Oranžová Ledka u DRAM

Libovolné problémy kolem PC, které nemají jasný původ.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

Odpovědět
Lajnhard
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. bře 2012

Oranžová Ledka u DRAM

Příspěvek od Lajnhard »

Ahoj, pořídil jsem si nový komponenty: deska ASUS TUF GAMING 550M-PLUS a paměti HyperX 16Gb kit ddr4 3200mhz fury series. Po zapnutí se pc rozběhne ale ihned se rozvisiti oranžová ledka u DRAM. Podle návodu jsou to kontrolky a když svítí tak je něco špatně. Zkoušel jsem i druhý sloty a i po jedný, stále nic. Jít zkusit vyměnit paměti? Snad to není deska.

Myška a klávesnice se po zapnutí nerozsvitili.
Naposledy upravil(a) Lajnhard dne úte 10. lis 2020, 13:50, celkem upraveno 2 x.
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: Oranžová Ledka u DRAM

Příspěvek od Krteq »

V jakých přesně slotech máš osazené RAM moduly?

Pokud máš dual channel kit (2x 8GB) tak to musíš mít ve slotech A2 a B2 - viz. manual
Obrázek
Lajnhard
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. bře 2012

Re: Oranžová Ledka u DRAM

Příspěvek od Lajnhard »

Zkoušel jsem všechny kombinace. Ještě teda detail že myš a klávesnice se po zapnutí nerozsviti.
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: Oranžová Ledka u DRAM

Příspěvek od Krteq »

Resetuj BIOS a osaď RAM do těch slotů podle manuálu
Obrázek

Jaká je verze BIOSu? Zbytek komponent?
Lajnhard
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. bře 2012

Re: Oranžová Ledka u DRAM

Příspěvek od Lajnhard »

Tak tu verzi nevím ale když řeknu tak ta z krámu. Potom je tam ryzen 5600x, gtx 970, 650 gold zdroj
keistown
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 16. srp 2009

Re: Oranžová Ledka u DRAM

Příspěvek od keistown »

A ma ta deska uz z krabice bios, co podporuje 5000 radu Ryzenu?
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: Oranžová Ledka u DRAM

Příspěvek od Krteq »

Proto jsem se ptal :)

Vypadá to že nemá
Lajnhard
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. bře 2012

Re: Oranžová Ledka u DRAM

Příspěvek od Lajnhard »

Takže moje chyba při koupi nebo jak mám udělat update bez monitoru?
motorolarulez
Nováček
Nováček
Registrován: 23. srp 2004
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Oranžová Ledka u DRAM

Příspěvek od motorolarulez »

Podpora pro 5600x prisla az BIOSem verze 1004. Pokud je tam starsi (coz z vyroby klidne byt muze), tak problem.

https://www.asus.com/Motherboards-Compo ... pDesk_CPU/

EDIT : Deska neumi FlashBack (update BIOSu z USB bez CPU / RAM / GPU), takze zbyva bud sehnat nekoho, kdo ti zapujci podporovany procesor (viz CPU list vyse) nebo se poptat v obchode, kde jsi ji koupil, zda ti s tim muzou pomoct.
** Kecam, umi. Viz nize.
Naposledy upravil(a) motorolarulez dne úte 10. lis 2020, 15:04, celkem upraveno 1 x.
keistown
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 16. srp 2009

Re: Oranžová Ledka u DRAM

Příspěvek od keistown »

Je potreba udelat flashback novyho biosu pres to tlacitko a urceny usb port vzadu na desce, mel by byt v navodu postup, zaseknout se muzes asi na spravnym naformatovani flashky, zkusil bych prvni fat32 a soubor musi mit spravny jmeno.

motorola: mela by umet, je to na tom obrazku na webu i na tom schema boardu co sem Krteq dal.
motorolarulez
Nováček
Nováček
Registrován: 23. srp 2004
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Oranžová Ledka u DRAM

Příspěvek od motorolarulez »

Hm, pravda, to jsem prehledl. Diky za opravu.

