HTPC do 10 tisíc

Cokoli k tichým Home Theatre nebo mini-ITX počítačům.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

Odpovědět
chcipi
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 16. čer 2007

HTPC do 10 tisíc

Příspěvek od chcipi »

Zdar, přemýšlím o upřednostnění HTPC před dvd rekordérem do obýváku. Moc toho o HTPC nevím proto bych se chtěl zeptat na nějaké hlavní + a - od někoho kdo má nějaké ty zkušenosti.

Sestavu jsem si navrhnul tuhle: http://www.alfa.cz/basket.php?items=_2R ... NB010Y2101

Moc tomu nerozumím protože při skládání PC jsem se zajímal o herní komponenty ve kterých se vyznám. Takže prosím o případné návrhy na změnu té sestavy.

Ani ta TV karta nevím jestli je správná, ale máme obyč kabelovku kde tak 30 programů je digitálních a zbytek analog. V tom se nevyznám vůbec televizi nesleduju už dlouho, ta karta je tam kvůli rodičům.

Chtěl bych na něj potom nainstalovat nějaký software jako XBMC nebo tak něco.

Díky za rady
Holda
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2004
Bydliště: Kladno/Praha

Re: HTPC do 10 tisíc

Příspěvek od Holda »

.
Blue Storm
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2006

Re: HTPC do 10 tisíc

Příspěvek od Blue Storm »

Jak už naznačil Holda, v tomhle případě bych asi spíš šel do nějakého hotového řešení á la ty mini Zotacy. Pro HTPC to má v dnešní době už výkonu dost, jelikož hafo věcí je akcelerovaných přes GPU.
PC: Intel Core i7-8700K | Asus Strix Z370-G Gaming | GTX 980 Ti | Corsair Vengeance LPX 2× 8 GB | HyperX Fury 240 GB | Intel 600p 512 GB | WD Blue SSD 250 GB | Corsair RM550 | Fractal Design Define R5 | Dell U2515H
NTB: Apple MacBook Pro 13" 2020 | Phone: Apple iPhone XS
chcipi
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 16. čer 2007

Re: HTPC do 10 tisíc

Příspěvek od chcipi »

A v tom zotacu je všecko krom ramek a HDD jestli to chápu správně?

A TV kartu tak která je tak nejlepší? se v tom nevyznám vůbec

Edit: navíc co jsem si uvědomil tak tam není ani DVD mechanika, to by se muselo všecko nějak dokoupit tak nvm jestli to ve výsledku vyjde levněj než ten PC co jsem sestavil
Odpovědět

Zpět na „HTPC a mini-ITX“