Problém s padáním her ve W10

Libovolné problémy kolem PC, které nemají jasný původ.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

Odpovědět
Donic
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 12. bře 2012
Bydliště: Jihočeský kraj

Problém s padáním her ve W10

Příspěvek od Donic »

Mám poslední dobou problémy s padáním her ve Windows 10...a bohužel nemohu přijít proč tomu tak je. Jedná se o tyto hry v současné době hrané - Horizon Zero Dawn v GOG verzi a Immortals Fenyx Rising v Uplay, obě jsou legálně pořízené bez nějakého cracku...Někdy ta hra padne dříve, někde déle a někdy také ne...nicméně když padne, tak až do tvrdého restartu počítače. Komponenty mám v mém podpisu. Myslel jsem, že je to ve W10, tak jsem udělal čistou přeinstalaci a ono to bohužel dělá stále...Dal jsem si sledování spolehlivosti - a ono mě to píše "chyba hardware"...a zde mám podrobnosti:
Název události problému: LiveKernelEvent
Kód: 141
Parametr 1: ffff91823d34a010
Parametr 2: fffff80082d74f3c
Parametr 3: 0
Parametr 4: 30ec
Verze operačního systému: 10_0_19042
Aktualizace Service Pack: 0_0
Produkt: 256_1
Verze operačního systému: 10.0.19042.2.0.0.256.48
ID národního prostředí: 1029

To by znamenalo problém s mojí grafickou kartou nVidia, ale když dám v 3DMarku 20-ti minutový Stress Tests, tak to žádný problém nezaznamená...A neudělá to nic ani v hodinovém testu nástrojem OCCT...všechno v pohodě a nic nepadá, žádnou chybu to nehlásí. Ale ve hrách to prostě padá. A na grafice mám nainstalované poslední ovladače 466.27. Ještě jsem udělal i memtest86 RAM, neboť mám aktivovaný XMP profil - necelé 2 hodiny a bez chyby. No a grafiky přirozeně nejsou, tak bohužel jen těžko vyzkouším jinou...Jak by se to dalo jinak vyřešit? Díky
Petra M
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. kvě 2020
Bydliště: Praha

Re: Problém s padáním her ve W10

Příspěvek od Petra M »

Neni to způsobeno OC hw? Té GPU? Zde se řešil podobný problém a viz předposlední příspěvek jde zřejmě o zdroj napájení GPU, zde by to mohlo být totéž - dané hry mohou mít vyšší nároky, samozřejmě je to vůči benchmarkům divné, ale třeba to tak je a zdroj prostě nestačí, ona RTX 3070 není zrovna ořezávátko na které stačí jakýkoli zdroj (tím se nechci dotknout tvého zdroje :) ), nejsem odborník, jen tipuji dle hledání na netu. Kontrola kabelů napájení GPU, dostatečnosti zdroje pro GPU a zbytek hw... Jinak asi analyzovat chybová hlášení - dumpy/reporty, někde pes zakopán musí být. Jednoduchosti typu změna gpu ovladačů asi nepomohou, ale kdo ví. No nic, jen jsem chtěla napsat, že se zdá, že se to řeší i jinde a co by to možná mohlo být. Někdo znalejší jistě bude vědět víc a nebo rovnou nabídne třeba i prosté řešení, nebo se to tu již i řešilo, nehledala jsem zde. Další tipy možná viz výsledky hledání události/chyby LiveKernelEventu 141 :)
Donic
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 12. bře 2012
Bydliště: Jihočeský kraj

Re: Problém s padáním her ve W10

Příspěvek od Donic »

