Notebook pro vizualizace

Vše ohledně rad s nákupem a srovnání notebooků a netbooků.

Moderátor: Don

Odpovědět
KarelR2
Nováček
Nováček
Registrován: 11. bře 2013

Notebook pro vizualizace

Příspěvek od KarelR2 »

Zdravím,
potřeboval bych poradit a případně vaše tipy na notebook, kdy by naněm měl běžet ArchiCAD, ArtLantis Studio-z 95% je výstupem jen obrázek, Cinema 4D. Vizualizace nejsou až tak náročné, někdy spíše jednoduché, když se jedná jen o samostatný 3D model. Problémem bude asi spíše cena, kdy prostě musí být dost dole-prostě asi tak aby se natom dalo dělat, no holt si na pěkný render trochu počkám (myslim že vzhledem ktomu načem dělám teď - pc sestava stará 5let- popis nevim je v kanclu, asi každý ntb bude výkonější). Už jsem slyšel i, že ntb je blbost, že pc sestava je v nižších cenách ntb mnohem výkonější, a nebo AllInOne, kdy seto případně dá hodit i do auta. Zkusil bych se ale i tak zeptat na vaše názory a případné tipy.

Artlantis
Recommended System Requirements
PC Intel® Core i5, i7, Xeon® Intel 6, 8 Core
4 GB RAM in 32-bits or 8 GB RAM in 64-bits
Windows Seven (32 or 64-bits), Windows 8
500 MB free disk space
OpenGL graphic card with 512 MB of memory
A dedicate Graphic Card is needed video chipsets are not supported
Screen resolution of 1600 x 1200
Scroll mouse
Network card and Internet access internet (activation / deactivation)
QuickTime 7.7.3


Cinema 4D
Doporučená konfigurace
rychlý vícejádrový procesor Intel nebo AMD
Windows 7 - 64 bit
4 GB RAM a více (dle náročnosti projektů)
grafická karta s podporou OpenGL 3.0, 256 MB
2,7 GB místa na disku


Řešil jsem i otázku grafických karet, kdy většinou v popisech je údaj Cuda jader 96, 144, 386.
Někdy jsou údaje propustnost paměťové sběrnice. Co je zásadnější, a jestli tedy údaj Cuda jader 144 je třeba dostačující, Notebooky s 96 Cuda jádrama u Gr karty jsou většinou hodně levné.
Díky za reakce.
Karel
Beats
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. bře 2013

Re: Notebook pro vizualizace

Příspěvek od Beats »

No tak jestli co nejlevnější tak asi http://www.czc.cz/lenovo-ideapad-z580-c ... 94/produkt
Notebook: Lenovo LEGION Y520 CPU: i5-7300HQ, GPU: GeForce GTX1050 Ti 4GB DDR5, SSD+HDD: OS W10Pro x64- Samsung SSD 256GB + 1000GB HDD 5400 rpm, RAM: 16GB DDR4 MONITOR: 15,6'' Full HD LED 1920x1080 NOTEPAD: Cooler Master Notepal U3, Mouse: Logitech G502, Headset: Logitech G230, Gamepad: Xbox One controller red edition
Mob.: Samsung Galaxy S7 32GB Gold
KarelR2
Nováček
Nováček
Registrován: 11. bře 2013

Re: Notebook pro vizualizace

Příspěvek od KarelR2 »

Ahoj,
tak doposavaď jsem nákup notebooku nerealizoval. Kdy situace poněkud začíná více a více poukazovat nato, že bude něco nového potřeba. Respektive stolní pc jede nějak hůře a hůře a dělat na stolnim a současně na starém notebooku je šílenost.
Kdy otázka jestli stolní nebo noťas mi dává také ještě zabrat, ale hledám něco k porovnání, kdy požadavky jsou stále stejné, 17“, matný nebo antireflex, num klávesnice, zvládat ArchiCAD, Cinema, Artlantis Studio, Blender.
Pc bude převážně v kanceláři.
Co jsem hledal s nejvyššími požadavky skončil jsem u těchto dvou modelů
https://www.alza.cz/asus-rog-g751jl-t7027h-d2412872.htm
https://www.alza.cz/msi-ge72-2qe-024cz- ... 305817.htm
jen holt cena dost vysoko.
Proto i zvažuji jestli teď nepořídit něco levnějšího a za dva roky noťas nedat synovi a nepořídit si zas něco novějšího? Protože za dva roky budou parametry zas úplně někde jinde. Co?
Tak bych začal s cenou někde u 20tis jako minimum, pak nějaký ten střed a tu nej verzi cca výše.

Díky za postřehy
Karel
Butch
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. črc 2003
Bydliště: Praha

Re: Notebook pro vizualizace

Příspěvek od Butch »

Za dva roky parametry budou jinde tak, ze bude zase horsi kvalita zpracovani a bude to vice spotrebni zbozi nez je ted.

Kdyz se podivas tak krome velikosti a ceny SSDcek se prakticky nic za dva roky nepohne.
Notesy jsou v zakladu nabizeny treba jiz s 8 nebo 16GB ramek, ale jinak nic extra zasadniho pro nehrajici se nekona.
Ne razantne, Sandy, Ivy, Haswell posledni ma trochu nizsi spotrebu a vyssi vykon(dle rady), ale zadny zazrak.

momentalne to hlavni co se meni je to, ze vyrobci tlaci na cenu a vyrabi tim dal tim vetsi smejdy.

Takze pokud chces slusny NB ted, urcite ho kup a necekej dalsi roky zbytecne.

Ber ten kde budes mit lepsi zaruku a servis, to je dneska rozhodujici, pokud je pro tebe NB pracovni nastroj.
Intel i7 3770K@4,2GHz(1,3V)+Coolink Corator DS, Asus Maximu​s IV GENE​-Z, ASUS Geforce GTX 1070 Strix 8GB, 16GB RAM Kingston, Samsung SSD 850 EVO 500GB+250GB, Samsung F3 1TB, WD RED 8TB, Fractal Arc Mini, Benq VW2420H, CM Silent Pro M2-720W, Logitech G502 proteus spectrum, Logitech Z-2300, Xbox ONE S gamepad, Logitech G11, Creative Sound Blaster X-Fi HD USB SBX, Lian-Li BZ-H06
KarelR2
Nováček
Nováček
Registrován: 11. bře 2013

Re: Notebook pro vizualizace

Příspěvek od KarelR2 »

Ahoj dnes jsem narazil na tyto dva?
https://www.alza.cz/msi-ge70-2pe-416cz- ... 533148.htm
https://www.alza.cz/msi-ge70-2qe-814cz- ... 400689.htm
nevim zdali by mělo případně význam uté 814cz ta 960grafika, což je prý nataktovaná 860? Našel jsem názor že je 960 oproti 860 o 12% výkonější, ale jestli se dřív neutaví, což mám zas z názoru, že pokud taktuji ( což osobně neumím) a mačkám z mašiny maximum dřív se prostě odporoučí. ?.

Co se týče značek, lepšího servisu, nebo záruky, jsou nějaké tipy, zkušenosti?
Popřípadě možnosti rozšíření záruky na 3roky a více? Což je tedy spíše otázka prodejců.
Díky
Karel
Odpovědět

Zpět na „Rady s výběrem a porovnání“