Problém s bootem systému u stolního PC

Libovolné problémy kolem PC, které nemají jasný původ.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

Odpovědět
jakubom
Začátečník
Začátečník
Registrován: 06. čer 2010

Problém s bootem systému u stolního PC

Příspěvek od jakubom »

Čau, od včera mám problém se svým stolním PC, se kterým si nevím rady. Pokud by někdo měl nějaký nápad, případně se s něčím podobným setkal, budu rád za jakoukoliv radu.

Bez problémů jsem včera ráno hrál, musel jsem odskočit od pc a hru jsem nechal zapnutou v hlavním menu. Po přípchodu PC vypadal jako v hibernaci, zkusil jsem probudit a nic, tak nísledoval restart, po restartu nenačetl win. Vždy při bootu windows naskočil na monitoru "no signal". Po několika pokusech o obnovení systému nebo resetu do továrního nastavení, jsem se naštval a přeinstaloval windows. Win se naistaloval bez problému. Po prvním zapnutí PC, nebyl žádný problém. Počítač jsem tedy restartoval zda bude vše v pohodě a najednou ani nebootoval bios. Po zapnutí pc, se monitor neprobudí ze stand by režimu a pc nebootuje, pokud monitor manuálně vypnu a zapnu začně okamžitě bootovat a dostane se do nově naistalovaného systému(do té chvíle nesvítí ani numlock na klávesnici). Nicméně taky jsem se setkal s tím, že ani vypnutí a zapnutí monitoru nepomohlo a počítač nebootoval. Divné mi příjde, že boot pc je nějak závislý na signálu z monitoru, boot neprobíhá dokud nevypnu a nezapnu monitor. Kde by teda mohla být chyba a jaké může být řešení? Osobně to vidím na MB, nicméně do včerejška vše fungovalo jak mělo. Co jsem ještě nezkoušel je flash biosu, do kterého se mi tedy moc nechce, ale jak to vidím budu muset zkusit taky.

Edit: Po nějakém laborování zjištěno, že on se ten DVI vstup chytne ale trvá to cca 30 sekund, po zapnutí pc tedy naskočí no singnal (pc jede) po 30 sekundách se normálně zapne a najede až do win.


Věci které jsem udělal:
CMOS reset
prohození ram ve slotech a vyzkoušení zvlášt
odpojení disků
zapojení integrované GPU (problém u obou GPU stejný)
Přeinstalování systému
Spouštění bez připojených periferií

Nic z toho nemělo na boot vliv, buď systém začně bootovat až po ručním vypnutí a zapnutí monitoru, vůbec.

Popis sestavy:
Asrock H110M Comgo G
Intel pentium 4400
zdroj seasonic 200w gold
2x4 GB DDR 3 A-DATA 1333 Mhz 1,35v
GTX 750ti

Díky za každou radu nebo názor.
jakubom
Začátečník
Začátečník
Registrován: 06. čer 2010

Re: Problém s bootem systému u stolního PC

Příspěvek od jakubom »

Tak nakonec jsem vše vyházel co šlo, při zapojení do iGPU pc bootne úplně v pohodě a najede do win. Při zapojení 750, po spuštění pc je monitor asi 30 pořád ve stand-by režimu a potom se zapone, bootne a funguje dál v pořádku. Grafiku teď nemám možnost zkusit jinde a jinou taky nemám. Napadají mně prakticky dvě možnosti, vadná CPU nebo GPU případně něco s nastavením.

Provedl jsem flash biosu na nejnovější, beze změny...
Odpovědět

Zpět na „Problémy s PC sestavami“