Grafika nestíhá procesoru?

Libovolné problémy kolem PC, které nemají jasný původ.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

Odpovědět
Lajnhard
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. bře 2012

Grafika nestíhá procesoru?

Příspěvek od Lajnhard »

Ahoj, chtěl bych se zeptat jak vyřešit problém fps u upgradované sestavy.

ryzen 5600x, x570 tomahawk a grafika z minulé sestavy 970.

Fps v klidovém stavu je spousta 300+(v planetside a counter strike) ale když začne akce většího kalibru tak se objeví mikro lagy. Graficka karta je neustále na 100%zátěži a 70C a nechápu proč. Na minulé sestavě s i5 2500k byla grafika co to táhla. K tomu všemu hraji na 1240x1080 s low detailama!! Je chyba v tom že si tyto komponenty nerozumí?
mlrs
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. kvě 2006
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Grafika nestíhá procesoru?

Příspěvek od mlrs »

co znamena mikro lagy?

To, ze grafika jede na 100% znamena, ze ji prave procesor nijak nebrzdi a vse je tak, jak ma byt...samozrejme zalezi, zda grafika pak jede normalne, zda se dobře chladi a zda se třeba neprehriva nebo tak - diky tomu by pak třeba házela frekvence niz apod.
Ryzen 5 5600 + Wraith Prism RGB, RTX 3070 EAGLE 8G, ASUS PRIME X470-PRO, Patriot Viper 4 32GB DDR4 3000Mhz, 2,25TB SSD, 1TB HDD, Seasonic Focus GX 650, Xigmatek Asgard, Dell U3023E
PC2: Intel NUC 11 Performance Lite, Core i5-1135G7, Iris Xe, 32GB RAM DDR4 3200MHz, 1TB Samsung 970 EVO PLUS + Xbox Series X
Lajnhard
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. bře 2012

Re: Grafika nestíhá procesoru?

Příspěvek od Lajnhard »

Hra mi u fps počítadla ještě zobrazuje co je více vytěžované a tohle mě štve. Když je tam CPU tak hra běží na 160+ fps plynule ale při hraní to přeskakuje na GPU a snímky padnou na 120 a začne to doslova lagovat. Když dám fps lock 100 tak tam je cpu furt a hra běží ale rád bych víc jelikož je tam faktor toho že čím víc fps tím rychlejší mají některé zbraně rate of fire.
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Grafika nestíhá procesoru?

Příspěvek od python.p »

Hmm, parkování CPU a přeskakování po jádrech / CCX?

To že jede GPU na 100% je v pořádku.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: Grafika nestíhá procesoru?

Příspěvek od Jey »

Možné to je. Přecejen nový procesor s brutálním výkonem a skoro 7 let stará grafika.
Lajnhard
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. bře 2012

Re: Grafika nestíhá procesoru?

Příspěvek od Lajnhard »

Je možné to nějakým programem v pozadí sledovat a něco z toho vypozorovat? Jde o to že z 90% to běží na CPU a vše je v pořádku ale to přeskakování a následný lagy jsou strašný. Nehledě na to že to není ani ovlivněno nějakou náročností, v obrovské bitvě běží CPU a pak to na 5 sekund přeskočí a opět CPU. Když jsem někde úplně sám bez akce tak to udělá to samé.
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: Grafika nestíhá procesoru?

Příspěvek od Jey »

Zkontroloval bych, že grafika je ve správném PCI-E slotu (v tom nejrychlejším) a běží naplno třeba test přes GPU-Z pro začátek.
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Grafika nestíhá procesoru?

Příspěvek od python.p »

Jey píše:Možné to je. Přecejen nový procesor s brutálním výkonem a skoro 7 let stará grafika.
:-D :-D :-D

To je jedna perla za druhou... Protože i když ta GTX 970 bude v x8 slotu, tak to nemá šanci poznat.

PS jak jako přeskakuje z CPU na GPU? Stáhni si HWinfo, zapni logování, pusť hru, poznač si čas kdy dojde k lagům, vypni logování. A výsledek hoď sem.

Motáme se tady v pojmech a dojmech a nikam to nevede. :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: Grafika nestíhá procesoru?

Příspěvek od Jey »

Snad mě omlouvá čas příspěvku a jeho vtipnost. A že nedal víc informací.
Chtěl jsem mu jen expresivně naznačit, že ta grafika je už stará vykopávka.
Odpovědět

Zpět na „Problémy s PC sestavami“