Cekal jsem, ze to bude v manualu uvedeno i mezi ostatnimi metodami mezi EZFlash,apod.

Tim padem stahnout posledni BIOS, rozbalit, spustit BIOSRenamer.exe (prejmenuje BIOS na TGB550MP.CAP), naformatovat flashku na FAT32, zkopirovat na ni TGB550MP.CAP a pak flashku strcit do spodniho USB hned vedle cudliku. Ten nasledne na 3 sekundy podrzet (ma to 3x bliknout) a pockat az dojede upgrade BIOSu.
Lajnhard
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. bře 2012

Re: Oranžová Ledka u DRAM

Příspěvek od Lajnhard »

Jdu to zkusit jen to slovo počkat až dojde upgrade znamená?

Zapl jsem pár krát to bliklo, flashka taky a pak svítí zeleně. Musí to samo zhasnout nebo to mám po minutě zkusit.
Naposledy upravil(a) Lajnhard dne úte 10. lis 2020, 15:20, celkem upraveno 1 x.
keistown
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 16. srp 2009

Re: Oranžová Ledka u DRAM

Příspěvek od keistown »

Nekolik minut, melo by to po tu dobu blikat a pak bud zhasnout, nebo zacit permanentne svitit, bude to napsano v navodu.
Briketa
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. zář 2003
Bydliště: Kladno

Re: Oranžová Ledka u DRAM

Příspěvek od Briketa »

PC: Core i3-12100F, Gigabyte B660M-DS3H, Patriot 2 x 8GB DDR4 3200 MHz , Crucial MP510 480GB PCIe 4x, MSI RX6600 Mech 8GB, HP w2207, Asus DRW-2014L1T
NB: Dell Latitude 5510
Lajnhard
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. bře 2012

Re: Oranžová Ledka u DRAM

Příspěvek od Lajnhard »

Po stisknutí mi to blikne na pár sekund a potom už jen svítí. A žádný zmeny.
Skogamandry
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. říj 2017

Re: Oranžová Ledka u DRAM

Příspěvek od Skogamandry »

Bud to mas zle naformatovane, nepremenoval si spravne subor, mas na fleske viacej particii...alebo skus rovno inu flesku
Lajnhard
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. bře 2012

Re: Oranžová Ledka u DRAM

Příspěvek od Lajnhard »

Flashka v notebooku, levý tlačítko na formátovat tam vybrat fat32, soubory jsem si stáhl, redemer přejmenoval ten jeden soubor jsem dal na flashku. Tu strčil do usbflashbacku zmáčkl, bliklo to 3x a potom jen svítí a nic...Jinak i kdyby nebyla deska aktualizována, nemelo by se alespoň něco rozsvítit na monitoru? Popřípadě svítit cpu dioda. Nevím, dnes na to kašlu...dělal jsem to celý den a nic z toho.
Skogamandry
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. říj 2017

Re: Oranžová Ledka u DRAM

Příspěvek od Skogamandry »

na monitore nic byt nema - len zapnuty zdroj, toto funguje aj ked zapojis len dosku a zdroj...skus este inu flesku, ja mam tiez jednu s ktorou mi to nefunguje
Lajnhard
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. bře 2012

Re: Oranžová Ledka u DRAM

Příspěvek od Lajnhard »

Na googlu jsem včera hledal, a s mým překvapením to nebylo vůbec těžký, jelikož nejsem první ani poslední. Jenže odpověďí byli různé, zkusil jsem všechno co jsem mohl ale nic nepomohlo.

Dnes jsem koupil novou desku x570 tomahawk a k tomu ramky 16gb kit predator. Připojil jsme desku jen ke zdroji a hned šel na její update. Blikání už ihned nepřestalo ale trvalo několik minut a deska dokonce vydávala i takový zkuv že se něco děje. Potom jsem připojil zbytek komponent a po startu jen s úsměvem sledoval jak deska vše oživuje.

Vyřešeno výměnou komponent. Děkuji, můžete lock.
Odpovědět

Zpět na „Problémy s PC sestavami“