Hladam chybu, zlozity problem s PC...

Libovolné problémy kolem PC, které nemají jasný původ.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

Odpovědět
vertoooza
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. čer 2005

Hladam chybu, zlozity problem s PC...

Příspěvek od vertoooza »

Bracho mi doniesol jeho PC s tym, ze sa mu pri hrani hry zacal rozpadat obraz a po naslednom zamrznuti uz obraz nenabehol.
Je to uz pomerne stara (cca 2010) zostava s AMD Athlon procakom (neviem presne akym) a doskou Gigabyte GA-MA770-UD3.

Napojil som teda na monitor a zapol. Ventilatory bezia ale obraz nenabehne.
Ako prve som skusil vymenit graficku kartu s rovnakym vysledkom. Tu si ale vsimam, ze po par sekundach zacina zdroj (Corsair VX550) vrzgat ako ked sa dial-up modem kedysi pripajal na internet (len nie tak hlasno). Zacal som mat teda podozrenie na chybu zdroja.
Dnes som teda skusil vymenit zdroj a aktualna situacia vyzera takto :

zapnem PC
vsetky ventilatory sa roztocia
obraz nabieha
po cca 2 sekundach (ked sa da este vojst do BIOSu) sa prestanu tocit ventilatory na grafickej karte (nie tej jeho, ale mojej, o ktorej viem ze je v poriadku a 100% funkcna)
zacne nacitavat Windows a hned ako nabehne pracovna plocha pocitac zamrzne
cely cas sa ventaky na grafickej karte netocia

Skusobne som opat nahodil ten jeho povodny zdroj a som spat na zaciatku - ventilatory sa tocia (vratane grafickej karty cely cas!) ale obraz nenabehne.

Pre mna je toto najbizarnejsi problem s akym som sa stretol a budem rad za kazdu radu.
Ako to vidim ja, tak urcite bude treba vymenit zdroj ale co ine ? Motherboard ?

Vopred diky ludkovia :)
mlrs
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. kvě 2006
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Hladam chybu, zlozity problem s PC...

Příspěvek od mlrs »

Asi bych to zkousel s minimem jeho soucastek - tzn. urcite s tim tvym jinym zdroj i tvou grafikou...
Do BIOSu se teda nemas sanci dostat a neco tam vycist?
Pokud je vic Ramek, tak nechat jen jednu a pripadne to zkusit prohodit.
Napada me spatne uchyceny chladic CPU - to by chtelo checknout + idealne i teplotu, ale pokud se nedostanes do BIOSu...ale kamos mel treba super chladic a mel ho blbe uchyceny a procak mu jel 95-100 stupnu a on si porad stezoval, co to je...
Jinak neco podobnyho jsem zazil kdysi v notasu, ze tam bylo na desce rozhaseny napajeni a jelo to tak 2-3 minuty max s tim, ze jsem to z venku cimsi ofukoval - ale neslo s tim nic udelat a musel se odebrat do vecnych lovist - tzn. pokud bude nejaky takovy problem na desce, tak asi konecna...
Ryzen 5 5600 + Wraith Prism RGB, RTX 3070 EAGLE 8G, ASUS PRIME X470-PRO, Patriot Viper 4 32GB DDR4 3000Mhz, 2,25TB SSD, 1TB HDD, Seasonic Focus GX 650, Xigmatek Asgard, Dell U3023E
PC2: Intel NUC 11 Performance Lite, Core i5-1135G7, Iris Xe, 32GB RAM DDR4 3200MHz, 1TB Samsung 970 EVO PLUS + Xbox Series X
Jeltík
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. říj 2004
Bydliště: HK, /edit-promaz!
Kontaktovat uživatele:

Re: Hladam chybu, zlozity problem s PC...

Příspěvek od Jeltík »

Deska KO.
Odpovědět

Zpět na „Problémy s PC sestavami“