Acer Aspire V15 Nitro Black Edition z Alzy

Vše ohledně rad s nákupem a srovnání notebooků a netbooků.

Moderátor: Don

Odpovědět
Mop
Nováček
Nováček
Registrován: 29. říj 2014

Re: Acer Aspire V15 Nitro Black Edition z Alzy

Příspěvek od Mop »

Ahoj,
Koupil jsem si verzi I5 v Hčku, mám tedy u něj 135W zdroj. Zdroj mi bez zátěže (vyonutý NB) vrčí. Při hluku v místnosti slyšet pouze z blízka, ale v nočním tichu již bohužel v celé místnosti.
Pokud má zdroj odběr (nb je zapnutý) je naprosto tichý. Pokud se Zdrij nechá v záduvce a NB se odpojí zdroj v pravidelném intervalu "klape".

Mohl by mi prosím někdo z majitelů silnější verze s 135W zdrojem napsat jak se mu zdroj chová - potřeboval bych ověřit zda je to na reklamaci. je to celkem otravné a u zbrusu nového NB to nechci :)

Díky za test
M.
orgasmic
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. črc 2009

Re: Acer Aspire V15 Nitro Black Edition z Alzy

Příspěvek od orgasmic »

Reklamuj.
Asus Rog Strix G18
L4DIK
Nováček
Nováček
Registrován: 21. lis 2014

Re: Acer Aspire V15 Nitro Black Edition z Alzy

Příspěvek od L4DIK »

Ahoj, měl bych dva dotazy ohledně toho notebooku. Koupil jsem si jej cca před 14 dny na Alze a za tu dobu jsem nebyl schopný vyřešit dva problémy, se kterýmy se potýkám. Mám konkrétně ten model za 30.000Kč s i7 procesorm a 16GB RAM.

1.
Touchpad již od prvního spuštění nereaguje ideálně. Všímám si drobného zpoždění než dojde k zaznamenání pohybu kurzoru. Jinak mi touchpad jako takový přijde velmi kvalitní. Snímání, když se rozjede, je perfektní (téměř jako na Macbooku). Touchpad je napojen na sběrnici USB a měl by být velmi kvalitní a přesný. Možná by šla citlivost "poštelovat", ale v notebooku zcela chybí možnost nastavení Synaptics.

Hlavním nedostatkem touchpadu je však nemožnost používat jakákoli gesta. Již jsem strávil snad 10 hodin hledáním informace někde na internetu. V nastavení myši mi zcela chybí možnost pohrát si s nastavením Synaptics, jak jsem byl zvyklý u ostatních notebooků. Zkusil jsem snad téměř vše. Odebírat a přídávat hardware, přeinstalovávat ovladače apod...
Po delším pátrání jsem přišel na to, že můj notebook je pravděpodobně vybaven Precision touchpadem. Údajně se jedná o nový touchpad přizpůsobený pro Windows 8. Usuzuji i podle toho, že v nastavení - změnit nastavení počítače - počítač a zařízení - myši a touchpad je uvedeno "Váš počítač má přesný touchpad", což je dle mého názoru chybný a doslovný překlad "Precision touchpad".

Podpora Aceru mi poradila přeinstalovat celý počítač, což se mi nechce. Z hodnocení např. na Alze je patrné, že nejsem jediným, kdo má tento problém. O nemožnosti používat gesta se zmiňují i zahraniční recenze. Nenapadá Vás nějaké řešení? Už jsem zoufalý. Nejde ani gesto třemi prsty pro krok zpět v prohlížeči.

2.
Při hraní náročných her např. Battlefield 4 se mi stává, že každých cca 5 minut dojde k brutálnímu poklesu FPS ze 60 na 15, vše se vrátí po cca pěti vteřinách do normálu. Takto se to pak opakuje zhruba každých pět minut. Všiml jsem si, že v momentě poklesu FPS dojde ke zvýšené zátěži procesoru z 30% na 95%. Sledoval jsem, které procesy v ten moment procesor zatíží. Názory na tyto procesy se však různí, některé weby tvrdí, že se jedná o vir, jiné zase, že jsou to běžné součásti systému. Samozřejmě jsem celý počítač projel antiviry, ccleanerem a jinými adware a malware programy. Windows mám aktualizované, ovladače na grafickou kartu jsou aktuální. Jen dodám, že v době, kdy vystřelí vytížení procesoru tak naopak klesne zátížení grafické karty z 97% na nějakých 35% ...

Podezřelé procesy, které v ten mometn "vylezou na povrch":

wmiprvse.exe
svchost.exe
searchfilterhost.exe

Zakázaní těchto procesů je buď problematické nebo vůbec nepomáhá.

Budu Vám vděčný za jakoukoli reakci
Cocroach
Černá karta
Černá karta
Registrován: 26. pro 2012
Bydliště: Vyškov

Re: Acer Aspire V15 Nitro Black Edition z Alzy

Příspěvek od Cocroach »

2. ty procesy jsou aktualizace (podle google)
jaká máš teploty? nethrottluje procesor?
Serge
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 05. pro 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: Acer Aspire V15 Nitro Black Edition z Alzy

Příspěvek od Serge »

Jak je to teda s tím SSD do verze i5 ?