Díky za první reakci. Ty výsledky hledání jsem našel stejné či podobné...Protože karty v rámci vyzkoušení k sehnání nejsou, zkusit určitě mohu vyměnit zdroj za větší...Daný zdroj Fractal Design Ion+ 660W Platinum mám cca rok a půl a je v 5-ti leté záruce. Hodně zdrojů jsem vyzkoušel, ale u všech jsem zaznamenal tzv. coil whine, buzz nebo jiné nelibé zvukové projevy...a tento zdroj je opravdu velmi tíchý. V podstatě ho neslyším. Má sice jen 660W, ale s parametry 80 PLUS Platinum. Na druhou stranu u grafické karty MSI 3070 SUPRIM X 8G se doporučuje výkon zdroje 750 W. Ale ten rozdíl 90W se mi prostě nezdál až tak tragický vzhledem k tomu, že je to 80 PLUS Platinum. Mohl bych tedy zkusit objednat a vyzkoušet např. Fractal Design Ion+ 760W Platinum nebo Fractal Design ION+ 860W Platinum...to asi ano. Ta grafika je s vyšší frekvencí, ale nemám ji nastavenou na výkon, ale na ticho. Což pak by měli řešit ti s 3080 nebo 3090...
coyd
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. led 2010
Bydliště: Ostrava TBC - The Black City

Re: Problém s padáním her ve W10

Příspěvek od coyd »

Zkus priskrtit power limit na karte treba na 70% tim by se mozna dalo zjistit zda to dela zdroj. Ja mam taky 3070 na 650W zdroji a v pohode, ale je undervolt na 150W max odber. Horizon mi jeste nikdy nespadl mam Steam verzi.
Mas na te karte uz ten resizeable bar bios ? Mozna by stalo za to ho tam zkusit dat i kdyz nemas treba pro nej podporu na desce.
CPU: AMD Ryzen 7 5700X@4,5GHz MB: ROG Strix X570-I Gaming GPU: Inno3D GeForce RTX 4070 TiS (1,0V)
RAM: 2x16gb G.Skill Trident Z RGB@3333MHz PSU: Seasonic Focus 650W Case: Metallic Gear NEO Mini V2 Silver
CPU cooler: Corsair H100x Monitor: 27" AOC AG271QG 165Hz 2K G-Sync
Donic
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 12. bře 2012
Bydliště: Jihočeský kraj

Re: Problém s padáním her ve W10

Příspěvek od Donic »

Udělal jsem tedy update biosu grafické karty a pak dal v biosu základní desky - Above 4G Decoding, choose na “Enabled” a Re-Size BAR Support, choose na “Auto”. Uvidím, jestli to nějak pomůže...
Tak bohužel, nepomohlo to...
radekhgt
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 30. zář 2012
Bydliště: Slovakia

Re: Problém s padáním her ve W10

Příspěvek od radekhgt »

Ešte si nenapisal ci ju mas pretocenu lebo ti to takto pada v zaklade?
CPU: Ryzen 7 7800X3D + RYUJIN II 360 ARGB GPU: Gainward RTX 4090 MB: Asus ROG STRIX X670E-A RAM: Kingston FURY DDR5 32 GB 6000 MHz CL36 RGB PSU: Super Flower Golden King 1kW LCD: LG OLED42C2
Donic
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 12. bře 2012
Bydliště: Jihočeský kraj

Re: Problém s padáním her ve W10

Příspěvek od Donic »

Protože jsem vyčerpal veškeré své možnosti a stále nic nepomohlo, předal jsem to odborníkovi v IT technice, aby se na to podíval. Jen se modlím, aby to nebylo grafickou kartou...I když je sice v záruce, jiné = nové nejsou ...alespoň by mi to tvrdili (jinak samozřejmě že jsou...ale cpou je do kompletních sestav, aby více vydělali...toť realita). Čím více o tom přemýšlím, jestli by to nemohlo být procesorem...Mám za to, že předchozí 10.generace mi to padání her zřejmě nedělala a až nyní ta 11.generace. Nicméně je to pořád moje domněnka...
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Problém s padáním her ve W10

Příspěvek od Alfajk »

zkus v biosu u všech disků vypnout podporu HOT SWAP
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
Donic
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 12. bře 2012
Bydliště: Jihočeský kraj

Re: Problém s padáním her ve W10

Příspěvek od Donic »

Jsem rád, že se potvrdila moje domněnka...tj. že daný problém skutečně způsobovaly procesory 11.generace. Alespoň v mém počítači. I když se to někomu může zdát zvláštní, je to tak. Takže jsem se vrátil opět k 10.generaci = mám nyní i7 10700 a doposud žádné padání her nenastalo...ostatně jako tomu bylo dříve.
Odpovědět

Zpět na „Problémy s PC sestavami“