Nový PC - žádný obraz

Libovolné problémy kolem PC, které nemají jasný původ.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

Odpovědět
Elljey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 08. srp 2013
Bydliště: Praha 7

Nový PC - žádný obraz

Příspěvek od Elljey »

Zdravím,

postavil jsem si nový PC v této konfiguraci:

Seasonic S12II-620 620W
ASUS PRIME Z370-P - Intel Z370
Intel Core i5-8600K
SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2
HyperX Predator 16GB (2x8GB) DDR4 3200
WD Black, M.2 2280 - 512GB
Fractal Design Meshify C
grafiku jsem do něj zatím nedával

Bohužel po složení mi nefunguje obraz. Přes klávesnici dokážu restartovat PC. Monitor mám zapojený přes HDMI na základní desce.

Ramky mám dotlačené, procesor je dobře usazené. Nenapadá vás nějaká rada?

Trochu přemýšlím nad zdrojem, je tam černý kabel 4+4 pin, ale úplně mi nesedí ty okýnka s tím, co je označené na MB.
Obrázek

U zdroje je navíc nějaká redukce, která má ty okýnka v pohodě, ale není ji na zdroji na co zapojit.
Obrázek
mlrs
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. kvě 2006
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový PC - žádný obraz

Příspěvek od mlrs »

podle me bude problém s tim HDMI na desce - nemas moznost tam narvat bud jiny zobrazovadlo, nebo to zapojit přes jiny konektor? (stalo se mi to víckrát na ruznych PC)
Nebo ještě v menu monitoru - normalne pristupne přes tlačítka monitoru tam zkusit něco postelovat...
Ryzen 5 5600 + Wraith Prism RGB, RTX 3070 EAGLE 8G, ASUS PRIME X470-PRO, Patriot Viper 4 32GB DDR4 3000Mhz, 2,25TB SSD, 1TB HDD, Seasonic Focus GX 650, Xigmatek Asgard, Dell U3023E
PC2: Intel NUC 11 Performance Lite, Core i5-1135G7, Iris Xe, 32GB RAM DDR4 3200MHz, 1TB Samsung 970 EVO PLUS + Xbox Series X
shorty25
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. srp 2014
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Nový PC - žádný obraz

Příspěvek od shorty25 »

U toho 4+4 kabelu zapoj aspoň jeden z nich. Ta druhá redukce je 6pin na 8pin ke grafický kartě.
Vždy prodávám i jinde.
Elljey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 08. srp 2013
Bydliště: Praha 7

Re: Nový PC - žádný obraz

Příspěvek od Elljey »

Večer jsem to už nezvládnul, je tam ještě klasický DVI, tak si po cestě domů seženu nějakou redukci dvi- display port a zkusím to zapojit bez HDMI.

U toho 4+4 kabelu, nevadí, že nesedí ty znaky přesně se základkou?

základka má
xoox
oxxo

4+4 pin
xo xx
ox xx
Hexik21
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 27. led 2011
Bydliště: Praha

Re: Nový PC - žádný obraz

Příspěvek od Hexik21 »

Odpovídat ti to musí koukni sem jestli ti to nepomůže. Taky mužeš mít vadnou buď desku a nebo zdroj

https://www.youtube.com/watch?v=_LCVR_QfmE8
Elljey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 08. srp 2013
Bydliště: Praha 7

Re: Nový PC - žádný obraz

Příspěvek od Elljey »

Řešení bylo jednoduché. Nachvíli jsem měl v základce grafiku a nevěděl jsem, že se v tu chvíli odpojí hdmi a dvi na základce, když jsem pak grafiku vyndal, tak se základka nepřepnula zpět. :) Už mi to jede....

... A jinak, já rozumím zapojení zdroje, jen říkám, že má jiné znaky zdroj a jiné základka, na netu to řeší dost lidí, ale i přes jiné znaky, to jde do sebe zapojit. :)

Každopádně moc děkuji všem.
mlrs
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. kvě 2006
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový PC - žádný obraz

Příspěvek od mlrs »

tak kdybys napsal, ze tam mas strcenou grafiku, mohli jsme ti to napsat hned :lol:
Ryzen 5 5600 + Wraith Prism RGB, RTX 3070 EAGLE 8G, ASUS PRIME X470-PRO, Patriot Viper 4 32GB DDR4 3000Mhz, 2,25TB SSD, 1TB HDD, Seasonic Focus GX 650, Xigmatek Asgard, Dell U3023E
PC2: Intel NUC 11 Performance Lite, Core i5-1135G7, Iris Xe, 32GB RAM DDR4 3200MHz, 1TB Samsung 970 EVO PLUS + Xbox Series X
Elljey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 08. srp 2013
Bydliště: Praha 7

Re: Nový PC - žádný obraz

Příspěvek od Elljey »

No ona tam byla asi 5 minut, pak jsem ji vyndal, jak jsem hledal chybu. Sry, 18 let na noteboocích se nezapře. :)
Odpovědět

Zpět na „Problémy s PC sestavami“