Pc neustále zamrzává i po reinstalaci windows Need help

Libovolné problémy kolem PC, které nemají jasný původ.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

Odpovědět
Daraeon84
Nováček
Nováček
Registrován: 26. pro 2019

Pc neustále zamrzává i po reinstalaci windows Need help

Příspěvek od Daraeon84 »

Zdravím,

před 2 dny mě freezlo pc, rikal jsem si, ze nestabilní oc, ale ikdyz jsem hodnoty dal v BIOSu na default, zamrzavalo stale.
Tak jsem reinstaloval cely windows a stale zamrzava. Po prihlaseni funguje treba minutu, pak zamrzne bud uplne, nebo +- na 2 minuty, objevi se cerna obrazovka, napis DVI a pak se pc vrati zpatky na plochu, kde zase par minut funguje. Nedostal jsem zadnou BSOD, maximalne se pc samo restartovalo, dokud jsem samovolny restart nezakazal.

Teploty jsou v normalu. Zkousel jsem Prime95, ten jel par minut, ale jelikoz nevim co freezy zpusobuje, nedokazu si vzit ze stress testu zpetnou vazbu. GPU jsem take podrobil stress testu, jelo to par min v pohode, pak jsem to vypnul.

TLDR pc zamrzava i s default taktama a cistou instalackou. Co ted? Diky za rady, uz me z toho cuka zilka, ze na to nemuzu prijit:D

I7 920,gtx 670,10gb ddr3,psu 700w,win 10

//Baneshee - přesun do sestav
spajdr
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. bře 2004
Bydliště: Ostrava Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Pc neustále zamrzává i po reinstalaci windows Need help

Příspěvek od spajdr »

Presny model zakladni desky a zdroje?
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Pc neustále zamrzává i po reinstalaci windows Need help

Příspěvek od DOC_ZENITH »

10GB paměti? To bude ňáká směska co dům dal, začal bych hledat tam, jeden z modulů bude pravděpodobně mrtvej. V horšim případě board.
Daraeon84
Nováček
Nováček
Registrován: 26. pro 2019

Re: Pc neustále zamrzává i po reinstalaci windows Need help

Příspěvek od Daraeon84 »

Mobo je EX58-UD4 a zdroj OCZ Extreme 700w. Ramky jsou v pohode, mam na desce tripple channel, tudiz jedu 3x2 a 1x4 ddr na 1600mhz. Jinak mozna jsem na to kapl, reintaloval jsem opet win, abych mohl pozorne sledoval vyvoj. Bez instalace graf. ovladačů jelo v pohodě, jakmile si win stahl i ty starsi zakladni, pc opet zacal freezovat.

Chyby v event vieweru: Ovladac zobrazeni kernel prestal pracovat a byl znovu obnoven. Tzn karta dead? toto jsem mel kdysi uz na gtx 285 a byla v haji.

Ovladač zobrazení nvlddmkm přestal odpovídat a byl úspěšně obnoven.

Popis ID události 14 ze zdroje nvlddmkm nebyl nalezen. Součást, která tuto událost vyvolává, buď není v místním počítači nainstalována, nebo je její instalace porušená. Můžete tuto součást opravit nebo nainstalovat do místního počítače.

Pokud událost pochází z jiného počítače, byly s událostí uloženy také informace potřebné pro zobrazení.

K události byly připojeny následující informace:

\Device\Video9

0c83(1780) 00000000 00000000

zdroj zprávy je k dispozici, ale zpráva nebyla v tabulce řetězce/zprávy nalezena


Tzn jakmile nainstaluju nejaky novejsi GPU driver, je pc v haji. Ted je tam danej nejakej co si stahl win 10 sam, obrazovka neproblikava, ale zaskuby jsou stale cca na 1s s tim, ze zamrzne i zvuk a neustale v event vieweru skace opet chyba:

Popis ID události 14 ze zdroje nvlddmkm nebyl nalezen. Součást, která tuto událost vyvolává, buď není v místním počítači nainstalována, nebo je její instalace porušená. Můžete tuto součást opravit nebo nainstalovat do místního počítače.

Pokud událost pochází z jiného počítače, byly s událostí uloženy také informace potřebné pro zobrazení.

K události byly připojeny následující informace:

\Device\Video3
1968(1634) 00000000 00000000

Zdroj zprávy je k dispozici, ale zpráva se nenašla v tabulce zpráv

Nahoru
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Pc neustále zamrzává i po reinstalaci windows Need help

Příspěvek od DOC_ZENITH »

No tak jasná grafika no. Pod pojmem "zamrzá" jsem si dle prvního příspěvku představcil něco jiného než pády GPU driveru ale teď jak jsi to rozepsal je to celkem jasný no. Mrtvá grafika.
Daraeon84
Nováček
Nováček
Registrován: 26. pro 2019

Re: Pc neustále zamrzává i po reinstalaci windows Need help

Příspěvek od Daraeon84 »

No s tim freezem to bylo i tak, ze zamrzal celej pc a restartoval se, ted se to "uklidnilo" jen na ty kratkodoby freezy s tema starejma ovladacema...Mohl jsem to nejak posrat pri cisteni stlacenym vzduchem, nebo uz proste po 7,5 letech kiksla?
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Pc neustále zamrzává i po reinstalaci windows Need help

Příspěvek od killerek »

Umrela starim.
Daraeon84
Nováček
Nováček
Registrován: 26. pro 2019

Re: Pc neustále zamrzává i po reinstalaci windows Need help

Příspěvek od Daraeon84 »

Tak mladá :D
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Pc neustále zamrzává i po reinstalaci windows Need help

Příspěvek od werygood »

No to jo, ty karty umiraji i driv.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Pc neustále zamrzává i po reinstalaci windows Need help

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Daraeon84 píše:Tak mladá :D
Ty buď rád že ten board ještě žije, ten je malej zázrak, ten má 11 let, grfika měla 7.
Odpovědět

Zpět na „Problémy s PC sestavami“