HDMI prehravac + NAS

Cokoli k tichým Home Theatre nebo mini-ITX počítačům.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

Odpovědět
frost.silenec
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. lis 2004
Bydliště: Toz ja su z Brna

HDMI prehravac + NAS

Příspěvek od frost.silenec »

Zdravim,

chtel bych poprosit o radu co za zarizeni poridit k TV, pouze na prehravani filmu z NAS .

NASko http://www.alza.cz/d-link-dns-320lw-d401149.htm - SAMBA, HFS, CIFS, DLNA

Poridil jsem WD TV play za cca 1600kc http://www.alza.cz/western-digital-tv-p ... 398780.htm , ktere jsem po tydnu uvaril a vyreklamoval vracenim penez.

Stale se to zahrivalo i kdyz bylo vypnute a jednou za cas byl potreba nejen soft ale hard restart prez elektriku, a jako bonus to nezvlada titulky prez DLNA a nic jine to neumelo.

uvazoval jsem nad ruznymi android HDMI TV bundlama, ale nak se mi prici predstava ovladani prez klavesnici.

chtel bych aby to umelo prehravat z NASka at uz prez DLNA nebo prez SAMBu/HFS/FTP a mohl to ovladat at uz prez iphone/ipad nebo klasickym IR ovladacem

Jake zarizeni poridit? cenova kategorie do 2000kc

Diky za Vase rady predem.
CPU Intel Core i7-9700K 3,6 GHz Coffee Lake Refresh @ 4.6 GHz :: ARCTIC Liquid Freezer II 360 :: Nvidia GeForce MSI RTX 3080:: Corsair RM1000x :: ASUS ROG STRIX Z390-H :: Patriot Viper4 Series 16 GB KIT DDR4 3400 Mhz CL16 :: SAMSUNG 500GB SSD 970 EVO NVME :: Windows 10 64bit ::Zowie EC2-A :: SteelSeries Arctics 3
moshtik
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. lis 2011

Re: HDMI prehravac + NAS

Příspěvek od moshtik »

Nejlepší řešení by bylo malé vlastnoručně postavené htpc, ale to určitě nevyjde do 2000,- Kč. Možná by stačily některé ze starších nettopů ve stylu Acer REVO, které sice neoplývají extra výkonem, ale fullHD přehrají.

Jako přehrávač bude nejlepší XBMC, který je na tohle naprosto ideální. Podporuje přehrávání snad ze všech možných zdrojů (samba, ftp, ...), dá se nastavit ovládání IR ovladačem, nebo pohodlně aplikací pro android/ios. Titulky a všelijaké formáty souborů nejsou problém, sám si načte informace o souborech (filmy, seriály, koncerty, ...). Jen je potřeba trošku prvotního nastavování a potom běží perfektně.

Multimediální centra většinou stojí za prd. Nezvládnou přehrávat některé formáty, neumí titulky, nebo neumí normálně stáhnout informace o filmu, přehřívají se, nebo se systém zničehonic zhroutí...

Některé multimediální krabičky sice mají XBMC, ale bývá to nějaká osekaná verze a toho bych se popravdě trošku bál.
If you rape a hooker,is it considered shoplifting?
Odpovědět

Zpět na „HTPC a mini-ITX“