Volba HDD do HTPC

Cokoli k tichým Home Theatre nebo mini-ITX počítačům.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

Odpovědět
Odar
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. pro 2009
Bydliště: PD / NR Slovensko

Volba HDD do HTPC

Příspěvek od Odar »

Ahojte.

Napisem hned na zaciatku, ze bojujem sam so sebou - neviem sa rozhodnut, akou cestou sa vydat. Preto prosim o "nakopnutie", hlavne od ludi, co maju skusenosti s niecim podobnym.

Teraz mam HTPC postavene v skatuli Fractal Design Define R2. Mam v nom HDD WD20EARS. Pocujem ho len ked hlavicky vyslovene hrabu (nabeh systemu a podobne). Inak bez problemov pri beziacom pocitaci zaspim. Je to tichucke, som s nim spokojny.

Rad by som postavil cosi mensie. Mam pribliznu predstavu, rad by som to dal to tejto skatulky http://www.streacom.com/products/f7c-chassis/ , ktoru by som dal do TV stolika. Ak budu peniaze, na system by som tam dal 60 GB Intel SSD. Ide mi ale o HDD, kde budu data - rad by som tam dal novy WD RED, pravdepodobne 3 TB. Nie som si ale isty, ci je to dobry napad kvoli hlucnosti. Na forach som cital, ze RED su este tichsie, ako Green Power aj v seeku - ale predsa je rozdiel, ci to je v odhlucnenej skatuli, alebo v skatulke od Streacom, ktoru chcem ja.

Co vy na to? Myslite, ze ta hlucnost bude pri prehravani filmov (XBMC) a hudby (Foobar2000) v pohode? Podla manualu http://www.streacom.com/downloads/ug/f7c.pdf je 3,5" HDD uchyteny pomocou gumovych podloziek, takze vibracie by to na skrinku prenasat nemalo.

Samozrejme, ze najlepsie riesenie by bolo kupit samostatny NAS s 2 x 3 TB RED HDD a po 1 Gbit sieti multimedialny obsah prehravat. Len na moje potreby mi to pride ako zbytocny luxus za dalsich cca 500 EUR (Synology NAS + 2 x 3 TB WD RED). Plus problem s tahanim kabla.
Mr Lucas
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 25. říj 2011
Bydliště: Somewhere on the Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Volba HDD do HTPC

Příspěvek od Mr Lucas »

Za mě rozhodně ten WD Red 3TB. Dle recenze je má přibližně stejnou hlučnost jako ten WD 2TB EARS. Tišší disk pravděpodobně neseženeš.
Pokud by ti i tato hlučnost vadila a měl bys místo v bedně, dej ho do ztišovacího boxu. Osobně mám WD 2TB EARS v Silentmaxx HDD Silenceru a není absolutně slyšet.
... Don't give the noise a chance ...
ULN PC: MB: Asus P8P67 B3 CPU:Core i5 2500K / 4,5GHz@1,3V - passive cooled by Phanteks PH-TC14PERAM: Kingston HyperX Genesis Grey 8GB 1600MHz GPU: Sapphire HD 6850 775/4000MHz@0,975V cooled by Accelero S1 + 2x Noiseblocker PL1 (380-700rpm) SSD,HDD: Crucial M4 64GB + WD Green WD20EARS in Silentmaxx HDD Silencer PSU: Enermax PRO82+ 385W cooled by Noctua NF-S12-800 (390-700rpm) CASE: Cooler Master Cosmos II - Silent mod with two exhaust fans - rear Noctua NF-A14 ULN (400-700rpm), top Noctua NF-S12-800 (390-700rpm) + 2,5-5cm soundproofing material Gumex Type 500, Type 503, Type 505 AUDIO: Onkyo Wavio SE-200PCI -> Yamaha RX V559 -> Eagle Cable Silverline -> Yamaha NS 777, NS 444, NS 333 + Velodyne EQ-Max 12 LCD: 27" Asus VE278Q + 50" Philips 50PFL5008K/12 with Ambilight
Odar
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. pro 2009
Bydliště: PD / NR Slovensko

Re: Volba HDD do HTPC

Příspěvek od Odar »

No prave - v tej Streacom F7C moc miesta nie je :)
Odpovědět

Zpět na „HTPC a mini-ITX“