Mrtvola

Libovolné problémy kolem PC, které nemají jasný původ.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

Odpovědět
Lajnhard
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. bře 2012

Mrtvola

Příspěvek od Lajnhard »

Ahoj, včera jsem si koupil komponenty na upgrade pc: tomahawk b450, ryzen 3600 a 16 ram. Po půl hodině rozebirani a skládání všeho do sebe přišla ale nicota. Flash biosu svítí svítí červené ale to je tak vše. Žádný větrák ani zvuk. Starý veci: Corsair TX650 V2, gtx 970. Může být chyba ve zdroji? Dělám něco špatně nebo jak bych měl přijít na chybu před tím než to půjdu se zklamáním všechno vrátit.Dekuji

ps když zapojím zdroj do staré sestavy tak vše běží
Lajnhard
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. bře 2012

Re: Mrtvola

Příspěvek od Lajnhard »

Zkusil jsem zapojit jen desku a vyzkoušet bios třeba update ale dioda dva krát červené problikne flashka to samé a potom nic. Takže to bude zdroj nebo deska?
Natural
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 21. srp 2010
Bydliště: Diváky
Kontaktovat uživatele:

Re: Mrtvola

Příspěvek od Natural »

Pokud nemáš tomahawk Max ale obyč, musíš flashnout novější bios s podporou ryzenu 3000.
Lajnhard
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. bře 2012

Re: Mrtvola

Příspěvek od Lajnhard »

Mám MAX ale tam už je problém o nějaký ten krok dříve. Koukal jsem že se deska má po straně rozsvítit po stisknutí flash biosu ale ani to nemám. Takže buď je vadná deska nebo zdroj jak ale poznat co. Zdroj na staré sestavě stále běží, může být stářím nekompatibilní s novou deskou?
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Mrtvola

Příspěvek od Atapi »

Pokud ti tam nechybí nějaký konektor (pro CPU nebo nevím co třeba), tak by zdroj měl normálně fungovat, hlavně když běží v jiné sestavě. Zkus popřehazovat paměti a zapnout to třeba jen s jednou, jestli náhodou a vůbec všechno přesadit (CPU taky), odpojit kabely a dát znova co to udělá. Víc toho doma asi neuděláš, ideál je to hodit někomu nebo do servisu kde můžou otestovat, horší varianta je si rovnou objednat novou desku a pak ji vrátit do 14ti dnů, nebo to vrátit rovnou oboje a zkusit vzít znova, oni to stejně nejspíš otestujou a řeknou ti, kdyby to bylo vadný...
Obrázek
keistown
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 16. srp 2009

Re: Mrtvola

Příspěvek od keistown »

Je ta flashka naformatovana na FAT32? U C6H musi byt, pro flash biosu pomoci tlacitka, jinak to akorat zablika a nic.
(Kdyz flashujes bios z biosu, tak C6H uz umi i NTFS.)
Skogamandry
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. říj 2017

Re: Mrtvola

Příspěvek od Skogamandry »

Ja len pridam skusenost k tomu formatovaniu vyssie - na tej fleske musi byt len jedna particia. Stalo sa mi, ze som tam raz predchadzajucim pouzivanim vyrobil dve a chovalo sa to presne takto. Dva krat bliklo a koniec. Chvilku trvalo, kym mi ti doslo :)
Lajnhard
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. bře 2012

Re: Mrtvola

Příspěvek od Lajnhard »

Děkuji všem za rady, většinu věcí jsem vygooglil ale když jsem potom uviděl video kde se pouze zapojená deska majiteli rozsvítila z boku po stiskuní flash bios buttonu a mě ne tak jsem to vzdal a šel jí vrátit.
Odpovědět

Zpět na „Problémy s PC sestavami“