Prvotní zapnutí PC a system nenaběhne

Libovolné problémy kolem PC, které nemají jasný původ.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

Odpovědět
tatka.troy
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. úno 2009
Bydliště: Pardubický kraj

Prvotní zapnutí PC a system nenaběhne

Příspěvek od tatka.troy »

Soused řeší problemy s prvotním startem PC - dost často se stává že přijde domu zapne PC a error že není boot device, chytne se to po resetu.

Pak třeba naběhnou WIN a zničeho nic modrá smrt, pc se restartuje a pak běží OK celej den.

Několik non standard věcí
PC dává ze stolu na zem kvuli kočce vždy když jde do práce, v pc je wifi sítová karta, v místnosti je čistička vzduchu :).

Sestava
MSI Z 97 PC MATE
i5 4460
16 gb ram kingston
systém je na SSD Crucial a je jako výchozí + v pc je ještě SSD disk OCZ a starší WD disk
GK je MSI GT760TF
WIN 7 legál a čistá instalace v prosinci 2016
wifi sítová karta TP LINK

Co jsem udělal a zkontroloval
SSD jsou v dobrém stavu nevykazující chyby + kontrola kabeláže
drivery aktuální vč. biosu - nedělal jsem aktualizaci FW u SSD disku
vypnuté aktualizace WIN7 - jen na dotaz

Když jsem to u něj sledoval tak jsem měl pocit že to zpusobuje ta TP link karta protože ve chvíli kdy začne hledat wifi sít tak modrá smrt a konec, nicméně to neřeší ten prvotní boot.

Takže po čem jít - díky za hint 8)
s Intelem na věčné časy
tatka.troy
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. úno 2009
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Prvotní zapnutí PC a system nenaběhne

Příspěvek od tatka.troy »

tak asi vyřešeno - jakmile je PC na stole tak se vždy napoprvé zapne takže po čem jim? konektory? disky / deska? kabely
s Intelem na věčné časy
Nagant
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 23. kvě 2007
Bydliště: Hradec Králové

Re: Prvotní zapnutí PC a system nenaběhne

Příspěvek od Nagant »

Konektory (zvláště třeba HDMI či USB), záslepka desky (zadní plech MB, zda někde nezasahuje no nějakého konektoru), záslepky na místech karet, nějaké zkroucení skříně, SATA kabel, koberec či PVC, co se nabíjí statickou elektřinou...
Asi je těch možností spousta.

Ad. čistička - zkusil bych na chvíli v době sledování nepoužívat, eventuálně aspoň vypnout ionizaci (používá-li se).
ASUS Prime X370-A, AMD Ryzen 5 2600, 2x8GB DDR4 Ballistix Sport LT 3000 White, SSD NVME Transcend MTE220S 256GB, WD20EARX-00PAS, WD20EFRX-68EUZ, ST4000DM004-2CV104, LG BH08LS20, Pioneer DVR-112, GeForce N210, IEEE1394b PCI-E, Seasonic S12II-430; Windows 10 Pro 64bit; MS Office 2019; Vodafone GigaCube 5G (TCL LinkHub HH500V) se sim T-Mobile 100GB
tatka.troy
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. úno 2009
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Prvotní zapnutí PC a system nenaběhne

Příspěvek od tatka.troy »

hm takže problem v kabeláži - jak se to dávalo nahoru a dolu tak tak nebyl kontakt u napájení pořádnej ( nechápu ) takže pc už naběhne OK,ale ještě zlobila modrá smrt - ano slavnej TP link ( zkusili jsme novější typ ) a vyřešeno
s Intelem na věčné časy
Odpovědět

Zpět na „Problémy s PC sestavami“