Vím, že je tam M2 slot, který je nejspíš aktuálně plný kvůli té 8GB SSD Cache. Je možné tedy koupit M2 SSD řekněme třeba od crucialu M500 a narvat ho k tomu původnimu disku místo té SSD 8 GB cache?

Nebo tam není místo na původní disk a zároveň M2 SSD disk a je nutné vyhodit původní hdd komplet a dát 2,5 SSD klasickej?
L4DIK
Nováček
Nováček
Registrován: 21. lis 2014

Re: Acer Aspire V15 Nitro Black Edition z Alzy

Příspěvek od L4DIK »

Ahoj, notebook jsem dnes zkusil přeinstalovat. Nepomohlo to. Teploty jsou vysoké, 90 stupňů jádra procesoru a GPU až 85 stupňů. Je možné, že v momentě dosažení kritické teploty se na chvíli grafika odmlčí, zátěž převezme procesor = FPS jdou dolů?

Je to na reklamaci? Noťas jsem si koupil převážně na hraní ale tohle je zásadní problém. Hrát se na něm moc nedá.
Cocroach
Černá karta
Černá karta
Registrován: 26. pro 2012
Bydliště: Vyškov

Re: Acer Aspire V15 Nitro Black Edition z Alzy

Příspěvek od Cocroach »

je to tím, že procesor se přehřívá, jak to vyřešit hledej stránky zpátky
L4DIK
Nováček
Nováček
Registrován: 21. lis 2014

Re: Acer Aspire V15 Nitro Black Edition z Alzy

Příspěvek od L4DIK »

Díky moc radu! Skutečně to pomohlo. Teploty jsou o 10-15 stupňů nižší (CPU), grafika cca o 10. Procesor však jede místo na 3,5GHz "jen" 2,5GHz, ale ve hře to naštěstí není nijak znát.
MichalH
Nováček
Nováček
Registrován: 24. lis 2014

Re: Acer Aspire V15 Nitro Black Edition z Alzy

Příspěvek od MichalH »

Je nejakej rozdil mezi Black a Black edition? Konkretne tyhle modely (kdyz nepocitam procesor a grafarnu):
http://www.alza.cz/acer-aspire-v15-nitr ... oCw5zw_wcB
http://www.alza.cz/acer-aspire-v15-nitr ... 168134.htm
Nekde jsem cetl ze je tam nejakej rozdil ale uz nevim jakej a kde jsem to cetl :(
Blue Storm
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2006

Re: Acer Aspire V15 Nitro Black Edition z Alzy

Příspěvek od Blue Storm »

Serge píše:Jak je to teda s tím SSD do verze i5 ?

Vím, že je tam M2 slot, který je nejspíš aktuálně plný kvůli té 8GB SSD Cache. Je možné tedy koupit M2 SSD řekněme třeba od crucialu M500 a narvat ho k tomu původnimu disku místo té SSD 8 GB cache?

Nebo tam není místo na původní disk a zároveň M2 SSD disk a je nutné vyhodit původní hdd komplet a dát 2,5 SSD klasickej?
Silně pochybuju o tom, že v tom slotu M.2 je to malé SSD pro cache. Téměř jistě to bude SSHD. Každopádně slot M.2 by opravdu měl mít, takže by mělo být možné tam M.2 SSD narvat k tomu disku. Jestli to tak však je, to je otázka, protože u nižších verzí ten slot třeba nemusí být osazen.
PC: Intel Core i7-8700K | Asus Strix Z370-G Gaming | GTX 980 Ti | Corsair Vengeance LPX 2× 8 GB | HyperX Fury 240 GB | Intel 600p 512 GB | WD Blue SSD 250 GB | Corsair RM550 | Fractal Design Define R5 | Dell U2515H
NTB: Apple MacBook Pro 13" 2020 | Phone: Apple iPhone XS
miskoboss
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 17. čer 2003
Bydliště: Brno-Kr. Pole

Re: Acer Aspire V15 Nitro Black Edition z Alzy

Příspěvek od miskoboss »

ahoj,
chystám se koupit neteři nějaký NB na hraní a co jsem četl, tak ten Acer V15 Nitro si celkem chválí.
na notebookcheck je mezi TOP 10 NB na hrani!! tak jsem si říkal že snad na takovým webu budou objektivní!

co mě zaráží jsou ty vysoký teploty při hraní!
protože už jsem vyrostl z upřednostňováním ceny před kvalitou, bude např. ASUS ROG G551 opravdu lepší v chlazení a zpracování o tolik, že se vyplatí si připlatit?

chápejte nemůžu si dovolit s tím v lednu běhat po reklamacích

nebo pomůže nezapínat ten turboboost a používat to na 2,5Ghz? (verze s QC i7)
nebo brát DC i5 a je klid? a výkon bude stejnej?
Apple Macbook Pro 13" late 2011 - přejděte na Apple
Serge
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 05. pro 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: Acer Aspire V15 Nitro Black Edition z Alzy

