Náhodné vypínání

Libovolné problémy kolem PC, které nemají jasný původ.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

Odpovědět
KotOr
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. črc 2010

Náhodné vypínání

Příspěvek od KotOr »

Zdravím. Postavil jsem bratrovi nový* starší PC. I5 2500k, Asus p8p67 evo. 2x4Gb RAM, Gtx 970 , Enermax 620w. Nejstarší je zdroj asi z roku 2008-9, grafika je možná trošku overkill pro cpu, ale byla za dobrou cenu. Než jsem dokoupil grafiku byla tam 5770 a měl sem to na svém testovacím zdroji EVGA G2 1600w a nepozoroval jsem problém. Pak jsem dokoupil grafiku a při aktualizaci systému se najednou restartoval. Sem si myslel jestli třeba nezablbla elektrika. zapojil jsem zdroj na svůj záložní zdroj a zkusil proces opakovat jestli se chyba neprojeví. Všechno proběhlo v pohodě nainstaloval jsem mu pár her a předal PC. Po cca 30 minutách zamnou došel že se kompl sám resetoval. Při hraní CoD MW2. Tak jsem zkoušel chybu zopakovat a vždy se resetnula PC prostě náhodně. Zkusil jsem benchmarky abych PC zatížil co to de jestli třeba fakt není ten zdroj vadnej a nic. Tak si zkusil zahrát něco jinýho a tam to taky padlo ale až po delší době. Tak jsem mu do PC dal zpět ATI 5770 a uvidím co to udělá tu GTX 970 si dám k sobě a zkusím otestovat. Nebo nenapadá někoho co bych mohl vyzkoušet abych eliminoval možnosti?
Díky
Pepe3dx
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. kvě 2012
Bydliště: MB

Re: Náhodné vypínání

Příspěvek od Pepe3dx »

A ten zdroj jsi tam dal z5 ten enermax, nebo to jede na tý G2 a vypíná se to stejně?

Protože tohle vypadá na zdroj. Nemáš v biosu nastavenej nějakej čas, kdy se má PC vypnout..?

GK není overkill pro to CPU ani náhodou. Jen doporučuji tu i5 přetočit. Tak na 4,6 nebo prostě co to dá..a bude to v rychtyku. :wink:
MB: Asus CH6E CPU: Ryzen 3700X Cooler: Be Quiet! D.R.P. 4 RAM: Ballistix Sport LT 2x16GB @ 3800Mhz CL 16 GPU: Geforce GTX 1080ti Gaming X PSU : Seasonic F.P. Gold 850 FX SSD: Corsair Force MP510 960 GB HDDs: Seagate BarraCuda 7200 2+3TB + 2+2TB ext. Case: Phanteks Evolve X (5x140 fans) LCD: Acer 32" @ 144Hz Mouse+Keyb : Logitech G900 / Corsair K70 LP (red) Sound: Creative Stage 2.1 + HyperX Cloud Flight Sys: Win 10 Pro
KotOr
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. črc 2010

Re: Náhodné vypínání

Příspěvek od KotOr »

S G2 sem to měl zaplé když jsem to zkoušel. Enermax byl v původní sestavě. Phenom x2 550, Ati 5770, 2x4Gb ram, M4A79Xtd evo. A s G2 mi to kikslo když sem dělal aktualizace. tak jsem to zkusil znovu celej reinstal abych zkusil jestli to neudělá zas a přitom sem to měl zaplé na záložní zdroj pro sichr a vše v pohodě. Pak jsem to vyměnil bratrovi. Z jeho původní sestavy zůstal zdroj Enermax a chladič CPU. A ted když sem tu gt970 vyměnil za ati 5770 tak mu to po hodině taky kikslo. A přim bych řek že rozdíl mezi AMD+deska a Intel + deska tam moc rozdíl ve spotřebě nebude to ta grafika tam bude dělat největší rozdíl ne ? a i tak se restartuje ten Enermax doposud fungoval skvěle. Teď dělám akorát Memtest tak uvidím třeba budou vadné ramky. a poslední možnost zkusím tam použít místo G2 ještě ze svého PC Seasonic x650. a jestli ani to nepomůže tak že by vadná deska ? Jako mě neleze dohlavy že zátěžoví test CPU a GPU to nepadne zatěžuju to na max spotřeba se zvedne a přitom na tak staré hře která ten PC ani nevytíží to padne.
Pepe3dx
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. kvě 2012
Bydliště: MB

Re: Náhodné vypínání

Příspěvek od Pepe3dx »

Tohle přesně dělají některé GK v kombinaci s určitými tipy zdrojů. Nedávno jsem četl o seasonicu 520/550/650 už nevím který a Seasonic ho vyloženě nedoporučoval s 3 GK. A nepřišli na to proč to dělá. A bylo to myslím dokonce na jejich domovských stránkách.
MB: Asus CH6E CPU: Ryzen 3700X Cooler: Be Quiet! D.R.P. 4 RAM: Ballistix Sport LT 2x16GB @ 3800Mhz CL 16 GPU: Geforce GTX 1080ti Gaming X PSU : Seasonic F.P. Gold 850 FX SSD: Corsair Force MP510 960 GB HDDs: Seagate BarraCuda 7200 2+3TB + 2+2TB ext. Case: Phanteks Evolve X (5x140 fans) LCD: Acer 32" @ 144Hz Mouse+Keyb : Logitech G900 / Corsair K70 LP (red) Sound: Creative Stage 2.1 + HyperX Cloud Flight Sys: Win 10 Pro
KotOr
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. črc 2010

Re: Náhodné vypínání

Příspěvek od KotOr »

Tak jsem bratrovi dal ten svůj Seasonic x650 a zatím vše dobré. Fakt mi to neleze dohlavy přes wattmetr to ukazuje že sestava žere cca 350w a GPU jsem měl zapojenou každej konektor zvlášt kabelem aby to netahalo z jednoho zdvojeného. No co hlavně že to funguje
Odpovědět

Zpět na „Problémy s PC sestavami“