AOpen-MP945-D

Cokoli k tichým Home Theatre nebo mini-ITX počítačům.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

Odpovědět
Lider
Nováček
Nováček
Registrován: 17. pro 2010

AOpen-MP945-D

Příspěvek od Lider »

Zdary..
Mám tento "minikomp":
http://www.retrevo.com/s/AOpen-MP945-D- ... 318/t/1-2/

Je v tom Intel CORE Duo 2.0GHz 4GB DDR2, chipset Intel 945GM Express. Je tam DVI výstup, na tom mám redukci na HDMI a to peru do LCD Philips 42pfl5405h.

Nainstaloval jsem tam Win7, XBMC a zkoušel pustit 1080 mkv. Přehraje, trhané to není, ale pokud srovnám kvalitu obrazu s ukázkou v televizi (takové to promo video, asi na pouštění v obchodech) tak mi přijde o dost horší.
Myslel jsem, že úbytek kvality obrazu u 1080 oproti Bluray by neměl být takový

nebo je potřeba doinstalovat ještě kodeky, případně nějaké funkce v XBMC? Díky moc
camls
Nováček
Nováček
Registrován: 10. pro 2010
Bydliště: SK - IRL

Re: AOpen-MP945-D

Příspěvek od camls »

tak ono zalezi aj na tom ake kvalitne mkv mas....na taku uhlopriecku aby si mal aspon 15Gb subor aby nebol film moc komprimovany...
PC:phenom II X2 555 @3.82 Ghz, 2x2Gb DDR2 956 Mhz, ATI Sapphire 6850, SB X-Fi platinum, blu-ray samsung, 350w micro atx zdroj, micro atx skrinka.
predne repro KEF IQ3, zapojenie Bi-Amping. reciever yamaha rx-v661, aktívny subwoofer yamaha
zobrazovadlo:sony bravia 37"
Laptop: HP a MSI
MOBIL:SE xperia X1

fotak:canon 500D, objektiv sigma 17-70 F2.8 - 4 OS HSM
Lider
Nováček
Nováček
Registrován: 17. pro 2010

Re: AOpen-MP945-D

Příspěvek od Lider »

camls: zkoušel jsem 1080 i 720.

Když jsem si stahl sampler mkv a dal ho přehrávat rovnou z usb v telce tak mi obraz přijde malinko lepší ale nejde zvuk :-(

pokud dám přehrát přes aopen s XMBC tak jde i zvuk ale mam dojem, ze je obraz malinko horsi. procesory pretizeny nejsou.

O co by mi asi slo je rada jestli je enco treba donastavit v XBMC aby byl obraz lepší při FULL HD a nebo tester který mi spočítá např. kolik frameů/s mi komp dava abych mohl vypatrat zda je horsi obraz mym subjektivnim dojmem nebo ne.

Diky vsem
camls
Nováček
Nováček
Registrován: 10. pro 2010
Bydliště: SK - IRL

Re: AOpen-MP945-D

Příspěvek od camls »

potom moze aj zalezat aky kodek pouzivas...ake mas nastavenia...aky prehravac...
ja pouzivam kmplayer a kodek coreavcprofesional
skus kuknut na hdclub.sk odtial som dake info cerpal kedysi...

snimky ti ukaze program fraps . http://www.fraps.com/download.php
PC:phenom II X2 555 @3.82 Ghz, 2x2Gb DDR2 956 Mhz, ATI Sapphire 6850, SB X-Fi platinum, blu-ray samsung, 350w micro atx zdroj, micro atx skrinka.
predne repro KEF IQ3, zapojenie Bi-Amping. reciever yamaha rx-v661, aktívny subwoofer yamaha
zobrazovadlo:sony bravia 37"
Laptop: HP a MSI
MOBIL:SE xperia X1

fotak:canon 500D, objektiv sigma 17-70 F2.8 - 4 OS HSM
Lider
Nováček
Nováček
Registrován: 17. pro 2010

Re: AOpen-MP945-D

Příspěvek od Lider »

Camls: díky moc
Postupoval jsem pomocí tohoto postupu: http://www.highdef.cz/menu/navody/x264/x264.php#krok.1

obraz mi přijde ideální a mám 24FPS což by mělo být ok, ne?
camls
Nováček
Nováček
Registrován: 10. pro 2010
Bydliště: SK - IRL

Re: AOpen-MP945-D

Příspěvek od camls »

presne tam pouzivaju ten isty kodek co ja coreavc....pozeram ze uz je verzia 2.0 , hned ju idem stiahnut lebo veru par hd robilo kocky.... :)

aky prehravac pouzivas?

hej 24fps maju hd filmy takze je to ok :)
PC:phenom II X2 555 @3.82 Ghz, 2x2Gb DDR2 956 Mhz, ATI Sapphire 6850, SB X-Fi platinum, blu-ray samsung, 350w micro atx zdroj, micro atx skrinka.
predne repro KEF IQ3, zapojenie Bi-Amping. reciever yamaha rx-v661, aktívny subwoofer yamaha
zobrazovadlo:sony bravia 37"
Laptop: HP a MSI
MOBIL:SE xperia X1

fotak:canon 500D, objektiv sigma 17-70 F2.8 - 4 OS HSM
Lider
Nováček
Nováček
Registrován: 17. pro 2010

Re: AOpen-MP945-D

Příspěvek od Lider »

camls: zprovoznil jsem to s media player classic, home cinema, ale na konci clanku co jsem linkoval je napsano, ze dnesni home cinema uz staci sama o sobe..

kazdopadne se asi neco domrdalo, protoze nyni i u avi se mi pry rychlych scenach jakoby roztrha (ne seka) obraz, jakobyho nekdo horizontalne "řezal" :( takze dumam ze zkusim jeste ten kmplayer jako Ty.. procesor pritom jede jen na 50%.. pouzivas jeste nejake kodeky krome kmplayeru? nejaky cccp nebo tak? nebo jen kmplayer a coreavc?

nejlepsi obraz mam nyni ze scartu z dvd prehravace.. a to poustim dvd rip :-(
camls
Nováček
Nováček
Registrován: 10. pro 2010
Bydliště: SK - IRL

Re: AOpen-MP945-D

Příspěvek od camls »

mne home cinema nejde 5.1 takze pouzivam len kmplayer.obcas este pouzivam total media theatre 3
nepouzivam ine kodeky.
PC:phenom II X2 555 @3.82 Ghz, 2x2Gb DDR2 956 Mhz, ATI Sapphire 6850, SB X-Fi platinum, blu-ray samsung, 350w micro atx zdroj, micro atx skrinka.
predne repro KEF IQ3, zapojenie Bi-Amping. reciever yamaha rx-v661, aktívny subwoofer yamaha
zobrazovadlo:sony bravia 37"
Laptop: HP a MSI
MOBIL:SE xperia X1

fotak:canon 500D, objektiv sigma 17-70 F2.8 - 4 OS HSM
Odpovědět

Zpět na „HTPC a mini-ITX“