Umírající PC

Libovolné problémy kolem PC, které nemají jasný původ.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

Odpovědět
byp[NiNR]
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. čer 2003
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Umírající PC

Příspěvek od byp[NiNR] »

Mám cca 8 let stary MB Asus P8Z77-M PRO a stejně starý PSU Seasonic X-560 80Plus Gold 560W (jo vím už mají odpracováno :roll: )
A děje se to, že občas se pc resetuje, občas nejde zapnout, ale ve finále se vždy rozjede. Zkoušel jsem různý OCCT burn testy, ale nezdá se mi že by to mělo nějakou extra korelaci. PC vydrží (někdy) třeba 2-3h Falloutu 4 a pak ještě plochu, někdy se resetne třeba i 3x za hodinu. Občas potom nejde zapnout, musím vypnout kolíbku (někdy i vícekrát) na zdroji a pak to chytne.
Po resetu to jede tředa další 2h (pak už nevím jdu spát). Na druhou stranu v idle to taky celou noc nevydrží (torrenty). Obecně bych řekl, že zátež tomu pádu pomáhá.
Myslím si, že je to na 90% deska, na 10% zdroj.
Když to tak píšu možná bych mohl zkusit taktování CPU, to by mohlo zatížít napájecí kaskadu a pokud to je deska tak by to mělo více padat....
Co vy na to?
-=:: bYp.[NiNR] ::=-
nějaká i5ka + SSDčko:)
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Umírající PC

Příspěvek od python.p »

Taky bych si vsadil na desku a to konkrétně na kondíky...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
van Bellen
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. zář 2004

Re: Umírající PC

Příspěvek od van Bellen »

Nieco podobne mi robila ramka,co memtest to aj potvrdil,Vymenil som a odvtedy pokoj.
Natural
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 21. srp 2010
Bydliště: Diváky
Kontaktovat uživatele:

Re: Umírající PC

Příspěvek od Natural »

Já bych vsadil na zdroj, protože jestli jsem správně pochopil, CPU nebylo přetaktované. Ale je pravda, že to může být cokoli. "Naštěstí" ti to nepadá jednou týdně, tak to můžeš ozkoušet :mrgreen:
PET5
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2006
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Umírající PC

Příspěvek od PET5 »

První věcí, kterou bych v tomto případě udělal, je výměna baterky CR2032 na základní desce.
CPU: Intel i9-10900K, MB: NZXT N7 Z590, AIO: NZXT Kraken X63 RGB, RAM: Kingston 2× 32GB DDR4 3200MHz CL16 Fury, Disky: 1× SSD 1TB + 2x WD HDD 3TB, GPU: EVGA GeForce RTX 3080 FTW3 ULTRA, PSU: Cooler Master V1200 Platinum, CASE: NZXT H7 FLOW, OS: Windows 10 PRO 64 bit, Repro: Creative GigaWorks T20 Series II, Monitor: DELL UltraSharp 30" PremierColor UP3017 2560x1600. Alternativně: Apple MacBook Air / iPad Pro + Apple Pencil / iPhone 12 Pro Max
GaGy
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. čer 2006
Bydliště: Vsetin

Re: Umírající PC

Příspěvek od GaGy »

zkusil bych vyměnit zdroj ,pokud se to bude opakovat tak to bude deska pravděpodobně. :)
Ryzen 7800X3D - Endorfy Fera 5 │ 32Gb 6000Mhz - CL30 │ ASUS TUF Radeon RX 7800 XT 16G │ TUF GAMING B650-PLUS WIFI │ AG32CQ - 2K - 144Hz │ EVGA GQ 650W Gold │ Phanteks Eclipse P400A │ SSD - KC3000, M.2 - 1TB + A2000, M.2 - 1TB │
Lenovo - Legion 5 - RTX 3060 + Ryzen 5600H
Odpovědět

Zpět na „Problémy s PC sestavami“