Zamrzání PC - Ryzen 3600XT

Libovolné problémy kolem PC, které nemají jasný původ.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

Odpovědět
kukla99
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. lis 2011

Zamrzání PC - Ryzen 3600XT

Příspěvek od kukla99 »

Objevil se mi problém... pc pravidelně zamrzne, stává se to 1x denně, někdy obden... zatuhne tak, že nejde nic ovládat ve win10, nefunguje ctrl+alt+del. Pokaždé musím natvrdo restartovat přes tlačítko, nikdy nevyskočilo žádné modré okno, nebo jakákoliv informace. Včera jsem skoro 11 hodin testoval ram v memtestu a nevykázaly žádnou chybu.
Na desce jsem zkontroloval kabeláž, zda-li je dobře zasunuté napájení desky, cpu. Bios nahraný předposlední oficiální, betu neinstaloval. Ovladače chipsetu jsou od amd, ovladače Realtek PCI-E Ethernet Drivers ok. Win10 jsou na ssd od samsung Evo 970. Deska od MSI nabízela ovladače AM4 RAID Driver, ty jsem neinstaloval. Ještě mě napadá vyměnit za jiný sata kabel... Win pokaždé zamrznou, žádný samovolný restart, někdy zamrzne tak, že jde hýbat s myší, ale nejde trojhmat, nic hledat ve win, jen dost omezeně přepínat okna. V zátěži v prime95, ve hrách se nikdy problém neprojevil, internet přes kabel. Máte tušení, co by to mohlo způsobovat?

Sestava:
cpu 3600XT + cpu chladič Noctua Nh-D15,
deska Tomahawk B550,
paměti 2x32gb G.skill,
zdroj Rm750x,
gpu MSI GeForce RTX 3070 GAMING X TRIO,
case Fractal R6 s pwm artic fany.
V biosu zvednuté paměti na 3600 přes xmp profil, a vypnuté "Precision Boost Overdrive.
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Zamrzání PC - Ryzen 3600XT

Příspěvek od Atapi »

Jako prvníl bych zkusil stejně preventivně sundat paměti i IF o něco dolů, kdyby náhodou se stalo že jsi dostal mizerný kousek a cpu to nedával (dočasně třeba i na 3200/1600 při stejném napětí a časování jako máš teď).
Potom pokud jsi měnil nějaký HW a tím pádem i ovladače bez reinstalace systému, tak reinstalovat to a neinstalovat tam žádnej balast navíc, ani to co nabízí deska, klidně jen ovladače na grafiku, pak to co tam nacpe windows sám a otestovat to pár dní co to dělá. Pokud to stále bude padat, tak asi reklamace, hlavně pokud jsou všechny komponenty z jednoho obchodu a pokud nemáš doma náhradní HW na otestování.
Obrázek
kukla99
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. lis 2011

Re: Zamrzání PC - Ryzen 3600XT

Příspěvek od kukla99 »

Díky za odpověď. V den napsaní příspěvku jsem zkontroloval zásuvky, PC bylo připojené na prodlužovací přívod (6 zásuvek) a ten byl připojený pomocí prodlužovacího kabelu na další prodlužovací přívod(6z) a teprve z něj do zásuvky :angry2: ... Trochu přestěhoval nábytek a teď je pc připojené do zásuvky přes jeden prodlužovací přívod s přepěťovou ochranou a 2 dny bez zamrznutí.
Odpovědět

Zpět na „Problémy s PC sestavami“