Záhadné závady v PC

Libovolné problémy kolem PC, které nemají jasný původ.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

Odpovědět
Lord
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 06. říj 2003
Bydliště: Nordirhaus
Kontaktovat uživatele:

Záhadné závady v PC

Příspěvek od Lord »

tak dovolte abych zde zalozil nove tema, kde lze uvadet Zahadne zvlastni zavady, se kteryma ste se setkali.
Jelikoz delam v PC obchode, tak se obcas s necim setkame, tak myslim, ze by to mohlo pomoci

Zacnu s jednou zvlastnosti a to je montaz do casu EC 3199, u hodne kusu se nam stavalo a stava, ze PC v nich proste nejede.
Ano mnozi z vas na to reknou je to tim, ze EC je sunt, ale vysvetlete zakaznikovy ze je to sunt bedna, kdyz je nejlevnejsi a on na ni trva :)
Jsou spatne udelane a casto se dotykaji MB, ale to se nezjisti jen tak, ale az po namontovani a pote je pozde
....ze by to byl MELOUN
Lord
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 06. říj 2003
Bydliště: Nordirhaus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lord »

a mam tu dalsi zavadu, se kterou neslo nic moc delat.
Vyskytlo se nam caste restartovani a hazeni modrych woken az podlouhem premysleni a meneni vseho co se da jsme zjistili, ze to delaj pameti,ale ne ze by byly spatny, ale ve slotu se s nima dalo horizontalne lehce pohybovat a tim padem dochazelo k padani.
Jak toto vyresit?
jedine to vyzkouset rucne co to dela a popride dat jine ramky od jineho vyrobce.
....ze by to byl MELOUN
Čepi
Nováček
Nováček
Registrován: 02. dub 2005
Bydliště: Brno a okolí

Příspěvek od Čepi »

Tak já mám "záhadu" taky na PC ... už cca 5 let dělá to že jen tak z hecu se sám od sebe RESETuje :evil: ... za ta leta sem si na to zvyk a už nemlatim do čeho se dá (napřed to byla klavesnica, potom repraky, case a nakonec to odnášely dřevěny židle - ale už su klidné :) ) ... zkoušel sem všechno možny čim by to mělo byt ale na nic sem nepřišel ...
... nejčastěji to dělávalo když sem zpouštěl hry: NHL 98-2002, FIFA 99-2002 (u obou serií vždy když proběhlo to začáteční intro nebo když se "nahrával" zápas) ... někdy i u ostatnich her ale jen zřídka ... dělá to i u WMP 7,9, u BS Player (u dřívějších verzí) ... někdy když sem měl puštěnej WinAmp nebo otevřeny okno pro prohlížení netu (IE 5,6, Firefox) ... sem tam to udělá i když zrovna se nic neděje ... a někdy když se resetuje tak to udělá i po a při bootování (po zapnutí PC) ...
Acer Aspire TimelineX 4830TG, Debian 8 Jessie
b.e.t.y.
Začátečník
Začátečník
Registrován: 13. zář 2005
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od b.e.t.y. »

me taky komp hazi RESTART ale jen nekdy vetsinou kazdej den ale jen 1 pak už jede.dycky si puctim CS 1.5 bo mostwante nebo tak proste a po chvili hrani se to zacne sekat(CS hraju po siti)pok to spadne.aa paaak muzu na tom komplu varit 9 hodin v kuse a nic cim to moze byt??????
Krutas57
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 25. led 2006
Kontaktovat uživatele:

Kabel

Příspěvek od Krutas57 »

No mě se stala taková věc, fakt zajímavý....
Když sem se jednou hrabal v compu, tak se si hrál jen s větrákama, ale musel sem odpojit napájení od disku a comba.
Pak to pustim, a sekne se POST, tak na čumim....a nenašlo to disk a combo, tak sem si řek, že sem debil a zapojil sem napájení.
Jenže pak to zase nešlo, sem to zkontolovat, a všechno bylo zapojený.
Tak sem vyndal IDE kabel, s lupou ho zkontoloval a nic.
A když sem ho zase zapojil, tak se to rozjelo. :o :D
Vůbec to nechápu :oops:
Tohle jsou jen názory nezkušeného uživatele, tak mě PLS nekamenujte :)
medyzon
Nováček
Nováček
Registrován: 29. srp 2005

Příspěvek od medyzon »

když se MB dotkne casu, tak je vše v čudu? ylsim nefunkční komponenty atd ? Nebo se rozbije jenom MB ?
Stepa
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. pro 2004
Bydliště: pobliz HK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Stepa »

medyzon píše:když se MB dotkne casu, tak je vše v čudu? ylsim nefunkční komponenty atd ? Nebo se rozbije jenom MB ?
zalezi podle toho jaky budes mit stesti :) ...treba se nemusi odpalit nic,ale treba taky vsechno
Gigabyte GA-K8NE , Sempron64 2800+(1600@2400Mhz) , Gigabyte GF6600 silent pipe 450/500 @ 530/630 , Corsair VS 2x512MB 400MHz 2.5-3-3-6 , WD 800JB , 350W EC
jardava
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. bře 2006
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Záhadné závady v PC

