Hledám řešení k TV

Cokoli k tichým Home Theatre nebo mini-ITX počítačům.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

Odpovědět
holesz
Začátečník
Začátečník
Registrován: 26. led 2014

Hledám řešení k TV

Příspěvek od holesz »

Ahoj.Prosím o radu.Nedávno mi vybouchnul starý PC,který jsem mel u TV a já teď hledám náhradu.Co mi poradíte?Nejsem nijak náročný,telce je už pár let,je v rozliseni 1300x700 lcd,má hdmi,koukám hlavně na filmy v avi nebo mp4,případně věci z youtube pro prcky,případně archiv na čt.Občas bych kouknul na web,ale jen jako nouzovka.Jako hlavni PC je desktop.Díval jsem se a líbí se mi lenovo nebo intel stick.Co vy na tuto variantu?Případně nějaký jiný návrh?4000 jsou strop stropů:-)
Hluk moc neřeším,vše bude lepší,než to monstrum,co jsem měl doteď.
Díky za každou radu.
shelby_nr
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 18. říj 2009
Bydliště: NR

Re: Hledám řešení k TV

Příspěvek od shelby_nr »

A co tak nejaky NB (z bazaru)? a prepojit cez hdmi.
PC: Fractal R3+ Noiseblocker eLoop B12-PS, Noctua S12B FLX@ U.L.N.A + King Mod Premium, Seasonic X-560, G630 (dočasne) + Prolimatech Armageddon, MSI ZH77A-G43, 2x4 Kingston Blu, WD 6400AAKS. Monitor: Dell P2314H
NB: IBM/Lenovo T60 + 9 cell
Meridius
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 16. říj 2004

Re: Hledám řešení k TV

Příspěvek od Meridius »

https://www.mall.cz/notebooky-znacky/ac ... erm=765999

Problém je, že s některými TV si toto řešení přes hdmi nerozumí...co se týče zvuku. Měl jsem levný notebook s integrovanou intel grafikou a mám TV philips. Taky starší...ale full hd. Nešlo to zaboha rozchodit se zvukem, obraz OK, ale zvuk nešel procpat. Notes jsem prodal a koupil s integrovanou grafikou nvidia a valí to jak z praku.

Jinak záleží, co zbylo z toho vybouchléhlo PC. Kdyby disk a kastle zůstala, tak takhle třeba https://www.alfa.cz/index.php?eid=136140
Acer Nitro 5 (NH.Q6ZEC.004) - AMD Ryzen 5 3550H (2,1 GHz, TB až 3,7 GHz) | 8 GB RAM DDR4 | 512 GB SSD | NVIDIA GeForce GTX 1650 4GB GDDR5
ritsu
Nováček
Nováček
Registrován: 16. bře 2016
Bydliště: České Budějovice

Re: Hledám řešení k TV

Příspěvek od ritsu »

Variantou by mohl být Intel NUC, či něco podobného postaveno na ITX. K TV ideální.
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Hledám řešení k TV

Příspěvek od Shaquille »

Pokud chces internet, vzal bych smart box treba s androidem, je jich hromada, pokud ti satci filmy z USB, pak nejlevnejsi DVD (pripadne settopbox s dvbt2) s USB a podporou mkv a CZ titulku. Nejlevnejsi, nejjednodussi.

smart box (priklad)
http://www.evolveo.eu/cz/androidstick-q4
DVD
http://dvd-blu-ray-prehravace-rekordery ... 42:357149/
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
nomadm
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. říj 2006
Bydliště: Otrokovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hledám řešení k TV

Příspěvek od nomadm »

Připojím se do tohoto vlákna, ať nezakládám nové. Hledám řešení jak co nejlépe provozovat KODI na své hlavní obývákové tv, jde i smart TV Panasonic (model rok 2014), tv mám napevno připojenou na net, nejvíc na ní děti frčí youtube, já filmy (mkv).
Nicméně celkem často frčí i KODI (Sosáč), ale jen přes zrcadlení obrazovky mého telefonu, což není ideální řešení (jen když jsem s telefonem doma, celkem se to seká, atd..). Hledám tedy řešení, aby bylo KODI nezávislé na mém telefonu a napevno připojeno k tv. A hlavně aby to moc nestálo (ideálně kolem 1 tis. kč), co doporučíte? Kdyby na tom šla i nějaká jednoduchá hra (android?, jiný OS?), tak by se děti určitě nezlobily...
Když projíždím web, tak se v tom celkem ztrácím...android tv, miniPC, ....
CPU: AMD Athlon II X3 460, chladič CPU: SilentiumPC Spartan PRO HE924, grafika: GIGABYTE VGA ATI Radeon HD7790, MB: GIGABYTE MB AM3 MA78LMT-US2H, RAM: Kingston 4GB (kit 2x 2GB) 1333 MHz, zdroj: Seasonic SS-400ET T3, HDD: WD Blue WD5000AAKX 3.5" 500GB, case: Fractal Define R4
macher13
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. dub 2007
Bydliště: Brno

Re: Hledám řešení k TV

Příspěvek od macher13 »

nvidia shield tv - zvlada atmos, ma kodi a 4k taky v pohode. zere skor nula nic.
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: Hledám řešení k TV

Příspěvek od ArgCZ »

to je vtip ne? Raspberry PI + se dá sehnat nějaká instalace kodi na tohle zařízení kde se nastartuje linux rovnou do kodi. ALe proboha živýho kupujte si lidi TV s androidem pokud víte že KODI budete používat, já přes to jedu na TV vše včetně IPTV
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
Butch
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. črc 2003
Bydliště: Praha

Re: Hledám řešení k TV

Příspěvek od Butch »

Jeste k puvodnimu dotazu, pokud by nekdo potreboval reference.

Mam intel stick jiz pres rok a nemuzu si stezovat.
https://www.alza.cz/intel-compute-stick ... GwodIL8AlA

Do nej mam bodlej ethernet adapter s usb hubem + mysku + flashku a je to na pohodu.

Drive jsem mel torzo NB bez displeje pichnute pres HDMI.
Intel i7 3770K@4,2GHz(1,3V)+Coolink Corator DS, Asus Maximu​s IV GENE​-Z, ASUS Geforce GTX 1070 Strix 8GB, 16GB RAM Kingston, Samsung SSD 850 EVO 500GB+250GB, Samsung F3 1TB, WD RED 8TB, Fractal Arc Mini, Benq VW2420H, CM Silent Pro M2-720W, Logitech G502 proteus spectrum, Logitech Z-2300, Xbox ONE S gamepad, Logitech G11, Creative Sound Blaster X-Fi HD USB SBX, Lian-Li BZ-H06
macher13
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. dub 2007
Bydliště: Brno

Re: Hledám řešení k TV

Příspěvek od macher13 »

ArgCZ píše:to je vtip ne? Raspberry PI + se dá sehnat nějaká instalace kodi na tohle zařízení kde se nastartuje linux rovnou do kodi. ALe proboha živýho kupujte si lidi TV s androidem pokud víte že KODI budete používat, já přes to jedu na TV vše včetně IPTV
ne to neni vtip. na raspberry muzes mit o atmose tak max vlhke sny.
charlieb
Nováček
Nováček
Registrován: 23. úno 2014
Kontaktovat uživatele:

Re: Hledám řešení k TV

Příspěvek od charlieb »

Raspberry Pi můžu doporučit.
Za 2000 máš vše co je potřeba.

Kodi + patřičné plugginy na CT, iPrima, Youtube, IPTV,...
Kája z Norska
https://charlieblog.eu
Odpovědět

Zpět na „HTPC a mini-ITX“