx »

pokud chce někdo levnou flashku, tak je solidní volba ADATA UV320
UV150 taky vcelku stabilni zapis, ale na muj vkus az moc casto nedozily zarucni dobu.
Odpovědět

Zpět na „SSD a flash disky“