Příspěvek od jardava »

mám bezdrátový internet a když ve wifi kartě anténku otočím směrem na kabel k monitoru tak se začne zasekávat pc co 5s pak se odsekne a furt dokola a když ji otočim jinam takse nic neděje.
Holda
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2004
Bydliště: Kladno/Praha

Příspěvek od Holda »

mel jsem stary case a v nem PC...3x ze 4 pokusu se to kouslo pri zobrazovani okna windows XP pri bootovani, byl jsem uz zoufaly co s tim.
Nedavno jsem si koupil jiny a case a problem je pryc :?
.
decried
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. čer 2005

Příspěvek od decried »

Dosky PCChips M952 V3.0 a prskoty s FSB 800, neustale BSOD, poskodzovanie filesystemu na HDD, chybne data po vypaleni. Nepomaha nic, vyskusane 3 kusy, skusane s pamatami AM1, PQI a A-Data, nastavenie pameti na 333 a 266MHz, Skusane rozne kombinacie casovania a frekvencie, vyskusany novy BIOS. Z Celeronmi D FSB 533 vsetko v poriadku. Takze kto ma tuto dosku a Prskot tomu odporucam otvorit okno a vyhodit, problem je inak neriesitelny. Prskot je vyrobcom oficialne podporovany.
Make it idiot proof and someone will make a better idiot.
axloth
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. pro 2004

Příspěvek od axloth »

mel jsem net z modemu-routeru do hubu a z nej rozvedeny na 2 pc, na jednom (na tom druhy nikdy) net obcas spadl a uz nejel, jako kdyby prestala fungovat sitovka, ve stejnou chvili mohl druhej pc byt fpoho na internetu, jediny co pomahalo bylo vypnout ten pc a cely (pc, router, hub) to odpojit z eletriny a znovu zapojit, pak zapnuti pocitace opet vse normalne fungovalo (dokud to zas nespadlo cca jednou za 2 dny)
LGA
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. lis 2005
Bydliště: Zlinsky kraj

Příspěvek od LGA »

Ja mam zahady dve.
1. Po spusteni PC z rezimu spanku musim psat heslo ke svemu uzivatelskemu uctu se zapnutym CapsLock.
2. Nefunguje me nouzovy rezim. Tesne pred prihlasenim do Windows se PC restartuje.
Mountin
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 02. led 2006
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re

Příspěvek od Mountin »

Já jsem musel v poslední době 2x měnit zdroj a pokáždé mě prostě nechtěl najet PC skoujsem vše od kontroly zapojení po reset CMOSu až nakonec jsem začal zkoušet vytahovat různé součástky a vytáhl jsem jedny RAMky a najednou PC v poho naběhlo.
Sem si řek super ale bylo mi líto těch 512 paměti a tak sem je zkusil vrátit zpět a PC naběhlo tak nevim čim to bylo a podruhy to samy
MarsRover
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 26. lis 2005
Kontaktovat uživatele:

záhada

Příspěvek od MarsRover »

Já mam už cca 3 měsíce také takový zvlastni problem, celkem casto se stava ze zapnu PC, vse se rozjede..vetrak na grafarne se rozjede naplno, ale nic se nedeje, nestartuje.
Nekdy se musi nekolikrat resetnout, nekdy vypojit ze zasuvky...i uvnitr jsem zkousel ruzne veci odpojovat, ale porad to same..nenabiha. A nekdy nabehne hned.

A take se stava ze se obcas resetuje cmoss a musim nastavovat znova bios.

Nejpodivnejsi snad je to, ze kdyz mam v urcitem miste mobil a prijde me sms, tak se to proste resetuje... zatim se to stalo jen 3x ale cumel jsem jak buk :-)

Nevi nekdo co z tim? nebo to mam vratit zpet do sveta zazraku ? :)
Pod stolem mě tiše fičí a bliká: CPU: P4 3.4Ghz 2Mb // MB: Asus P5N32-SLi Nforce4 x16 // GPU: Asus EN 7800GTX // 2Gb RAM Kingston // Zvuk: X-Fi Elite PRO // PSU: Thermaltake TWV 480W // Chlazeni: Scythe Ninja + Akasa 120mm // TT Hardcano 12 // 2xUV katoda
HAL9000
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. bře 2005

Příspěvek od HAL9000 »

Právě jsem dal zformátovat disk příkazem z A:format C:/u, zkontrolovalo to chybné clustery a začalo formátovat 1%, 2% až k 64%. Tam zahlásilo formátování přerušeno a šmytec :o. Zopakuju přes disketu podruhé a zase přesně v 64% formátování kaput :shock:.

