Thinkpad E15 i7 vers. Ryzen 7

Vše ohledně rad s nákupem a srovnání notebooků a netbooků.

Moderátor: Don

Odpovědět
sokkro
Nováček
Nováček
Registrován: 26. čer 2020

Thinkpad E15 i7 vers. Ryzen 7

Příspěvek od sokkro »

Zdravíčko, rozhoduji se mezi ntbooky ThinkPad E15 20TD002MCK (i7, NVIDIA GeForce MX450 2GB GDDR5) a ThinkPad E15 20T8000TCK (AMD Ryzen 7 4700U, Integrated AMD Radeon Graphics). Rozdíl v ceně cca 7 500. U AMD je RAM rozšiřitelná na 24GB, u i7 na 32 GB, v základu obojí 16GB, jinak ostatní parametry +- stejné.
Nehraji hry, takže grafický výkon mi netrhá žíly. Životně důležitá je pro mě ale funkčnost MS Visual Studio, Blender, SolidWorks (CAD program). Nedohledal jsem podporu OpenGL u AMD.
Poradí někdo, co mě čeká, co mi hrozí? Díky.
orgasmic
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. črc 2009

Re: Thinkpad E15 i7 vers. Ryzen 7

Příspěvek od orgasmic »

Zrovna v Solidu by tě výkon GPU zajímat měl :D
Takže není co řešit a vem Intel verzi.
Asus Rog Strix G18
sokkro
Nováček
Nováček
Registrován: 26. čer 2020

Re: Thinkpad E15 i7 vers. Ryzen 7

Příspěvek od sokkro »

Dík za názor. Počítám se sestavami i7/32GB RAM vs. Ryzen 7 4700U/24GB RAM. Obojí se SSD disky (což jsou další 2000 v neprospěch i7)
Myslíš, že rozdíl ve funkčnosti SolidWorks bude znatelný?
Teď s ním pracuji na sestavě Core 2 Quad Q67002,67GHz/ 8GB RAM/ GforceGT 710 a pracuji (s menšími výkresy) bez potíží.
orgasmic
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. črc 2009

Re: Thinkpad E15 i7 vers. Ryzen 7

Příspěvek od orgasmic »

V tom případě by ti stačila i ta Ryzen verze.
Záleží s jakými sestavami budeš pracovat.
Ta Intel verze má v CAD 2x tak vysoký výkon, u hodně náročných 3D sestav bude výkon ještě vyšší.

Ano, AMD RYzen má mizernou podporu OpenGL, nVidia je někde jinde, tudíž jestli je pro tebe podpora OpenGL důkežitá, AMD řešení se vyhni.
Asus Rog Strix G18
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Thinkpad E15 i7 vers. Ryzen 7

Příspěvek od killerek »

Na AMD muzes zkusit Radeon Pro SW pro lepsi podporu OpenGL profi aplikaci, ale neni zarucena funkcnost na bezne grafice. Pro Solid spise ocenis samostanou grafiku s vlastni pameti. I nVidia ma tuhle "lepsi" podporu schovanou pro profi grafiky.
Odpovědět

Zpět na „Rady s výběrem a porovnání“