Příspěvek od Serge »

Blue Storm píše: Silně pochybuju o tom, že v tom slotu M.2 je to malé SSD pro cache. Téměř jistě to bude SSHD. Každopádně slot M.2 by opravdu měl mít, takže by mělo být možné tam M.2 SSD narvat k tomu disku. Jestli to tak však je, to je otázka, protože u nižších verzí ten slot třeba nemusí být osazen.
Jo měl si pravdu, je tam SSHD a je tam M2 slot zvláště. Už jsem ho osadil M2 SSD, zabralo to deset minut. Ale šmejdi k tomu nedodali šroubek! Ten jsem sháněl další hodinu. Taky ho tam mohli nechat našroubovanej v díře, kdyby náhodou.. :) Už mi běží systém na SSD a paráda.. akorát to byl teda trochu porod :)
miskoboss píše: nebo pomůže nezapínat ten turboboost a používat to na 2,5Ghz? (verze s QC i7)
nebo brát DC i5 a je klid? a výkon bude stejnej?
Je to dan za tenký uhledný notas. Pokud chceš aby to dobře chladilo tak myslím, že MSI si chválí. Dobře to prej chladí, ale zase je to těžké na prenášení a řve to jak kun. Nicméně, jak zde můžeš najít.. teploty při vypnutí turba jsou o 10-15 stupnu menší a nějak často ten "ubytek" výkonu asi nepoznáš..Já místo ten i7 koupil tu i5 za 23, koupil jsem do ní SSD a jsem zatím spokojenej. Ještě jsem nehrál nějak extra náročnou hru, ale při LoLku na max mi to vůbec netopilo..
roman2277
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. bře 2010

Re: Acer Aspire V15 Nitro Black Edition z Alzy

Příspěvek od roman2277 »

Nevím co furt řešíte teploty.Stačí si dát ve správě napájení profil na 96% výkonu CPU a je to.
Fonzik
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. kvě 2012

Re: Acer Aspire V15 Nitro Black Edition z Alzy

Příspěvek od Fonzik »

Plánuji si koupit tu verzi s i5 za 23 000 Kč, ale potřebuji, aby mi ten noťas minimálně 5-6 let vydržel, takže se bojím, jestli ty vysoké teploty moc neovlivní životnost ostatních komponentů. Myslíte, že by to nemělo vadit ? (nejnáročnější hry ani hrát nebudu, snad jen Counter strike:GO, Dotu a WoW)
miskoboss
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 17. čer 2003
Bydliště: Brno-Kr. Pole

Re: Acer Aspire V15 Nitro Black Edition z Alzy

Příspěvek od miskoboss »

tak s verzi i5 neni vubec zadnej problem
vysoky teploty jsou jen u i7, protoze je jednoduse ten NB tak tenkej, ze tam ten vzduch nemuze poradne proudit
myslim ze by sel treba i vetracek zrychlit

kde budes kupovat verzi s i5? v eshopech uz zadny nejsou a dodani 7.1. je nahovno
Apple Macbook Pro 13" late 2011 - přejděte na Apple
Fonzik
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. kvě 2012

Re: Acer Aspire V15 Nitro Black Edition z Alzy

Příspěvek od Fonzik »

http://notebooky.heureka.cz/acer-aspire ... mqlec-002/ tady mají napsáno že v Alze a v bcsomu je skladem... no já právě na jiném foru četl, že i lidem s i5kou teploty při zátěžových testech šplhaly až k 98 stupním Celsia.
miskoboss
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 17. čer 2003
Bydliště: Brno-Kr. Pole

Re: Acer Aspire V15 Nitro Black Edition z Alzy

Příspěvek od miskoboss »

potom leda zvetsit otacky vetraku
Apple Macbook Pro 13" late 2011 - přejděte na Apple
Fonzik
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. kvě 2012

Re: Acer Aspire V15 Nitro Black Edition z Alzy

Příspěvek od Fonzik »

+ Asi koupím podložku Zalman ZM-NC3
miskoboss
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 17. čer 2003
Bydliště: Brno-Kr. Pole

Re: Acer Aspire V15 Nitro Black Edition z Alzy

Příspěvek od miskoboss »

ja vcera objednal tak si ho v patek vyzvedavam a budu ho do Vanoc ,,testovat,, :D
podlozka je samozrejmost, navic pri sklonu se na NB lepsi pracuje
nevim ,proc nevymysli na NB podobny packy co jsou na klavesnicich
Apple Macbook Pro 13" late 2011 - přejděte na Apple
Fonzik
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. kvě 2012

Re: Acer Aspire V15 Nitro Black Edition z Alzy

Příspěvek od Fonzik »

Taky bereš verzi s i5 jo? Potom určitě napiš, jak na tom notebook je ;)
Odpovědět

Zpět na „Rady s výběrem a porovnání“