HDD mi předtím stále blbul, hlásí že nemohl načíst jakési o/i, pak že F1 resume, jindy test na chybné clustery, při surfování každou chvíli v PC cvakne, PC zatuhne a pak se rozjede ( co minuta, jindy po hodině ) - někdy natahuje stránku, ale bez restartu se ani nepohne aj. Tak jsem se rozhodl než vyměním HDD tento ještě cvičně zformátovat a znovu nainstalovat W98SE, nicméně jak píši výše, format C se zasekne vždy na 64% a konec. Tak jsem ho vyndal a vyzkoušel tam zatím jakousi shitku 1,2 GB, bohužel nefunguje.

Tak vracím zpátky svůj cvakající a dodýchávající seagate 13GB pouze volně položený v mechanice a zapnu - všechno jede :o - normálně surfuji, zatím bez problému - jenže to asi za pár minut skončí - tenhle disk ovšem půjde zformátovat asi pouze kladivem, takže dotyčný nástroj mám připraven po ruce a zkusím jiný disk, který tam už zůstane :D
BadGuy
Nováček
Nováček
Registrován: 31. bře 2006

Neposlusne PC

Příspěvek od BadGuy »

No ja som mal pred rokmi takuto prihodu:
1.Zapol som pocitac, rozbehli sa disky, ale dioda na monitore stale blikala, system ani bios nenabehol...
2.To iste...
3.Niekolko krat... :)
4.Chytala ma zlost => Lahko som buchol do bedny
-----
fungoval iba jeden sposob:
zdvihnut prednu cast bedny do vysky okolo 5-7cm a pustit :)
-----
5.Vsetko v pohode nabehlo!!!

8-) toto sa mi stalo niekolko krat, teraz to uz nerobi... :-D
MB Asus P5W DH Deluxe, CPU C2D E6600 @ 3GHz, RAM Corsair 2GB 5-5-5-15 @ 866MHz, VGA ASUS GF7300, HDD1 WD Raptor 76GB SATA, HDD2 Seagate 7200.7 200GB SATA, DWD-RW LG H12L, POWER Enermax Liberty 500W, and some cathodes and fans,,,
D.U.K.E.
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. čer 2004
Bydliště: Přerov/Olomouc/Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od D.U.K.E. »

Zdravím,
mám taky jednu hodně zvláštní záhadu - na mém novém pc co mám v podpisu se zničehonic začaly objevovat samovolné restarty - sekne se obraz i zvuk, pak tak na cca 1 až 2 sec naskočí modrá obrazovka a pc se restartuje. Už jsem několikrát reinstaloval komplet celé pc, různé verze operačních systémů a pořád to dělá, při různých činostech (IE, hry,TV,ale i třeba jen desktop)....takže předpokládám, že chyba je v hardwaru, ale nevím kde - používám oficální drivery, netaktuji, zkoušel jsem Prime95, memtest, snad všechny 3Dmarky.......nevíte někdo, kde by mohl být zádrhel?
D.U.K.E.
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. čer 2004
Bydliště: Přerov/Olomouc/Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od D.U.K.E. »

b.e.t.y. píše:me taky komp hazi RESTART ale jen nekdy vetsinou kazdej den ale jen 1 pak už jede.dycky si puctim CS 1.5 bo mostwante nebo tak proste a po chvili hrani se to zacne sekat(CS hraju po siti)pok to spadne.aa paaak muzu na tom komplu varit 9 hodin v kuse a nic cim to moze byt??????
....prakticky identickej problém......
djmarshall
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. črc 2004
Bydliště: PRAHA 4

Příspěvek od djmarshall »

Nainstaluj widle na normální HDD IDE ATA. Uvidíš že to půjde
CPU: AMD ATHLON XP 2800+@ ????+, 2× 512MB DDR 400MHz - PATRIOT CL2, MAINBOARD: EP-8KRAI, VGA: GEFORCE 6600GT + Zalman VF700-CU@5V, HDD WD 160GB JB + HDD WD 80GB JB + HDD WD 80GB JB, a další... Fortron 350W, BIGTOWER MOREX A120 (nesehnatelný), LG-GSA 4163B/A105, DVD - ROM, HDD RACK, YAMAHA CRW-F1, FDD 3.5", HighPoint ATA 133, a příslušenství okolo (N-TECH 5.1, Tiskárna, Mikrophone, USB HUB.....)
pilarius
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. bře 2006
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od pilarius »

No tak moje zahada byla drsna :-D .
No tak jsem si v klidu prehraval hudbu pres Winamp a browsil v Opere a z nicehonic BSOD (prvni a posledni za 3 roky co tenhle pocitac mam) ale hudba hrala dal...tak jsem restartoval a HUDBA SE NEPRERUSILA, pocitac bootuje, hudba hraje dal, vyber OS, vybiram Windows XP, hudba hraje dal a az pri ty cerny obrazovce kde nabiha ten prouzek s XP to prestalo hrat :-D . Pro me zahada nejvetsi...
Odpovědět

Zpět na „Problémy s PC sestavami“