Tvrdé zamrznutí PC

Libovolné problémy kolem PC, které nemají jasný původ.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

Odpovědět
napad
Začátečník
Začátečník
Registrován: 31. črc 2017

Tvrdé zamrznutí PC

Příspěvek od napad »

Zdravím všechny,
pořídil jsem nový zdroj Seasonic Focus Plus 550 Gold a zapojil jej místo starého.
Po připojení všech periférií PC nenaběhl a jen jednou dlouze a pak 2x krátce zapípal. OK našel jsem si co to znamená a údajně grafická karta. Zkusil jsem ale napřed odpojit všechny periférie a zapnout PC. Pc bez problému naběhlo. Následně jsem vše připojil a Pc bez problému běžel několik dní. Včera však zčernala obrazovka a počítač nešel restartovat. Musel jsem ho tedy natvrdo vypnout. Dnes zamrzl úplně, ale obrazovka nezčernala a počítač šel normálně restartovat, ovšem už nenaběhl a hlásil stejný kód (1x dlouhé 2x krátké). Odpojil jsem tedy vše a restartoval a počítač naběhl a následně jsem připojil jen myš, klávesnici a externí disk. Kabel pro druhý externí disk, který připojuji občas a pro webkameru jsem nepřipojoval.
Chci se tedy zeptat, zdali je možné, že nějaká připojená věc může počítač vyhodnotit tak, že zahlásí kód pro grafickou kartu?
Nebo to může být grafická karta, když PC potom naběhl? Se starým zdrojem se mi nic takovéhoto nestalo.
Kartu mám Sapphire Radeon HD 6670 .


//edit Wilik - presun z desek do sestav
Sestava:Sapphire Radeon HD 6670,AMD Phenom II X6 Six-Core,Gigabyte MB 870A-USB3,AMD,8 GB RAM,Seasonic Focus Plus 550 Gold,SAMSUNG EVO 840 120 GB,WD RED 2TB,Windows 7 Home
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Tvrdé zamrznutí PC

Příspěvek od werygood »

Napiš zbytek sestavy.
napad
Začátečník
Začátečník
Registrován: 31. črc 2017

Re: Tvrdé zamrznutí PC

Příspěvek od napad »

Sestava:
Sapphire Radeon HD 6670
AMD Phenom II X6 Six-Core
Gigabyte MB 870A-USB3,AMD
8 GB RAM
Seasonic Focus Plus 550 Gold
SAMSUNG EVO 840 120 GB
WD RED 2TB
Windows 7 Home

Děkuji za radu. Popřípadě, pokud je grafická karta KO, jakou bych měl zakoupit jako náhradu do 5 000 Kč.

Děkuji
Sestava:Sapphire Radeon HD 6670,AMD Phenom II X6 Six-Core,Gigabyte MB 870A-USB3,AMD,8 GB RAM,Seasonic Focus Plus 550 Gold,SAMSUNG EVO 840 120 GB,WD RED 2TB,Windows 7 Home
Valen
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 19. dub 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: Tvrdé zamrznutí PC

Příspěvek od Valen »

Skúsil si druhu grafickú kartu teda pokiaľ máš možnosti odskušať samozrejme. skus ešte dat grafiku do druheho PCI-e slotu či ti to bude robiť potom napiš odpoveď.
CPU - Ryzen 5950X/ MB - Gigabyte GA-X570 AORUS ELITE/ RAM - G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Trident Z Neo AMD / GPU - Gigabyte Aorus RX 5700XT/ HDD - Gigabyte M.2 512GB SSD, Western Digital Purple 6TB, Power Supply Seasonic Prime Gold 1300W
renek1
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. úno 2011

Re: Tvrdé zamrznutí PC

Příspěvek od renek1 »

Valen
Po dvou měsících už si asi poradil :-D :-D
MB: ASUS PRIME Z370-A; CPU: Intel Core i7-8700K + Noctua NH-D15; RAM: Crucial Ballistix 32GB DDR4 3600MHz CL16; VGA: ASUS GeForce RTX 3070 Noctua OC Edition; SSD: Samsung SSD 970 PRO 512GB + Samsung SSD 960 EVO 250GB + Samsung SSD 860 EVO 4TB; PSU: Seasonic FOCUS Plus 750 Platinum; CASE: Fractal Design Define R5; LCD: Dell AW3418DW Alienware; KEYBOARD: Logitech G910; MOUSE: Logitech G502 Hero; HEADPHONES: Logitech G635
Odpovědět

Zpět na „Problémy s PC sestavami“